Art deco stiliaus bruožai ir niuansai namo interjere

Kiekviena dizaino kryptis turi savo išskirtinius bruožus. Labai įdomios ir originalios art deco stiliaus savybės interjere.

Art deco stiliaus interjere bruožai

Jei padarysite keletą mažų klaidų, butas gali tapti beskonis, užuot atrodęs prabangiai ir statusas.

Idėjai įgyvendinti naudojamos elitinės medžiagos, išskirtiniai brangūs baldai ir daugybė įvairių aksesuarų.

Stiliaus istorija

„Art Deco“ pasirodė po Pirmojo pasaulinio karo ir tapo savotišku iššūkiu prieš asketizmą ir santūrumą. Šis stilius taip pat atspindi himną praeičiai, praeities prabangos atminimą, primena Bacho „pokštą“ ir reiškia progreso norą. Kryptis veikia tiek praeitį, tiek ateitį, todėl bėgant metams ji nepraranda savo populiarumo.

„Art Deco“ ypatybės

Stiliaus vardas atsirado 1925 m. Vasarą, kai Paryžiuje buvo pristatyta ekspozicija „Internationale des Arts Decoratifs et Industriels Modern“, kurioje buvo pristatyti puikūs paveikslai, skulptūros ir namų puošyba. Visi daiktai buvo sukurti panašiai. Art Nouveau stilius, taip pat buvo matomos neoklasicizmo apraiškos. Ši kryptis buvo vadinama art deco.

Dabar stilius naudojamas tiek dekoruojant butų ir namų dizainą, tiek kuriant prabangų interjerą brangiuose restoranuose.

Pastaruoju atveju kambaryje gali būti didingų masyvių kolonų. Maskva turi specializuotą muziejų, skirtą art deco.

Koncepcijos ypatybės

Iš daugybės mažų detalių sukurtas daugialypis ir prabangus stilius.

Art deco dekoratyvinės tekstūros ir medžiagos yra šios:

Art Deco stiliaus buto interjeras

 1. Aliuminis
 2. Medis.
 3. Nerūdijantis chromo plienas.
 4. Natūrali oda ir gyvūnų odos.
 5. Stiklas.
 6. Keraminės / akmens masės plytelės.
 7. Prabangūs audiniai (šilkas, satinas, veliūras).

Šis stilius yra skirtas padaryti butą turtingą ir spalvingą, todėl jo kūrimo metu naudojamos medžiagos turėtų būti blizgios ir spindinčios.

Labiausiai bohemiškas ir prašmatnus atrodo lakuotas, poliruotas ir blizgus. Formos ir linijos taip pat turėtų sutapti.

Susiję:

 1. Juostelės ir zigzagai.
 2. Trapecija.
 3. Žingsniai.
 4. Kontūrai ir rėmai.

Vienas iš „art deco“ požymių yra išlenktas kontūrasenergingas ir aštrus. Zigzago ornamentas dažniausiai naudojamas klojant parketą ir keramines plyteles. Laikrodžiai, veidrodžiai, sienos ir baldai dažnai dekoruojami saulės imitacijomis.

Podiumai ir laipteliai - viena iš populiariausių „Art Deco“ stiliaus namų interjero ypatybių.

Daugelis „artdeco“ dizaino detalių yra padarytos trapecijos pavidalu, pavyzdžiui, kėdžių atlošai, veidrodžiai, durų rankenos ir kiti elementai. Populiarūs yra vadinamieji raktai - juodų ir baltų juostelių kaitaliojimas.

Apdaila ir spalvos

Populiariausios „art deco“ spalvos yra pilkos, smėlinės, rudos, metalinės spalvos, odos ir medžio stilizavimas. Ryškios spalvos, tokios kaip raudona, auksinė ar žalia, gali būti tik kaip maži fragmentai. Vienas iš būdingų art deco stiliaus buto interjero bruožų yra trijų ar daugiau atspalvių naudojimas. Labai smėlio spalvos šiame dizaine atrodo smėlio spalvos tapetai be nuotraukos.

 Art deco stiliaus namų interjeras

Vonios kambarys, o kartais ir virtuvė, dažnai būna išmargintos juodai balta plytelėmis, iš jų sukuriant raktų ar zigzagų formą. Miegamajame sienos dažnai būna išklotos mediena arba dažytos. Blizgus parketas puikiai atrodo tokiame interjere, kontūro akcentai leidžia jums padaryti ribas.Nišos trapecijos formos, pertvaros laiptelių pavidalu, visų rūšių geometriniai komponentai - visa tai padeda grįžti į praeitį.

Puikus gyvenamojo kambario variantas - dekoratyvinis tinkas. Vizualiai tai primena freskas iš praeities. Lubos pasižymi lygiomis linijomis, klasikinės ribos išdėstytos aplink perimetrą - visa tai yra skiriamieji stiliaus bruožai. Galite organizuoti paslėptą foninį apšvietimą, nors tai nėra būtina.

Įtempiamos lubos art deco stiliui neveiks - jos atrodys per daug biudžetinės, netgi blizgios. Be to, dizainas yra taip apkrautas. Grindims tinka parketas, pagamintas pagal seną modelį, tai yra, siauros lentos turėtų būti išdėstytos modelio pavidalu, pavyzdžiui, kvadratais ar eglute. Dažnai tokiame interjere dedami spalvoti kilimai, dėl kurių grindys beveik nematomos.

