„Pasidaryk pats“ decimetro antenos gamyba

Šiandien tiesioginė televizija yra paklausiausia tarp vartotojų. Jis veikia fiksuodamas bangas nuo transliuotojo iki imtuvo. Pastaroji dėl tam tikrų veiksnių gali sugesti, ir ne visada įmanoma atlikti naujo įrengimą. Tačiau nenusiminkite, nes savo rankomis padaryti decimetro anteną nėra taip sunku. Praktika rodo, kad tokie produktai gaus signalą ne blogiau nei gamykliniai projektai.

„Pasidaryk pats“ decimetro antenos gamyba

Produktų įvairovė

Televizijos antena yra dipolinis įrenginys, galintis priimti ir skleisti signalą tam tikrame dažnių diapazone. Iki šiol yra keli TV produktų tipai:

Dešimtainės antenos įvairovė

 1. Metras (MV, VHF). Tokios antenos gali priimti analoginį transliavimą nuo 1 iki 300 MHz dažniu.
 2. Dešimtainis (DMV, UHF). Suprojektuotas priimti trumpąsias bangas nuo 0,3 iki 3 GHz diapazone.

UHF dažniu šiandien vykdomas skaitmeninis transliavimas, kuris turi DVB standartą. Tačiau diapazonas yra padalintas į keletą DTV formatų:

 1. Palydovas (DVB-C2). Atlieka darbą ypač aukštų dažnių diapazone, virš 1 GHz.
 2. Esminis (DVB-T2). Jis transliuojamas dėl signalo iš transliuotojo perduodamo signalo antžeminiais retransliatoriais 314–898 MHz dažniu.

Projektavimo reikalavimai

Atsiradus modernesnėms priėmimo sąlygoms, pasikeitė ir pagrindiniai reikalavimai televizijos antenoms. Kai kurie iš jų:

Reikalavimai decimetro antenai

 1. Šiandien tokie parametrai kaip apsauginio ir nukreipto veiksmo rodikliai nėra lemiami. Faktas yra tas, kad šiuolaikinė transliacija yra gana „nešvari“, todėl bet kokiu atveju trukdžiai bus praleisti per mažą šoninę radiacijos schemos dalį. Jų galite atsikratyti pasitelkę modernią elektroniką.
 2. Įrenginys, gerai fiksuojantis orą, skleis galingą signalą, kuris leis elektronikai pašalinti triukšmą ir trukdžius.
 3. Šiais laikais pirmenybė teikiama juostinėms priėmimo antenoms, tai yra, jų elektrinės vertės turėtų būti natūraliai išsaugotos, o ne „įspaustos“ į reikiamą rėmelį atliekant įvairius inžinerinius triukus.
 4. Įrenginys turi atitikti laidą visame darbo dažnių diapazone be jokios papildomos įrangos.
 5. Projektavimo amplitudės ir dažnio parametrai turėtų būti kuo sklandesni. Drop ir outlings būtinai lydi fazių iškraipymai.

Atsiskaitymo taisyklės

Praktika rodo, kad net neturėdami jokių specialių įgūdžių, galite patys pasidaryti decimetro anteną. Norėdami teisingai atlikti visas manipuliacijas, pirmiausia turite atidžiai atlikti visus skaičiavimus.

DVB-T2

Tai būtina, nes praktiškai neįmanoma apskaičiuoti signalo kokybės. Kiekvieno daugialypės terpės skaitmeninė televizija transliuojama skirtingo grynumo, todėl bangos ilgis taip pat gali skirtis.

Norint gauti aukštos kokybės signalą, būtina, kad banga visiškai „gulėtų“ ant aktyviosios antenos dalies. Skaičiavimai turi būti atliekami pagal tam tikrą schemą:

 • apskaičiuokite imtuvui iš multipleksų skleidžiamą DVB-T2 bangos ilgį (atskirai iš kiekvieno);
 • tada pasirinkite aukščiausią reikšmę;
 • apskaičiuokite skersinio bangos ruožo pusės ilgio rodiklius (banga yra statmena antenai).

Apgyvendinimas ir susisiekimas

Atlikus teorinius skaičiavimus, būtina suplanuoti būsimą gaminį savarankiškai surinkti. Šiuo klausimu būtina apsvarstyti antenos vietą ir prijungimą. Šie rodikliai yra susiję, tačiau dažnai prieštarauja vienas kitam. Pagrindiniai aspektai:

Dimetrinės antenos padėjimas ir prijungimas

 1. Galite pasigaminti savo UHF anteną darbui namuose ir už jos ribų. Gatvės struktūra gali būti pateikiama kaip paprasčiausias vienkryptis TV imtuvas, kuriam sienos ir kiti pastatai netaps kliūtimis. Galite montuoti įrenginį ant stogo, tai žymiai pagerins signalo kokybę.
 2. Montuojant ant namo stogo ar gatvėje, reikalingas ilgas laidas. Pastarasis gali išprovokuoti signalo išsklaidymą. Svarbu suprasti, kad televizoriaus skleidžiamas triukšmas tiesiogiai priklauso nuo jo ilgio.

