Kaip pakeisti ir įtempti diržą skalbimo mašinoje

Dažnai skalbimo mašinų veikimo metu būna įvairių tokių buitinių prietaisų veikimo sutrikimų, kuriuos galima pašalinti tiek savarankiškai, tiek kreipiantis į specializuotus specialistus. Pastaruoju atveju namų savininkų išlaidos nuolat auga, nes specializuotų amatininkų paslaugų kaina bus nepaprastai didelė. Žinodami, kaip užveržti skalbimo mašinos diržą, tokius remontus galite atlikti patys, žymiai sumažindami išlaidas.

Kaip pakeisti ir įtempti diržą skalbimo mašinoje

Konstrukcijos ypatybės ir pažeidimo požymiai

Skalbimo mašinų diržas jungia būgno skriemulį ir naudojamą variklį. Pagrindinis jo tikslas yra sukimo momento perdavimas, atitinkamai pavara dėl per didelės apkrovos dažnai sugenda. Daugelis gamintojų nurodo, kad visos konstrukcijos tarnavimo laikas yra apie 10 metų. Tačiau daugeliu atvejų po 3-5 metų aktyvaus skalbimo mašinos naudojimo pastebimi pirmieji ištempto disko simptomai.

Daugelyje šiuolaikinių skalbimo mašinų yra įmontuota automatika, atitinkamai, esant tokiems nesklandumams, įmontuotame ekrane rodomi atitinkami klaidų kodai. Vizualiai tokius suskirstymus taip pat gali nulemti būdingi ženklai, įskaitant padidėjusią vibraciją, sukimosi trūkumą ir pašalinių garsų atsiradimą.

Pagrindiniai būgno pavaros gedimo simptomai:

Skalbimo mašinos gedimo požymiai

 • paleidus programą, būgnas nesisuka;
 • variklis veikia, bet būgno blokas nesisuka;
 • būgnas gali suktis tik esant minimaliai apkrovai;
 • pašalinių garsų, įskaitant trintį ir barškėjimą, atsiradimas;
 • automatika kabo paleidus mašiną.

Esant visiems tokiems sutrikimų simptomams, turėtumėte nedelsdami išjungti įrangą, ją išmontuoti, uždėti diržą ant skalbimo mašinos arba susisiekti su specializuota tarnyba.

Jei būsto savininkas vis tiek bando skalbti skalbinius, kilus problemoms dėl būgno sukimosi ir pavaros sugedimo, tai gali sukelti rimtų gedimų, net iki būtinybės visiškai pakeisti valdymo automatiką ir elektros variklį.

Pavaros pažeidimo priežastys

Priežastys, dėl kurių ištempiama ir sulaužoma pavara, gali būti daugybė. Tai yra tiek fizinis diržo nuovargis, kuris dėl didelių apkrovų tampa nenaudingas, tiek neteisingas skalbimo mašinos veikimas. Kiekvienu atveju remontas bus skirtingas. Jei problema yra tik nuslydusiame dirže, tuomet visiškai įmanoma įdėti naują pavarą arba ją užveržti, patiems atnaujinant įrangą. Tuo tarpu, jei įvyksta pertrauka dėl variklio gedimo, tokiu atveju turite kreiptis į specialistus.

Diržo problemos gali kilti šiais atvejais:

Skriemulio nusidėvėjimas skalbimo mašinoje

Veleno ir skriemulio deformacija skalbimo mašinoje

 • Dėl nusidėvėjusio tvirtinimo skriemulio padidėja nusidėvėjimas, po kurio pavara nuslysta arba sulūžta, o dėl to būgnelis užstringa.
 • Susilpnėjęs ir nepatikimas variklio montavimas sukelia pavaros iškraipymus ir netinkamą įtempimą, dėl kurio jis paslysta iš griovelių.
 • Fizinis metalo nusidėvėjimas, kuris pastebimas įrangoje, kuri veikia 10 ar daugiau metų.
 • Guoliai susidėvėję sukelia būgno skriemulio ir pavaros vibraciją, kuri skrieja ar plyšta, dėl ko sugenda elektros variklis.
 • Dėl veleno ir skriemulio deformacijos pažeidžiami ir susilpnėja tvirtinimo elementai, įvyksta kryžiaus ir veleno lūžiai. Padidėjusi vibracija gali sugadinti skalbimo mašiną.
 • Restauruojant ar remontuojant įrangą pastebimas silpnas variklio įtempimas, kai jis yra fiziškai nusidėvėjęs arba netinkamai pasirinkta pavara.
 • Dėl ilgo prastovos diržas nejuda ir praranda elastingumą. Dėl to per vieną iš paleidimų pavara paprasčiausiai nutrūksta arba nuslysta nuo veleno.
 • Norėdami atlaisvinti būgno kryžių, reikia subalansuoti techniką, kitaip atsiranda stipri vibracija, nuo kurios kenčia visi mazgai.
 • Dėl plastikinio bako deformacijos gali padidėti statinė apkrova, kuri praranda savo stiprumą ir gali greitai nuskristi ar sulūžti.

Pastebėjus pirmuosius gedimo požymius, namo savininkas turėtų atlikti diagnostiką ir remontuoti įrangą.

Pavaros pertrauka gali sukelti automatikos, įvairių vidaus įrenginių ir brangių modelių gedimą. Tokiu atveju dažnai nukenčia elektros variklis, kuris yra vienas brangiausių komponentų. Uždėkite diržą ant skalbimo mašinos būgno, todėl remontą galite atlikti savo rankomis.

