Kaip savarankiškai izoliuoti balkoną bute: naudingi patarimai

Izoliuota lodžija laikoma papildomu kambario ar virtuvės plotu. Įstatymas draudžia judančius centrinio šildymo elementus iš lauko, esančio namo išorėje, todėl jūs turite numatyti kitus būdus, kaip izoliuoti balkoną bute. Šiuolaikinės technologijos leidžia išlaikyti jaukią atmosferą žiemą.

Kaip savarankiškai izoliuoti balkoną bute

Izoliacinės medžiagos

Izoliacinės medžiagos

Naujos kartos izoliacinės medžiagos leidžia pasirinkti efektyvius variantus, kuriais kiekvienu atveju galite izoliuoti balkoną. Dažniau izoliacija pritvirtinama prie sienų, lubų ir grindų paviršiaus lodžijos viduje, tai yra priimtiniau patiems atlikti darbus.

Izoliacijai klojant nuo šalčio palėpės balkone naudojamos šios medžiagos:

 • mineralinė vata;
 • polistirenas (putų polistirenas);
 • ekstruzinis polistireninis putplastis.

Kiekvienas tipas išsiskiria savo techninėmis savybėmis ir bendro apdailos sluoksnio storiu. Medžiagų savybių palyginimas leidžia pasirinkti tinkamą izoliaciją, taupyti vietą mažame kambaryje ir nebrangiai atlikti darbus. Ant izoliacijos viršaus galite savarankiškai klijuoti plastikines plokštes (biudžeto galimybė) arba plyteles ant profilių ir OSB plokščių rėmo (brangi galimybė).

Mineralinė vata

Medžiagos struktūra skiriasi, tai priklauso nuo žaliavos rūšies. Vidinis pluošto išdėstymas gali būti išdėstytas horizontaliai, vertikaliai arba turėti gofruotą ar erdvinę išvaizdą. Vata yra atspari chemikalams ir aukštai temperatūrai. Medžiaga iš dalies sumažina izoliacines savybes drėkinimo metu, todėl jai reikia kruopštaus hidroizoliacinio įtaiso.

Mineralinė vata

Statyboje naudojamos šios medvilnės rūšys:

 • stiklo tipas - pagamintas iš lydinio perlito;
 • akmens rūšis - gaminama iš uolienų lydymosi;
 • šlako medžiaga - gaminama iš suskystintų domenų liekanų.

Kietų dervų yra ne daugiau kaip 4%, jos naudojamos pluoštams surišti. Esant tokiam tūriui, medžiaga neišskiria kenksmingų medžiagų, viršijančių sanitarijos normą, net jei ji klojama net uždaroje patalpoje.

Putų putos

Putų polistirenas yra įprastas putų tipas, kaip jis vadinamas kasdieniame gyvenime. Dujomis užpildytą medžiagą sudaro plonos sukepintos granulės ir tuštumos. Mechaninis stiprumas ir drėgmės pralaidumas priklauso nuo gautų rūšių tankio.

Plytoms ar medinėms balkono sienoms ir stogams dengti naudojamos šios polistireninio putplasčio parinktys:

 • nespausdinama ir spaudos medžiaga;
 • autoklavas ir ekstruzijos tipas.

Putų putos

Po 4 dienų panardinimo į vandenį „Polyfoam“ sugeria tik 0,4% drėgmės. Dėl tokio mažo vandens pralaidumo medžiaga atlaiko daugybę užšalimo ir atšildymo ciklų.

Išsiplėtęs polistirenas nepraleidžia garo, ši savybė išlieka ta pati visiems tipams. Jis nėra naikinamas veikiant grybeliui, samanoms ar mikroorganizmams, tačiau medžiagos paviršiuje jie gali sukurti kolonijas. Paukščiai, pelės įsikuria į storį, miltų kirminai yra suvynioti, todėl prieiga prie jo iš išorės yra tinkamai uždaryta, tinkamai apsaugant.

Išspaustas vaizdas

Ekstruzijos medžiagoje ir putose yra ta pati medžiaga kaip ir bazėje, tačiau jos skiriasi granulių formavimo būdu.Tokiu atveju putų dalelės sumaišomos su putomis esant slėgiui ir aukštai temperatūrai, tada išeikite iš ekstruderio. Ši technologija leidžia tolygiai pasiskirstyti uždarų porų, kurių skersmuo 0,1–0,2 mm, masėje

Didelis tankis ir stipris gniuždant leidžia grindis izoliuoti iš vidaus, o tai leidžia skalbiant sunaudoti daug vandens (uždengti paviršių). Medžiaga yra lengva, prastai praleidžia šilumą, nesugeria drėgmės. Šios savybės yra pranašesnės už polistireną. Presuotų plokščių pranašumai yra nedidelis degumas.

Ekstruzijos medžiaga

Lakštai gaminami įvairaus storio ir dydžio, dideli pavyzdžiai yra su liežuvėliu, kad būtų galima lengvai sujungti tam tikra seka pagal instrukcijas. Medžiaga netaikoma biudžetinėms izoliacijos galimybėms.

