Kaip plauti keraminę plokštelę iš suodžių, riebalų ir cukraus

Viryklė su stiklo keramikos paviršiumi puikiai tinka virtuvės interjerui, tačiau ją reikia reguliariai prižiūrėti. Nagaras kaupiasi kiekvieną dieną, ir ne visada yra laiko jį nedelsiant pašalinti. Rezultatas yra negražus keraminės plokštės vaizdas. Taršą galite nuplauti buitinių chemikalų, taip pat improvizuotų priemonių pagalba. Norėdami gerai nuvalyti riebalus ir maisto atliekas, nesubraižydami medžiagos, turite teisingai naudoti kiekvieną medžiagą ir pasirinkti tinkamą kempinę.

Kaip plauti keraminę plokštelę

Reguliarus valymas

Kasdien valydami ir plaudami stiklinę keraminę viryklę, lengvai susidorosite su bet kokiais nešvarumais. Užduotis tampa sudėtingesnė, kai įrangos priežiūra atliekama kartą per 2–3 dienas, tačiau net tokiu atveju į pagalbą pasitelks namų gynimo priemones ir parduotuvėje esančius produktus. Reikia nepamiršti, kad keramika yra trapi ir subtili medžiaga, kurią lengva subraižyti ar įtrūkti.

Jei valymui naudosite preparatus su abrazyvinėmis dalelėmis, stiklo paviršiaus išvaizda greitai pablogės. Taip pat nerekomenduojama ilgą laiką palikti taršos, nes išvalyti viryklę nuo senų dėmių yra daug sunkiau nei nuo šviežių.

Geriausias pasirinkimas yra elektrinį skydelį kasdien nuvalyti drėgna kempine. Jei atsirado dėmė, ją reikia pašalinti nedelsiant, o ne tada, kai suodžiai yra sausi.

Profilaktinis kaitlentės plovimas ir valymas atliekamas tokia tvarka:

 kaip plauti stiklinę keraminę viryklę

 • atjunkite įrangą nuo maitinimo šaltinio;
 • kol paviršius atvės, sudegęs maistas pašalinamas grandikliu;
 • palaukite, kol skydas sušils;
 • paruoškite vandens ir ploviklio tirpalą;
 • sudrėkinkite minkštą kempinę ar skudurą ir nuvalykite viryklę;
 • nuplaukite dangą šaltu vandeniu, kol ji bus visiškai švari;
 • poliruoto stiklo valiklis.

Priežiūros reikmenys

Stiklinę keraminę viryklę geriausia plauti mikropluošto šluostėmis arba įprasta virtuvės kempine, naudojant minkštą pusę. Be to, jums reikės namų gamybos ar įsigyto valiklio. Nuvalykite sausu audiniu, be pūkelių, kuris gerai sugeria drėgmę. Norint pašalinti anglies nuosėdas, parduodami specialūs grandikliai su keičiamais ašmenimis. Jie pašalina išdžiovintas cukraus daleles, išbėgusį pieną ir kitą maistą.

Melamino skalbinių servetėlės Rekomenduojama naudoti pašalinant senas dėmes nuo kermetinės elektrinės viryklės. Įmerkite kempinę į skalbimo tirpalą, šiek tiek išspauskite ir nuvalykite nešvariausias paviršiaus dalis. Kai dėmės yra dehidratuotos, likučius nuplaukite muiluotu skysčiu, paviršių nuplaukite ir nuvalykite.

Norėdami stiklo keramiką blizginti, naudokite minkštą šluostę ir valytuvą. Naudokite gaminį, kaip nurodyta instrukcijose.

Buitinių chemikalų naudojimas

Įsigyti tirpalai puikiai atlieka bet kokius nešvarumus, tačiau yra niuansų: kompozicijoje neturėtų būti abrazyvinių dalelių, kurios gali palikti įbrėžimus ant stiklo keramikos.

Kaip plauti keramines plyteles nuo anglies nuosėdų

Kai naudojate viryklės plovimo preparatus, turėtumėte atsiminti apie atsargumo priemones.

Valymo metu atidarykite langą ir užsimaukite latekso pirštines.

Valymo proceso metu įsitikinkite, kad milteliai nepateko į kvėpavimo takus.

Buitiniai vaistai, tinkami anglies pašalinimas iš stiklo keramikos plokščių paviršiaus:

 • Šumanitas;
 • Cilit Bang;
 • Sanita;
 • Kometa.