Pasidaryk pats remontas

Dauguma „Indesit“ skalbimo mašinos būgninių pavarų gedimų yra diržo pakeitimas ar priveržimas. Sugedusios ar vizualiai deformuotos dalys turi būti pakeistos. Jie taip pat rekomenduoja įsigyti naujų komponentų, jei pastebimas slydimas ir padidėjęs diržo susidėvėjimas. Atidarę mašiną, galite nustatyti tokias problemas ir pakeisti sugedusias dalis. Po to jie patikrins, kaip sukasi būgnas ir ar jis sukasi dėl susidėvėjusios pavaros.

Dalių pasirinkimas

Jei įrangos diagnostika atskleidė rimtas pavaros problemas, tada reikės pasirinkti tinkamas atsargines dalis ir įdiegti jas pagal tokio darbo technologiją. Norėdami tai padaryti, nuimkite senąją dalį ir ištirkite jos žymėjimą. Diržas parenkamas pagal pirmąjį skaitmenį ir keturias rodyklės raides pavaros žymėjime.

Diržų žymėjimas yra toks:

Pažymėkite diržą skalbimo mašinoje

 • Elastingumas ir tvirtumas žymimi raidėmis EP, EL, MAEL, E. Standūs diržai dažniausiai naudojami senesnėse pusiau automatinėse mašinose, tačiau naujesniuose modeliuose paprastai reikia įdiegti elastinius guminius diskus.
 • Turimi skaičiai rodo diržo ilgį, kuris gali skirtis priklausomai nuo konkretaus mašinos modelio, jo gamintojo ir galios indikatoriaus.
 • Diržo profilis žymimas raidėmis J arba H, atsižvelgiant į atstumą tarp pleištų ir skalbimo būgno tipo.
 • Pleištų skaičius yra nurodytas šalia profilio. Diržas su keliais dantimis dažnai kris, todėl jį reikia tinkamai sureguliuoti ir pataisyti.
 • Diržo medžiaga, kuri gali būti pagaminta iš gumos arba poliuretano.

Visą reikalingą informaciją apie diržų specifikacijas konkretiems modeliams galite rasti buitinių prietaisų instrukcijose.

Parduodami pleišto formos ir pusiau pleišto formos mentės pavaros, kurios skiriasi savo dizainu ir forma. V formos diržai yra skirti senesniems modeliams įrangos, aprūpintos indukciniais varikliais. Jie pasižymi maksimaliu tvirtumu, tvirtumu ir elastingumu.

Pakaitinis algoritmas

Tiesiogiai pakeisti būgno diržą nėra ypač sunku, todėl visi namų savininkai sugebės susidoroti su tokiu darbu, sutaupydami išlaidų, susijusių su susisiekimu su specializuotomis dirbtuvėmis. Priklausomai nuo konkrečios modifikacijos ir skalbimo mašinos gamintojo, šis darbas gali šiek tiek skirtis, tačiau daugeliu atvejų remontas atliekamas pagal standartinę procedūrą. Paprasčiausias būdas yra užsisegti diržą ant firminių „Indesit“, „Ariston“, „LJi“, „Samsung“ ir „Bosch“ skalbimo mašinų.

Žingsnis po žingsnio būgno pavaros pakeitimo algoritmas:

Būgno pavaros keitimo algoritmas

 1. Atjunkite skalbimo mašiną.
 2. Atsukite apatinę, šoninę ir galinę nuimamas plokštes atsuktuvu.
 3. Nuimkite disko skydelį.
 4. Patikrinkite, ar dirže nėra patempimų ir ašarų.
 5. Automobilis tvarkingai paguldytas ant šono.
 6. Toliau jie randa juostą - diržas juodas.
 7. Nuimkite tvirtinimo elementus, kurie pritvirtina diržą, variklį ir sankabą.
 8. Pažeistas diržas pašalinamas iš elektros perdavimo sistemos ir variklio.
 9. Pakeiskite naują pavarą atvirkštine tvarka.
 10. Jis įtemptas, pavara pritvirtinta spaustukais ir movomis.
 11. Poveržlė surenkama atvirkštine tvarka.

Bandymą, kuriam įjungtas greitojo skalbimo režimas, atlikti reikia tik atlikus visos įrangos surinkimą ir sumontavimą.

Toks darbas keičiant diržą nėra ypač sunkus, reikia veikti tik kiek įmanoma atsargiau, stebint visas technologijas ir teisingai pasirenkant tinkamas atsargines dalis.

Gedimų prevencija

Jei namų savininkas nori pratęsti visos įrangos ir būgno pavaros tarnavimo laiką, jis turi stebėti bendrą pakrautų skalbinių svorį. Siekdamos sutaupyti pinigų, namų šeimininkės dažnai įkrauna krepšį maksimaliai, todėl žymiai padidėja visų judančių elementų, įskaitant diržą su ritinėliais, apkrova.

Skalbimo mašinos gedimų prevencija

Taip pat turėsite stebėti skalbimo mašinos techninę būklę, o esant bet kokiems nesklandumams ją diagnozuoti ir taisyti. Dažnai namų savininkai nepaiso tokių specialistų rekomendacijų, traukia juos iki paskutinės pusės su remonto įranga, nes dėl tokių paprastų gedimų, kurių pašalinti nebūtų sunku, galiausiai atsiranda poreikis pakeisti brangų variklį ir automatiką.

Taip pat, norint išvengti rimtų skalbimo mašinų veikimo sutrikimų, jų nereikėtų krauti ir tuo pačiu naudoti kuo dažniau. Dėl ilgo prastovos būgno viduje ir ant visų judančių elementų atsiranda kalcio nuosėdų, pavara praranda savo elastingumą, o tai vėliau lemia greitą plyšimą ir poreikį taisyti įrangą.

1 žvaigždė2 žvaigždutes3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (Dar nėra įvertinimų)
Įkeliama ...
Adblock detektorius

Spinta

Elektronika

Skalbimas