Šaldytuvų klimato klasės stalas

Šiandien kiekviename bute įrengti šaldytuvai. Rinkdamiesi agregatą, dauguma vartotojų sutelkia dėmesį į gamintoją, galią, lentynų skaičių ir kitus parametrus. Tačiau mažai žmonių žino apie šaldytuvų klimato klasės lentelę. Su jo pagalba galite nustatyti optimalias konkretaus įrenginio modelio eksploatavimo sąlygas.

Šaldytuvo klimato klasė - ką tai reiškia

Sąvokos apibrėžimas

Yra 4 klimato klasių tipai - N, SN, ST, T. Šie simboliai nurodyti specialioje etiketėje, esančioje įrenginio gale. Klimatinė klasė reiškia, kokia temperatūra šaldytuvą turėtų naudoti kambaryje. Ne kiekvienas vartotojas žino, kad gamintojo rekomendacijų nesilaikymas gali sukelti priešlaikinį prietaiso gedimą.

Įrenginio kompresorius yra skirtas tam tikram skirtumui tarp šaldytuvo viduje esančios erdvės ir aplinkos temperatūros. Kai įrenginys montuojamas karštoje patalpoje, kompresoriaus blokas greitai sunaudos. Taigi, prieš pirkdami šaldytuvą, turite žinoti jo klimatąklasė. Jei įrenginys sugenda dėl gaminio eksploatavimo taisyklių nesilaikymo, jo remontas bus atliekamas vartotojo sąskaita.

Pagrindiniai skirtumai

Pardavėjas parduotuvėje turėtų papasakoti apie tam tikro buitinio prietaiso ypatybes. Tačiau geriau eiti į šaldytuvą, žinant visus pasirinkimo niuansus. Klimato klasės lotyniškos raidės yra iššifruojamos taip:

Klasifikavimo lentelė

 • N klasė yra normali. Tokie įtaisai yra skirti naudoti normaliame klimate.
 • SN klasė yra nenormali. Jis pasižymi patobulintomis savybėmis regionams, kuriuose metinė temperatūra yra žemesnė nei vidutinė. SN klasės šaldytuvus rekomenduojama montuoti kambariuose, kuriuose yra silpnas ar nestabilus šildymas.
 • ST klasė yra subtropinė. Šiai klasei priklausantys įtaisai gali būti naudojami vietovėse, kuriose vasaros ilgos ir karštos. Tačiau esant neįprastai aukštai darbinei temperatūrai kambaryje turi būti oro kondicionierius.
 • T klasė yra atogrąžų. Ši įranga skirta dirbti regionuose, kur šiluma netenka visus metus. Šaldytuve esanti T klimato klasė taip pat gali būti naudinga rusams, gyvenantiems, pavyzdžiui, Krasnodaro teritorijoje.

Vietiniai buitinių prietaisų gamintojai dažnai UHL raidėmis paskiria N ir SN klimato klases. Neseniai gamintojai pradėjo gaminti kombinuotų klasių agregatus. Tarp jų populiariausios yra:

 • N-ST. Darbinė temperatūra yra 16–38 laipsnių aukščiau nulio.
 • N-T. Įrenginys skirtas veikti 16–43 laipsnių temperatūroje.
 • SN-ST. Temperatūros diapazonas yra 10–38 laipsniai.
 • SN-T. Leistina darbinė temperatūra yra 10–43 laipsniai.

Pagrindiniai šaldytuvų tipai ir dizaino skirtumai

Rinkoje taip pat yra šaldytuvų, kurie sujungia ne tik dvi, bet ir 3 ir net visas 4 klimato klases. Tai reiškia, kad jie suprojektuoti veikti kuo platesniame temperatūrų diapazone. Toks prietaisas gali būti naudingas ne tik kasdieniame gyvenime, bet ir restoranų versle.

Dizaino ypatybės

Šaldiklio ar šaldytuvo klimato klasė lemia tam tikrus skirtumus, susijusius su įrenginių konstrukcija. Tai gana logiška, nes prietaisai yra skirti veikti konkrečiomis klimato sąlygomis. Tarp pagrindinių dizaino savybių, atsižvelgiant į klimato klasę, yra:

Energijos sąnaudų klasės

 • Kompresoriaus galia. Kuo aukštesnė klasė, tuo galingesnis kompresoriaus blokas turėtų būti naudojamas šaldytuve. Kompresoriuose, turinčiuose maksimalų našumą, yra įrengti ST ir T klasių įtaisai.
 • Šilumos izoliacijos sluoksnis. Gaminant vienetus, skirtus veikti atogrąžų ir subtropikų klimato zonose, naudojamos specialios šilumos izoliacinės medžiagos. Pagrindinis jų reikalavimas yra didelis atsparumas pelėsių susidarymui, nes šaldytuvas turės dirbti aukštos drėgmės sąlygomis.
 • Šilumos perdavimo zona. Gaminiuose, skirtuose naudoti vidutinio klimato regionuose, yra mažesnio ploto kondensatoriai ir garintuvai nei karšto klimato įrenginiai.
 • Vėdinimo sistema. Tai reikalinga kompresoriaus aušinimui, kad būtų padidintas šilumos perdavimo proceso efektyvumas, taip pat pagreitėtų.