Tie, kurie nori naudoti importuotus produktus, turėtų atkreipti dėmesį į „Toprens“, „Heitmann“, „Miele“ ir „Domax“.Visi šie vaistai puikiai pašalina likusias riebalų ir anglies sankaupas, taip pat ištirpina kalkes. Nebūtina stipriai trinti viryklės, tiesiog tepkite produktą ant užterštų vietų ir palikite tiek minučių, kiek nurodyta instrukcijose.

Pasibaigus nustatytam laikui, viryklė plaunama, nuplaunama ir nuvaloma sausa šluoste. Norėdami išvengti dėmių, nusausinkite sausą paviršių valytuvu.

Įrankiai po ranka

Medžiagos, kurias turi kiekviena namų šeimininkė, padės išsiversti be įsigytų vaistų, tačiau jas reikia vartoti atsargiai. Pavyzdžiui, kepimo soda susideda iš dalelių, kurios, neištirpusios, gali subraižyti paviršių. Produktas nenaudojamas sausoje būsenoje, bet pridedant vandens.

 kaip išvalyti stiklo keramikos plokštelę

Paruoštas mišinys, kurio konsistencija primena skystą grietinę, užpilamas suodžiais ir likusiais riebalais, paliekamas 15 minučių. Masę nuplaukite minkšta kempine ir gerai nuplaukite, kad neliktų baltų dėmių. Vietomis, kurių nepavyko išvalyti pirmą kartą, mišinį tepkite dar kartą. Palikite pusvalandžiui, tada įpilkite citrinos sulčių. Tarp rūgšties ir sodos prasidės cheminė reakcija ir tokiomis sąlygomis teršalai bus geriau pašalinti.

Skystas amoniakas yra gera minkštinanti priemonė sudegusiam pienui ir seniems riebalams iš keraminės plokštės. Naudojimo būdas:

 • supilkite į buteliuką su purkštuvu, 50 ml amoniako ir 250 ml vandens;
 • purtyti kelias sekundes;
 • purškiama ant kaitlentės;
 • palikite 10 minučių;
 • nuvalykite kempine ar mikropluošto šluoste;
 • nusausinkite rankšluosčiu.

Nuplaukite stiklinę keraminę kaitlentę

Jei tarša nedidelė, actas, praskiestas per pusę vandeniu, padės su tuo susidoroti. Tirpalas supilamas į purškimo buteliuką, suplakamas ir purškiamas ant stiklo keramikos plokštės. Palikite 2 minutes, tada nuplaukite ir nuvalykite, kaip įprasta.

Išmeskite didelius senus nešvarumus, kurie įstrigo, padėti alyvuogių aliejaus. Gaminys kaitinamas, audinys jame sudrėkinamas ir pusvalandį tepamas užterštoje vietoje. Suminkštinta medžiaga pašalinama specialiu grandikliu, tada skydelis plaunamas tirpalu, pridedant muilo ar ploviklio. Nuplaukite, nušluostykite alyvuogių aliejuje pamirkytu skudurėliu iki blizgesio. Ateityje stiklo keramikos plokštę bus lengviau plauti, nes aliejaus plėvelė užkirs kelią suodžių ir maisto šiukšlių prilipimui.

Kova su suodžiais ir riebalais

Kai kurie produktai ypač gerai veikia tam tikrų tipų dėmes. Taigi daug rūpesčių namų šeimininkams sukelia tarša, kurią sukelia sukietėję riebalai. Jei jie nebus pašalinti nedelsiant, pašalinimo procesas vėliau taps sudėtingesnis.

Pirmiausia galite pabandyti išplauti keraminę plokštelę iš anglies nuosėdų šiltu kompresu ir šluoste. Atsparūs suodžiai papildomai padengti pasta, panašia į valiklį, kurioje nėra kietų dalelių. Po kelių minučių masė pašalinama, padedant sau grandikliu.

 kaip plauti stiklo keramiką

Senus nešvarumus geriausia pašalinti minkštu skudurėliu.pirmiausia tepant produktą, kuriame yra šarmo. Vaistas paliekamas pusvalandžiui, tada atlikite valymo procedūrą įprastu būdu. Soda taip pat padeda pašalinti senas riebias dėmes. Ji kovoja su nemaloniu kvapu, kuris lieka kepant žuvį ar gaminant patiekalus su česnakais.

Sodos trūkumas yra tas, kad paprastai turite ją tepti kelis kartus.

Citrinų sultys padeda pagreitinti dėmės minkštėjimą. Tarša plaunama tol, kol nebelieka pėdsakų.

Senų dėmių pašalinimas

Kartais ant viryklės atsiranda tarša, kurios kilmė nežinoma, tada jūs turite elgtis atsitiktinai. Tinkama priemonė šioje situacijoje yra augalinis aliejus. Jis tepamas probleminėje srityje ir paliekamas 30 minučių, gal valandą. Paprastai šio laiko pakanka, kad dėmės pasidarytų.

