Kaip greitai nuplauti ištemptas lubas be dryžių

Anksčiau ar vėliau kiekviena namų šeimininkė pasidomi, kaip nusiplauti įtempiamas lubas. Nepaisant to, kad tokios dangos yra prisotintos antistatinėmis ir apsauginėmis medžiagomis, jas vis tiek reikia išvalyti. Svetainėje tai daroma du kartus per metus, tačiau virtuvėje ir vonioje tai daroma daug dažniau, nes ant jų kaupiasi riebios nuosėdos, suodžių ir muilo dėmės. Kalbant apie ploviklių kompozicijas, jas taip pat reikia pasirinkti atskirai, viskas priklauso nuo medžiagos rūšies.

Kaip ir kaip plauti ištemptas lubas

Privalomas inventorius

Lubų dangų valymas atliekamas specialiais įrankiais. Taip pat gerą poveikį suteikia geras muilo tirpalas. Šie junginiai puikiai susidoros su riebalais, nikotino nuosėdomis, deginimu ir daugeliu kitų teršalų. Be to, jums reikės pagalbinės įrangos. Norėdami atlikti procedūrą, turite paruošti šiuos veiksmus:

Kaip plauti ištemptas lubas

 • šluota ir specialūs purkštukai (vienas plokščias, kitas minkštais šeriais);
 • flanelės audinys arba mikropluošto gabalas;
 • baseinas ar kibiras šilto vandens;
 • atomizatorius;
 • muilo juosta;
 • aukšta išmatos ar statybinis laiptas.

Patyrusios namų šeimininkės rekomenduoja pasiimti teleskopinius šluostes, kuriose platforma yra kilnojama. Su ja procesas bus daug greitesnis ir lengvesnis. Be to, purkštuką lengva valyti ir plauti.

Taip pat verta nedelsiant pabrėžti, kad jokiu būdu negalima valyti dangos, visų pirma blizgančią medžiagą, šias priemones:

Kaip ir kaip plauti ištemptas lubas

 • abrazyviniai milteliai, kieti šepetėliai ir pernelyg šepečiai skudurai - šie produktai gali sugadinti drobę, subraižyti ir net suplėšyti;
 • agresyvios cheminės medžiagos, kuriose yra tirpiklio su polivinilchloridu, nes medžiaga tiesiog ištirps pagal savo įtaką.

Prieš skalbdami, verta nusiimti papuošalus iš rankų, nes jie gali subraižyti drobę, be to, pats taurusis metalas gali išblukti po kontakto su cheminiais junginiais.

Jokiu būdu negalima kreiptis į lubų įrankius grandiklio, švitrinio popieriaus pavidalu. Visa ši įranga nėra tinkama valyti PVC lakštus. Tas pats pasakytina apie kietus šepečius ir skalbinius.

Visi veiksmai turėtų būti atliekami sklandžiai, reikia vengti aštrių judesių ir stipraus spaudimo. Tokiu atveju jūs negalite jaudintis dėl lubų vientisumo. Jei kyla abejonių, geriausia kreiptis pagalbos į valymo įmonę. Tokios organizacijos egzistuoja ne tik Maskvoje, bet ir visoje Rusijoje.

Geriausios priemonės

Tiesą sakant, jūs galite plauti ištemptas lubas įvairiomis priemonėmis. Šiuolaikinė rinka siūlo platų ploviklių kompozicijų pasirinkimą. Veiksmingiausi iš jų yra:

Kaip ir kaip plauti ištemptas lubas

 • Stiklo plovimo sprendimai. Pageidautina, kad skystyje būtų amoniako. Tirpalas rekomenduojamas blizgiems paviršiams valyti. Tai greitai pašalins riebias dėmes, suodžius, taip pat vietinę taršą. Svarbu įsigyti gaminių, kuriuose nėra dažančių komponentų, tokiu atveju paviršius nebus dažomas.
 • Skystis indams. Jis taip pat laikomas gana veiksmingu ir neutraliu, todėl nepažeidžia drobės. Norėdami tai padaryti, šiek tiek skysčio supilkite į šiltą vandenį, muškite į putas, sudrėkinkite jame kempinę ir nuvalykite nešvarias lubas. Pačiame gale nušlifuokite paviršių minkštu skudurėliu - po to blizgesys blizgės.
 • Amoniakas (10%). Jis turi būti sumaišytas su šiltu vandeniu santykiu 1: 9 - ir nešvarias vietas galima nušluostyti.Verta pridurti, kad satininės ir blizgios lubos yra saugios, tačiau netinka matinėms drobėms. Kalbant apie efektyvumą, mišinys gali pašalinti bet kokią taršą, įskaitant maistą. Bet po apdorojimo turėtumėte vaikščioti paviršiumi sausu skuduru.

Prieš naudojant bet kurį iš produktų, verta išbandyti valymo priemonę. Tai geriausia padaryti nepastebimoje vietoje. Norėdami tai padaryti, pritaikykite kompoziciją, palaukite 5 minutes. Jei drobė tamsėja, neišblunka ir taip pat nedeformuojasi, tuomet galite pereiti prie valymo.