Darbo tvarka

Balkono stiklinimas

Jums reikia pradėti šiltinti atvirą lodžiją įstiklinimu arba esamus vieno sluoksnio langus pakeisti dviejų kamerų dvigubo stiklo paketais, montuojant duris. Maskvos regione tokiam darbui dirba specializuotos asociacijos. Galite susisiekti su „pigiai„ Windows ““, „Jūsų namas“, PE „Chebanenko“. Tuo pačiu metu langų ir durų montavimu užsiima „Patriot“, „Glass-UAZ“, „Angų pasaulis“. Kiek kainuos šiltas rėmas, priklauso nuo jo dizaino ir dydžio.

Kai balkonas yra izoliuotas, reikia atlikti pirmuosius išankstinius veiksmus. Galų gale geriau darbą atlikti gerai, o ne greitai, nes po metų galite gailėtis dėl panaudotų medžiagų, laiko ir pastangų.

Veiksmai po žingsnio:

 • teritorijos valymas nuo nuosėdų, senų dažų, metalinių dalių, lipančių ant lubų ar sienų;
 • dulkių pašalinimas dulkių siurbliu;
 • mažų ir didelių įtrūkimų atidarymas, valymas, sudrėkinimas ir užpildymas cemento skiediniu arba hermetiku;
 • sandarinimo jungtys tarp plokščių su žiemos montavimo putomis.

Perteklinis putplastis yra nupjaunamas, o sritys padengiamos giliai įsiskverbiančiu gruntu. Išsikišę putplasčio ar hermetiko gabalai gali neturėti įtakos paviršiaus lygiui, tačiau įdubimuose po apdailos sluoksniu gali kauptis nereikalinga drėgmė.

Kondensato šalinimas

Pagrindinis atšilimo pavojus yra drėgmės lašelių susidarymas dėl temperatūros pokyčių. Taigi sėdėti be darbo neveikia, nes reikia pradėti izoliuoti paviršių. Moteris taip pat gali susitvarkyti su tokiu darbu - fizinės jėgos čia nereikalingos.

Hidroizoliacija atliekama skirtingais būdais:

Balkonų hidroizoliacija

 • Valcuotų medžiagų, dažnai stogo dangų, klojimas. Sluoksnis klijuojamas ant įkaitintos mastikos naudojant degiklį. Šiuolaikiniai hidroizoliai gaminami naudojant klijus iš vienos pusės, tai palengvina montavimą.
 • Paviršiaus impregnavimas skvarbiais junginiais. Ši įvairovė tinka betoninėms vietoms gydyti. Kompozicija dedama keliais sluoksniais, kiekvienas iš jų kristalizuojasi, fiksuoja mažas poras ir duobutes.
 • Vandeniui atsparios kompozicijos gipso gamybai tepamos teptuku arba mentele, sulyginant gautą sluoksnį.
 • Dažnas būdas yra nudažyti plotą dažais, kuriuose gausu aliejaus. Ant betono danga dengiama 2–3 kartus.

Dažnai naudojamas paviršiaus apdorojimas tankiu polietileno plėvele. Jis klojamas artėjant prie sienų, atsižvelgiant į būsimo grindų aukštį. Vertikaliuose plotuose filmas laikinai pritvirtinamas juostele.

Lubų apdaila

Įprastas būdas yra dėžių naudojimas ant paruoštų paviršių. Lubų šilumos izoliacija priklauso nuo izoliacinės medžiagos rūšies. Po dėžutės strypais pritvirtintas plono polistireninio putplasčio folijos sluoksnis atspindi šilumos spindulius. Sluoksnis pritvirtinamas lipnia juosta arba universaliais klijais. Rulonas patenka į sienas 15–20 cm atstumu, kad izoliuotų vertikalių ir horizontalių sričių sujungimus. Izoliacija tvirtinama prie lubų specialia aparatūra su plačia skrybėle, kad palaikytų sluoksnį.

Balkonų lubų apdaila

Crate rėmas yra sumontuotas ant izoliacijos viršaus ir palaiko jį.Medinės juostos yra paimtos, tačiau šiuolaikinės technologijos naudoja ES galvutėse esančius cinkuotus profilius. Tarpai tarp išilginių ir skersinių strypų atitinka medvilnės ritinio plotį arba atskirų lakštų izoliacijos plokščių dydį. Lizdai elementų jungtyse užpildomi putomis. Ant rėmo yra pritvirtintos gipso kartono, plastiko arba OSB plokštės, kurios vėliau apdailos pagal projektą.

Išspaustas polistireninis putplastis gali būti pritvirtintas tiesiai prie lubų be rėmo, naudojant klijus. Ant jo klijuojamas plastikinis tinklas ir atliekamas glaistymas šlapiomis kompozicijomis. Paruoštas paviršius dažomas, klijuojamas tapetais arba poliuretano putomis.

Grindų izoliacija

Naudojamas cemento-smėlio lygintuvas, išlyginamasis su atsilikimu, pagrindo betonavimas, sauso pagrindo arba polistireninio putplasčio lipdukas.