Veiksminga „pasidaryk pats“ pasta priemonė, skirta pašalinti senas dėmesnaudojant sausas garstyčias, actą, citrinos rūgštį ir soda. Garstyčių milteliai praskiedžiami vandeniu santykiu 1: 1.Kitame įgyvendinimo variante naudojama soda, tačiau valymo principas yra tas pats. Iš pradžių nepridedama acto ir citrinos rūgšties. Garstyčių masė tolygiai paskirstoma per nešvarų stiklo-keramikos paviršių, paliekama pusvalandžiui ir nuplaunama.

 kaip plauti stiklinę keraminę viryklę

Neištirpusios anglies dalelės apdorojamos citrinos rūgštimi arba stalo actu ir kurį laiką paliekamos. Valymo metu reikia pasirūpinti, kad mišinys neišdžiūtų. Jei masė pradeda kietėti, įpilkite truputį vandens.

Skystas amoniakas padeda pašalinti sudegusį pieno sluoksnį ar dėmę iš sūraus vandens. Tai nepažeidžia stiklo keramikos ir nepalieka dryžių. Į 1 dalį amoniako pridedama 5 dalys vandens, gauta kompozicija gausiai tepama ant nešvaraus paviršiaus. Po 15 minučių viskas pašalinama, kaitlentė nušlifuojama popieriniu rankšluosčiu arba nepūkuota šluoste.

Namų šeimininkės, kurios dažnai gamina saldainius ir kitus desertus, žino, kaip sunku pašalinti šaldytą cukrų. Galite sudrėkinti likusį produktą vandeniu ir palaukti, kol dėmės ištirps, tačiau tai užtrunka labai ilgai. Paprasčiau paimti plastikinį grandiklį, pasukti 30 laipsnių kampu į keraminį paviršių ir atsargiai nuimti pagrindinį sluoksnį.

Visa tai, kas liko, lengvai valoma valymo priemone ir kempine. Atsikratyti storo šaldytų karamelės sluoksnio bus lengviau, jei pirmą kartą įjungsite viryklę ir laikysite ją mažos galios. Kaitinant cukrus ištirpsta, ir jūs turite jį greitai pašalinti, kol stiklo keramika atvės.

Naudojimo rekomendacijos

Prieš virdami ar verdant vandenį, turite apžiūrėti viryklę ir įsitikinti, kad joje nėra sudegusių dalelių, išsiliejusio skysčio ar riebalų lašų. Aptiktus nešvarumus geriausia pašalinti nedelsiant. Jei tai nebus padaryta, kiekvieną kartą įjungiant viryklę, dėmės išdegs, todėl reikės daugiau pastangų kovojant su jomis.

Laiku kaitinant kaitlentę, sutaupoma laiko ir skalbimo priemonių. Jei nedelsdami nuvalysite paviršių drėgnu skudurėliu ar šluoste, viryklė visada bus švari. Tačiau neskubėkite valyti iškart po išjungimo. Būtinai palaukite, kol kaitlentė išdžius, kitaip ji nulaužs nuo staigaus temperatūros kritimo.

Kaip išvalyti stiklo keramikos plokštelę

Stiklo keramikos plokštės valymui nenaudokite metalinių kempinių, šepečių, folija dengtų gaminių, peilių, įvairių kietų daiktų. Neatsargus skydelio tvarkymas gali greitai sugesti. Be to, jūs turite žinoti, kokius indus leidžiama naudoti. Nedėkite aliuminio ir vario puodų ant stiklo keramikos dangos, nebent jie būtų padengti specialiu junginiu.

Virimo metu neturėtumėte leisti atsitiktinių smūgių ant kaitlentės, ypač smailių, nes nuo jų grūdintas stiklas gali subyrėti. Galiausiai po kiekvieno plovimo skydelį reikia nušluostyti, kad blizgesio neliktų.

Ypatingas dėmesys turi būti kreipiamas į indukcijos paviršių., kuris greitai pablogėja dėl cukraus, sirupo ir uogienės. Jei produktas netyčia pateko į jutiklinį skydelį, turite jį išjungti ir nušluostyti, kol dėmė atšals. Atsižvelgiant į šias rekomendacijas, viryklė tarnaus ilgai ir visada atrodys kaip nauja.

1 žvaigždė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (Dar nėra įvertinimų)
Įkeliama ...
Adblock detektorius

Spinta

Elektronika

Skalbimas