Kaip ir kaip plauti ištemptas lubas

Geriau valyti audinio lubas naudojant sauso valymo metodą. Norėdami tai padaryti, nuvalykite jį minkštu skudurėliu, pagamintu iš flanelio audinio arba mikropluošto. Galite valyti paviršių dulkių siurbliu, jis greitai ir paprastai pašalins visas dulkes nuo paviršiaus. Bet kai naudojate, verta manyti, kad prietaisas turi būti įjungtas esant minimaliai galiai, o purkštukas turėtų būti bent 3 cm atstumu nuo lubų.

Jei norite plauti dideles ir giliai užterštas nešvarumų dėmes, tinka muilo tirpalas. Bet šiuo atveju jis naudojamas šiek tiek kitaip. Pirmiausia kempinė sudrėkinama skystyje, paskui įtrinama į paviršių, tačiau darykite tai be didelių pastangų. Po to palikite tokią būseną 10 minučių, tada viskas kruopščiai nuplaunama švariu vandeniu, kitaip dėmės liks ant audinio pagrindo. Su vyrių konstrukcija jie daro tą patį.

Skalbimo procedūra

Lubos taip pat plaunamos pagal tam tikras taisykles. Tai vienintelis būdas gauti idealiai švarų paviršių. Būtina atlikti veiksmus tokia seka:

Kaip plauti ištemptas lubas

 • Praskieskite švelnų muilo tirpalą plastikiniame dubenyje ar kibire. Geriausiai tinka skystas muilas. Vandens temperatūra turėtų būti maždaug 40 laipsnių. Tada galite pereiti tiesiai prie kriauklės. Jei nuspręsite naudoti purškiklį, į stiklinę vandens išgeriama 4 lašai skysčio.
 • Apvyniokite minkštą audinį ant valytuvo, sudrėkinkite jį paruoštu tirpalu ir sutvarkykite lubų paviršių. Bet jūs turėtumėte judėti teisingai: pirmiausia iš vieno kampo į kitą, palaipsniui judėdami per visą drobės plotą. Taip pat viską galite padalyti į keletą skyrių ir išvalyti po vieną.

Dirbti su purškimo pistoletu yra daug lengviau, nes iš pradžių skystis išpurškiamas vienoje vietoje ir kruopščiai nušluostomas, o tada galima tęsti kito valymą. Patogiausia dirbti ant laiptinės ar kėdės, nes bus galima rankiniu būdu pašalinti stiprias priemaišas.

Nepamirškite apie tikslumą darbo procese, tokio tipo lubų dangos netoleruoja slėgio. Bet koks staigus judesys gali pažeisti jų vientisumą.

Pabaigoje turėtumėte dar kartą nušluostyti lubas, tačiau šį kartą su visiškai sausa skudurėle. Tokiu atveju dėmės tikrai neliks, ypač svarbu tai padaryti, jei lubos yra juodos arba veidrodinės, nes ant jų dažnai lieka negražių dėmių. Šis poliravimo žingsnis yra paskutinis.

Naudingi patarimai

Tiesą sakant, valyti lubas nėra taip paprasta. Tai taikoma ne tik įtampai, bet ir pakabinamiems gaminiams. Ypač sunku plauti po remonto, nes ant dulkių ir nešvarumų nusistovi viršuje. Ir jei tai yra virtuvė, tada jūs turite nuvalyti riebius lašus, taip pat kitas nemalonias dėmes. Tiesą sakant, kiekvienai namų šeimininkei bus naudinga sužinoti, kaip greitai ir paprastai nuplauti lubas namuose.

Ekspertai pataria laikytis šių taisyklių:

Įtempkite lubas, kaip skalbti

 • Kad ant ką tik nuplauto paviršiaus neliktų dėmių, būtina atlikti kuo mažiau sukamaisiais judesiais. Geriausia judėti iš kairės į dešinę. Jei ant drobės yra siūlė, tuomet turėtumėte eiti ją, o ne skersai.
 • Valydami lubas dulkių siurbliu, elkitės ypač atsargiai. Prastai atlikti montavimo darbai gali lemti tai, kad medžiaga deformuojasi ir praranda savo formą. Ir tai, savo ruožtu, lems, kad teks atlikti brangų remontą.
 • Jei tarša nėra stipri, pavyzdžiui, tik voratinkliai ir dulkės, geriausia valyti sausai. Tokiu atveju viską bus lengviau pašalinti šluotele.

Be to, nepamirškite apie pagrindines priežiūros taisykles. Jei dėmės pateko į lubas, geriau jas pašalinti prieš pat įsigeriant į medžiagą.

1 žvaigždė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (Dar nėra įvertinimų)
Įkeliama ...

Pranešti apie klaidą

Tekstas, kuris bus nusiųstas mūsų redaktoriams:

Adblock detektorius

Spinta

Elektronika

Skalbimas