Putplastis dedamas po cemento ir smėlio lygintuvu, o skiedinio storis yra mažiausiai 4 cm.Šis aukščio matmuo neleidžia sluoksniui įtrūkti veikiant apkrovai. Ant viršaus lygintuvu padengtas linoleumas, laminatas arba keraminės plytelės. Betonavimas atliekamas cemento-smėlio lygintuvų principu, į tirpalą dedama tik skalda, šlakas ar keramzitas.

Grindų izoliacija balkone

Dažnai naudojamas šiltas atsilikimas, nes jis veiksmingai apsaugo nuo šalčio. Rąstai montuojami tiesiai ant betoninės plokštės arba metalinių pamušalų, kaiščių, laikiklių pagalba pakeliami iki reikiamo aukščio. Mineralinė vata naudojama su atsilikimo karkasu; anksčiau betono paviršius buvo izoliuojamas plėvele arba folijos polistireno putplasčiu, kad būtų išvengta kondensacijos. Garų barjerinė plėvelė klojama virš izoliacijos sluoksnio, tada atliekama galutinė apdaila.

Sausas izoliacijos sluoksnis atliekamas lyginimo ar betonavimo atveju ir montuojant atsilikimą. Išsiplėtusios molio drožlės ir šildymo atliekos yra laikomos medžiaga. Sluoksnis pilamas į 7-8 cm aukštį, švyturiai naudojami paviršiui išlyginti. Esant atsilikimams, ekranai pilami į tarpą tarp eilučių iki viršaus.

Sienų apdorojimas

Sienų šiluminė izoliacija atliekama panašiai kaip ir kiti paviršiai. Šiluminės izoliacijos technologija apima polistireno arba putų polistirolo pritvirtinimą tiesiai prie paviršiaus arba apdailos sluoksnio rėmo montavimą. Putplasčio lakštai padengiami klijais ir dedami ant vertikalaus paviršiaus. Papildomai naudojami plastikiniai kaiščiai su didele poilsio danga.

Balkono sienų šiluminė izoliacija

Ant putplasčio lakštų izoliacijos paviršiaus būtinai pritvirtinamas plastikinis tinklelis. Prieš glaistydamas sienas, jis klijuojamas ant šlapio skiedinio. Šis sluoksnis sustiprina apdailą ir apsaugo nuo įtrūkimų atsiradimo. Ant gatavo pagrindo klojamos plytelės, tapetai klijuojami arba paviršius dažomas tam tikra spalva.

Bet kokio tipo izoliaciją galima pritvirtinti ant vertikalių paviršių naudojant rėmą. Dėžutės dizainas sumažina kambario matmenis, bet išlygina paviršių ir tarnauja kaip atrama apdailai. Dėžutė gali prispausti izoliaciją, jei, pavyzdžiui, mineralinė vata. Kitu atveju atskiros putplasčio plokštės yra stačiakampiuose juostų languose. Prieš baigiant apdailą plastiku arba gipso kartonu, uždedama garų barjerinė plėvelė, kad ji neliestų izoliacijos paviršiaus.

Elektrinis bazinis šildymas

Šildomos grindys yra išdėstytos balkone ir yra gera šildymo priemonė. Sistemos pranašumai yra tolygus šilumos paskirstymas, galimybė reguliuoti temperatūrą. Dizainą kiekvienas savininkas gali įdiegti savarankiškai, nedalyvaujant specialistams. Grindų šildymo trūkumas yra didelės priežiūros išlaidos sąskaitos už elektrą pavidalu.

Šiuolaikinės technologijos siūlo dviejų tipų dizainą:

 • kabelių sistema;
 • šildymo kilimėliai.

Grindinis šildymas yra balkone

Pirmoji veislė naudojama lapų su viena ar dviem venomis pavidalu.Šis tipas dedamas ant sumontuotos izoliacijos, viršuje sumontuota hidroizoliacinė trinkelė, visa tai padengta 4-5 cm storio cemento-smėlio lygintuvu.Šildymo efektyvumui užtikrinti apdailos danga pagaminta iš šilumą laidžių medžiagų. Naudojamos plytelės arba keraminės plytelės.

Paruošti šildymo kilimėliai dedami ant lygintuvo, betono arba klijuojami prie senos dangos. Sistema tampa paruošta naudoti po to, kai klijai nudžiūsta. Kaip apdaila dedamos plytelės, laminatas, linoleumas. Kilimėlių trūkumai yra mažas stiprumas ir greitas aušinimas, kai jie išjungiami iš tinklo.

Kabelinis grindų šildymas yra tinkamiausias šildymui balkone, nes jis visiškai pakeičia baterijas. Laidus parenka tie, kuriems būdinga 200–250 W savitoji galia kvadratiniame plote.

1 žvaigždė2 žvaigždutes3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (Dar nėra įvertinimų)
Įkeliama ...

Pranešti apie klaidą

Tekstas, kuris bus nusiųstas mūsų redaktoriams:

Adblock detektorius

Spinta

Elektronika

Skalbimas