Interjero daiktai ir dekoras

Stulbinančiai atrodančios sofos ir foteliai, kurių nugarėlės pagamintos trapecijos formos. Idealiu atveju, jei tokie baldai yra pagaminti iš odos, tačiau taip pat tinka audinio apdaila, svarbiausia yra tai, kad jie neišeina iš bendro stiliaus.

 art deco interjerai

Pjedestalai ir bortai puikiai dera prie interjero. Tačiau jie neturėtų būti raižyti, geriausiai atrodo glaustos detalės. Taip pat aktualios stiklinės lentynos ir stalviršiai, įvairūs veidrodiniai paviršiai. Norint sukurti idealų 20-ųjų stilių, reikia daug lempų.

Bute galite pastatyti vazas, pavyzdžiui, su saulės atvaizdu arba dekoruoti senoviniais raštais. Neatsiejamas art deco elementas - merginų figūrėlės.

Ponios su šešėline rakete ar irklu - tikras 20-ojo dešimtmečio simbolis. Tuomet vėl atsirado susidomėjimas sportu ir formavosi sveiko kūno kultas.

Neįprasti augalai, tokie kaip palmės, taip pat suvenyrai, atvežti iš kelionių, sukurs ekstravagantišką dizainą ir suteiks nuotykių dvasią. Renkantis baldus ir aksesuarus reikėtų atsiminti, kad detalės su gėlių ir gėlių ornamentais yra nepriimtinos art deco interjero stiliui, jos atrodys ne vietoje.

Tekstilės pasirinkimas

Priešingai nei klasikinis stilius ir modernus vykdymas, minkštos detalės yra labai paplitusios 20-ųjų dizaine. Tekstilė buvo labai įvairi. Tai minkštos sofos, pagalvės, kilimai, užuolaidos, visų rūšių baldakimai ir masyvios pakabos. Tokių elementų yra daugelyje dizaino variantų, tačiau ardeco stiliaus jų yra daug kartų daugiau.

 art deco interjeras

Nėra prasmės pasirinkti vieną tekstūrą, norint išgauti tam tikrą stilių. Nebūtina pasirinkti tik lengvo tono arba patalpinti išskirtinai bordo spalvos baldus.

Svarbiausias „art deco“ dalykas yra išlaikyti proporciją spalvai ir tekstūrai, tarsi liečiant, bet nesigilinant į tai tikrai.

Langams projektuoti naudojamos užuolaidos, pagamintos iš prabangių brangių medžiagų - satino arba aksomo. Tačiau kambarys neturėtų atrodyti tamsus, todėl užuolaidos turėtų būti atviros.

Patalpų projektavimo specifika

Kuriant interjero dizainą, būtina atsižvelgti į kiekvieno kambario ypatybes.

Pavyzdžiui, atsiminkite, kad:

„Art Deco“ interjeras

 1. Prieškambaris neturėtų būti tamsus, ypač jei kambarys yra siauras. Norėdami, kad kambarys būtų platesnis, galite pastatyti veidrodinę sieną, padaryti grindis lengvas ir užtikrinti aukštos kokybės apšvietimą.
 2. Miegamajame meno dvasia turėtų būti jaučiama visame. Masyvi grakšti lova, nuogi paveikslai, gyvūnų odos ant grindų.
 3. Virtuvėje puikiai atrodys baldai su blizgiu ar lakuotu fasadu, taip pat tinka poliruota fanera iš vertingos medienos.
 4. Reikėtų žavėtis vonios kambario interjeru. Masyvūs netaisyklingos formos rezervuarai atrodo puikiai.
 5. Svetainės dizainas yra skirtas pabrėžti savininko turtus ir turtus. Baldai turėtų būti pagaminti iš brangių medžiagų, o aksesuarai turėtų derėti su interjeru.

Naujausios tendencijos

Kiekvienais metais atsiranda vis naujų namų projektavimo tendencijų. Prieš atlikdami remontą bute, turėtumėte susipažinti su tuo Naujausių šio stiliaus tendencijų 2019 m. Aprašymas:

Art deco stilius interjere

 1. Namų savininkams nereikės galvoti, kokią spalvą pasirinkti naujajam interjerui. Populiariausi atspalviai šiandien yra vynas, auksas, pilka ir balta. Šios spalvos yra būdingos 20-ies metų krypčiai, todėl bus aktualios labai ilgą laiką.
 2. Pabrėžtas oniksas yra aktualus, kurį galima lengvai įnešti į gatavą interjerą. Ši idėja gali būti pritaikyta dekoruoti lubas, duris, laiptus ar stalviršius.
 3. Pastaraisiais metais art deco stiliumi pradėta aktyviai kurti vaikų kambarius.
 4. Be to, naudojami ir liuminescenciniai tapetai, kurie atrodo labai savarankiški ir jiems nereikia papildomų dekoracijų. Jie leidžia jums sukurti magijos atmosferą.

Realizuoti interjerą art deco linkme yra labai sunku tiek praktiškai, tiek finansiškai. Geriausia kreiptis į profesionalų dizainerį. Tačiau, turint kompetentingą požiūrį, visos pastangos atsiperka, o namas atrodys kaip iš paveikslėlio.

1 žvaigždė2 žvaigždutes3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (Dar nėra įvertinimų)
Įkeliama ...

Pranešti apie klaidą

Tekstas, kuris bus nusiųstas mūsų redaktoriams:

Adblock detektorius

Spinta

Elektronika

Skalbimas