Jei planuojate savarankiškai gaminti imtuvą efektyviam veikimui, turite rasti „vidurį“ tarp parametrų.

Retai apgyvendintose vietose, kur yra didelis atstumas nuo televizoriaus kartotuvo, skaitmeninę anteną reikia nešti lauke. Kitais atvejais pakaks kambario imtuvo.

Specialistai nepateikia aiškių rekomendacijų dėl įdarbinimo, nes visi atvejai yra individualūs. Svarbus patikimo įrengimo rodiklis yra kaimyniniai namai. Pvz., Jei rajone yra įdiegta daug išorinių įrenginių, turite pagaminti tą patį įrenginį. Daugiaaukščiuose pastatuose turėtumėte pažvelgti į stogus.

Gamybos procedūra

Atlikę skaičiavimus ir nustatydami būsimos antenos tipą, galite pradėti montavimo darbus. Svarbu suprasti, kad pasidaryti universalią skaitmeninės televizijos anteną savo rankomis neveiks. Štai kodėl turėtumėte išstudijuoti keletą galimų variantų ir pasirinkti tinkamiausią konkrečioje situacijoje.

Alaus skardinės

Didžiulis šio dizaino pranašumas yra jo greitas gaminimas. Visas manipuliacijas galima atlikti per 15-20 minučių. Antenos surinkimas yra paprastas, tačiau produktyviam darbui reikalingas geras signalas. Be to, svarbu, kad nebūtų kliūčių. Produktas tinka tiems, kurie gyvena priemiesčiuose. Įrankių sąrašas:

Alaus skardinės

 • dvi alaus skardinės;
 • dvi medinės juostos;
 • scotch tape;
 • savisriegiai varžtai;
 • antenos laidas ir kištukas;
 • varinė viela.

Pirmasis žingsnis yra padaryti kryžiaus formos rėmą iš bėgių. Tada darbas atliekamas tokia seka:

Antenos laidas

 1. Alaus skardinių dugnų centre reikia padaryti skylutes varžtams. Manipuliavimą galima atlikti žirklėmis arba savisriegiais.
 2. Nuimkite izoliacijos sluoksnį iki 3 skardinių + 20 cm ilgio nuo laido (nereikia liesti išorinės grandinės).
 3. Skardines nustatykite lygiagrečiai su dugnais viena prie kitos, tada traukite laidą per angą. Jis turi būti pritvirtintas gale savisriegiu varžtu ar varžtu.
 4. Kitas plika kabelio dalis tarp bankų turėtų būti pritvirtinta viela.
 5. Stiklainius pritvirtinkite prie horizontalios juostos lipnia juostele.
 6. Prijunkite kištuką.

Su kabeliu turite dirbti atsargiai, ypač atsižvelgiant į lenkimo taškus. Surinkę anteną, turite apskaičiuoti optimalų atstumą tarp bankų. Būtina prijungti kištuką prie antenos ir atlikti konstrukcijos judėjimą išilgai juostų, kol bus sugautas aukštos kokybės signalas (dažnai 5-7 cm).

Jei planuojate eksploatuoti konstrukciją gatvėje, patartina ją uždengti polietilenu arba pagaminti plastikinį rėmą. Optimalus tvirtinimo elementas yra kablys.

Aštuonių principas

Aštuonių decimetrinė antena

Šiandien skaitmeninėje televizijoje yra populiarūs aštuonių namų prietaisai, kurie dar vadinami „Harchenko“ antenomis. Aktyvus produkto plotas pateikiamas dvigubo deimanto formos kvadrato pavidalu. Dizainas gerai veikia visomis sąlygomis, išskyrus reljefą su ypač tankiu pastatu.

Prieš gaminant prietaisą, reikia apskaičiuoti bangos ilgį, kad kiekviena pusė atitiktų pusę sekcijos ilgio. Kaip pagrindą galite naudoti varinę vielą. Iš šios medžiagos reikia padaryti du kvadratus ir sujungti juos taip, kad dėl to būtų gautas vientisas dizainas su bendru kampu.

Prijungtos laidų poros turi būti izoliuotos, kitaip įrenginys skleis tik signalą. Dažnai kaip rėmas naudojamas pluoštas. Anteną galima iš karto pritvirtinti be išankstinio tvirtinimo, nes prietaisas pagamintas pagal skaičiavimus, todėl praktiniai eksperimentai nereikalingi. Kabelis turėtų būti sulietas centre prie bet kurio galų perjungimo taško.