Akivaizdu, kad atogrąžų ir subtropikų klasės prietaisai sunaudoja daugiau energijos. Taip yra dėl to, kad jie yra aprūpinti galingais kompresoriais, be kurių tiesiog neįmanoma palaikyti norimos temperatūros šaldytuve ir šaldiklyje.

Elektros energijos suvartojimas

Kaip išsirinkti ekonomišką šaldytuvą

Įsigijus šaldytuvą pagal numatomas jo veikimo sąlygas, galima ne tik prailginti įrenginio eksploatavimo laiką, bet ir optimizuoti energijos suvartojimą. Gamintojai savo gaminio techninėse specifikacijose nurodo vidutinį elektros energijos suvartojimo rodiklį per metus. Skaičiuojant energijos vartojimo efektyvumą, šaldytuve temperatūra yra 5 laipsniai, o aplinkoje - 25 laipsniai. Tokiu atveju didžiausias skirtumas neturėtų viršyti 20 laipsnių.

Ši skaičiavimo technika naudojama N, SN ir ST klasių įrangai. Atogrąžų klimato klasės prietaisų temperatūra atitinkamai padidinama iki 7 ir 32 laipsnių. Taip Europos buitinių prietaisų gamintojai apskaičiuoja vidutinį suvartojamos elektros energijos suvartojimo rodiklį per metus. Azijos ir Amerikos kompanijos tam naudoja kitus metodus.

Kai kurie vartotojai dažnai painioja klimato klasės energiją taupantį prietaisą su klimato etikete. Pirmasis rodiklis rodo elektros energijos kiekį, kurį prietaisas sunaudoja per laiko vienetą, pavyzdžiui, per metus. Jai žymėti naudojamos lotyniškos raidės nuo A iki G. Aukščiausia energijos vartojimo efektyvumo klasė yra A +++.

Šaldytuvo parinkimo kriterijai

Susipažinę su nauja savybe sau, daugelis vartotojų nori suprasti, kuri šaldytuvo klimato klasė yra geresnė Rusijos Federacijai. Daugeliu atžvilgių atsakymas į šį klausimą priklauso nuo aplinkos, kuri bus sukurta įrenginio veikimui. Jei šaldytuvas veikia ne aukštesnėje kaip 32 laipsnių temperatūroje, tada naudojant tuos pačius modelius su skirtinga klimato klase, elektros energijos suvartojimas bus maždaug vienodas.

Kad įrenginys veiktų ilgą laiką, turite laikytis kelių paprastų taisyklių:

 • Prie prietaiso negalima dėti kitų prietaisų, pavyzdžiui, mikrobangų krosnelės;
 • jei krosnelė dažnai naudojama, prasminga įrengti oro kondicionierių;
 • Nestatykite šaldytuvo šalia dujinės viryklės.

Atrankos taisyklės

Vieneto pasirinkimo pagal aplinkos temperatūrą taisyklės

Patyręs vartotojas prieš eidamas į parduotuvę atidžiai išnagrinės internete visas jam patikusio modelio technines charakteristikas. Taip pat naudinga nustatyti vidutinę temperatūrą skirtingais metų laikais. Dėl to galite lengvai nustatyti šaldytuvo klimato klasę. Šiandien rinkoje galite rasti kombinuotų klasių vienetų, kurie gali veikti plačiame temperatūrų diapazone. Tačiau reikia atsiminti, kad jų sąnaudos ir energijos suvartojimas yra didesni.

Daugeliui Rusijos Federacijos regionų N ir SN klasių junginiai yra puikūs. Tai lemia ne tik patrauklesnės išlaidos. Miesto butuose temperatūra labai retai viršija 32 laipsnius, net neįrengus oro kondicionieriaus.Šiuolaikinėse virtuvėse virimo metu naudojamas viryklė, su kuria galite normalizuoti patalpų klimatą.

Jei nestatysite įrenginio šalia šilumos šaltinių, pavyzdžiui, akumuliatoriaus ar dujinės viryklės, kompresorius įsijungs gana retai. Dažniausiai buitinių prietaisų eksploatavimo problemos kyla dėl klaidų, kurias padarė pats vartotojas jo veikimo metu. Šaldytuvo eksploatavimo taisyklių laikymasis padidins prietaiso tarnavimo laiką.

1 žvaigždė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (Dar nėra įvertinimų)
Įkeliama ...

Pranešti apie klaidą

Tekstas, kuris bus nusiųstas mūsų redaktoriams:

Adblock detektorius

Spinta

Elektronika

Skalbimas