Dviguba triguba aikštė

Šis dizainas pagamintas pagal tą patį principą kaip ir „biquad“ antena. Apskritai gaminį sudaro keli vienodi kvadratai, išdėstyti vienas po kito.

Dviguba triguba kvadratinė decimetrinė antena

Reikšmingas trūkumas, palyginti su aštuoniais, yra tas, kad gaminys negali priimti aukštos kokybės signalo būdamas toli nuo kartotuvo. Tokia antena gali visiškai veikti tik geros radiacijos sąlygomis. Tankiai apgyvendintose vietose dažnai būna situacijų, kai bokštas yra šalia, tačiau šalia jo yra ir kitų įvairaus dažnio stočių. Žinoma, jų fone decimetro banga bus šešėlyje.

Kvadratai yra sumontuoti ant strypo, storas laidus elementas gali veikti kaip trikojis vertikaliai fiksacijai. Dalis galite sujungti viena su kita neaktyvia srityje. Jei tai neįmanoma, turėtumėte atidengti laidą, o po jo lituoti iš apačios į kiekvieną kvadratą ir pritvirtinti konstrukciją. Po surinkimo būtina empiriškai apskaičiuoti optimalų atstumą tarp elementų, pasiekiant aukštos kokybės signalą, tada pritvirtinti kvadratus.

Kartoninė dėžutė

Šiame dizaine dėžutė yra pradinė medžiaga, gaminanti savarankiškai gaminančią anteną. Pirmiausia turite iškirpti du stačiakampius, kurių matmenys yra 25 x 30 cm. Be to, jums reikės:

Folija

 • folija;
 • vario viela;
 • peiliukas ir atsuktuvas;
 • klijai;
 • 2 varžtai su veržlėmis;
 • antenos laidas.

Pirmiausia iš folijos reikia iškirpti stačiakampius, kurių dydis turėtų atitikti ruošinius, tada suklijuokite dalis kartu. Klijų perteklių reikia atsargiai pašalinti.

Ant kartono ruošinio labai atsargiai uždėkite foliją. Atlikdami manipuliacijas, būtina atsisakyti spragų ar išsikišimų atsiradimo, kitaip nebus gero signalo. Gauti dizainai taps pagrindiniu.

Kitas, jūs turite padaryti skylutes varžtams gretimose ruošinių pusėse su ašmenimis. Tada į vieną iš jų atneškite vidinę grandinę, į antrą - išorinę. Visus kontaktus pritvirtinkite varžtais.

Dėl to darbas yra beveik baigtas, jums reikia tik nustatyti optimalų atstumą tarp ruošinių. Tada jūs turėtumėte pritvirtinti stačiakampį prie rėmo. Ši konstrukcija gali būti naudojama kaip kambario antena. Taip yra dėl to, kad folija nėra atspari išoriniams veiksniams.

Drugelių sistema

Išoriškai šis dizainas primena lenkiškos skaitmeninės televizijos antenas. Skirtumas tas, kad vietoj etapinio masyvo naudojamas rėmas. Norėdami dirbti, jums reikės:

Medinė sija

 • medinė sija;
 • 5-6 mm aliuminio viela (3 metrai);
 • savisriegiai varžtai;
 • protraktorius;
 • 16 varžtų su veržlėmis;
 • valdovas;
 • speneliai.

Kaip žinote, lenkiškos antenos yra skirtos montuoti lauke, ši konstrukcija nėra išimtis. Sijos ilgis turėtų būti bent 60 cm, jis veiks kaip rėmas. Ženklinimo žingsniai:

 • 15–20 cm atstumu vienas nuo kito uždėkite 4 taškus;
 • tada iš kiekvieno brėžinio statmenas rėmui;
 • tiesiomis linijomis pažymėkite keturis 30 laipsnių kampus;
 • nubrėžkite linijas nuo centro iki anksčiau pažymėtų taškų.

Decimetrinė antena

Kampinės linijos bus gairės antenoms pastatyti. Tada iškirpkite 16 vielos gabalėlių, kurių ilgis 15 cm.

Pastaruosius galite pritvirtinti prie antenos varžtais arba lituokliu. Kuris būdas pasirinkti priklauso nuo savininko noro ir galimybių. Po to sistemą reikia surinkti.

Praktika rodo, kad pasidaryti televizijos anteną namuose nėra taip sunku, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Prieš pradedant darbą, svarbu ištirti visų tipų konstrukcijas, kad pasirinktumėte variantą, tinkantį konkrečioje situacijoje.

1 žvaigždė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (Dar nėra įvertinimų)
Įkeliama ...

Pranešti apie klaidą

Tekstas, kuris bus nusiųstas mūsų redaktoriams:

Adblock detektorius

Spinta

Elektronika

Skalbimas