Kodėl ant drabužių atsiranda geltonos dėmės

Net ant kruopščiai nuplautų daiktų, tvarkingai sulankstytų spintelėje, gali atsirasti negražių pėdsakų, kurie nėra aiškūs dėl to, kas atsirado. Jūs net neįsivaizduojate, kodėl ant drabužių atsiranda geltonos dėmės? Žemiau esančiame straipsnyje sužinokite apie skirtingas jų susidarymo priežastis ir veiksnius.

į turinį ↑

Kas turi įtakos geltonų žymių atsiradimui ant drabužių

Kodėl ant drabužių atsiranda geltonos dėmės? Šį klausimą uždavė ne viena šeimininkė. Jie ypač pastebimi ryškių spalvų gaminiuose. Prie to prisidedantys veiksniai gali būti labai įvairūs:

 • netinkamai parinktas skalbiklis ar skalbiklis;
 • netinkama skalbimo temperatūra;
 • sąlytis su augalinio aliejaus ar riebalų audiniais;
 • prakaito pėdsakai;
 • Lyginimas
 • baliklio naudojimas;
 • kietas vanduo.

1 priežastis

Kodėl dėl prakaito ant baltų daiktų atsiranda geltonos dėmės ir kaip jų išvengti, nesunku suprasti. Karbamidas yra prakaito dalis, o kai jis išsiskiria, drabužiai jį sugeria. Dėl to susidaro geltoni pėdsakai, kurie ypač pastebimi ant baltų drabužių.

Jei manote, kad antiperspiranto dezodoranto naudojimas apsaugo jus nuo geltonų dėmių atsiradimo ant drabužių, tai nėra taip. Priešingai, kai prakaitas ir antiperspirantas sąveikauja, susidaro sunkiai pašalinamos atsparios dėmės.

Svarbu! Dezodoranto naudojimas gausiai prakaituojant nepadės išvengti šių nemalonių dėmių, nes antiperspirantai iš esmės tik užmaskuoja prakaito kvapą, o ne panaikina jį.

Norėdami sumažinti prakaitavimą ir taip išvengti geltonų dėmių atsiradimo ant baltų drabužių, laikykitės šių taisyklių:

 1. Rūpinkitės asmenine higiena.
 2. Epiliuokite po raumenų ertmes.
 3. Odos vietas, linkusias prakaituoti, kiekvieną dieną nuplaukite šiltu vandeniu ir muilu, tada nusausinkite odą ir patepkite ant jos lanolino bei talko mišinį.
 4. Karštu oru venkite valgyti karštą ir aštrų maistą.

Svarbu! Jei šių taisyklių laikymasis nesuteikia matomo rezultato, apžiūrėkite kūną, kad būtų pašalintos ligos apraiškos - hiperhidrozė, pasireiškianti padidėjusiu prakaitavimu.

2 priežastis

Jei skalbėte daiktą skalbimo mašinoje, jį išėmėte ir pastebėjote, kad ant audinio atsirado nežinomos kilmės pėdsakų, ir jūs nesuprantate, kodėl ant baltų daiktų atsirado geltonos dėmės, tokiu atveju jų susidarymo priežastis greičiausiai yra paslėpta ploviklyje ir kietame vandenyje. Skalbimo miltelius sudaro elementai, kurie reaguoja su kietame vandenyje esančiomis druskomis, todėl ant skalbinių susidaro geltonos dėmės.

Svarbu! Atsargiai rinkitės skalbinių ploviklį. Pasirinkite jį pagal audinio tipą ir spalvą. Jei namuose turite kieto vandens, prieš plaudami daiktus, suminkštinkite jį, pasirinkdami skalbimo miltelius: citrinos rūgšties, acto, sodos pelenai arba specialus minkštiklis „Calgon“.

3 priežastis

Net nauji daiktai iš ilgalaikio saugojimo praranda šviežumą, todėl ypač nerekomenduojama jų laikyti užterštoje formoje. Dėmės ant drabužių tokiu atveju gali atsirasti dėl to, kad po skalbimo jie nebuvo pakankamai išdžiovinti ir sudėti į spintą. Kita priežastis yra laikyti juos kambaryje, kur yra daug drėgmės ir pelėsių, kurie palieka dėmes ant drabužių. Ir ne taip lengva jų atsikratyti.

Užkirsti kelią šiam reiškiniui nėra sunku:

 • Užterštus daiktus sudėkite į specialų krepšį su skylutėmis.
 • Plaukite ir saugokite kūdikių daiktus visada atskirai.
 • Prieš dėdami daiktus į spintą, gerai juos nusausinkite.

4 priežastis

Dėl netinkamo lygintuvo naudojimo geltonos dėmės ant drabužių gali atsirasti. Prieš pradėdami lyginti daiktus, išlyginkite iš pradžių nepastebimą gaminio plotą. Pradėkite nuo žemos temperatūros režimo, o procese jau galite nuspręsti, ar jį reikia padidinti, atsižvelgiant į audinio tipą.

Svarbu! Geltonos dėmės ant drabužių atsiranda ir dėl to, kad garų pagalba išlyginote daiktą lygintuvu, kuriame vanduo sustingęs.

5 priežastis

Prieš pradėdami naudoti baliklį, atidžiai perskaitykite gaminio etiketę ir įsitikinkite, kad ant jo yra įspėjimo. Jei jau nusprendėte naudoti, tada būkite labai atsargūs, užtepdami jį ant audinio, kitaip - gali susidaryti geltona dėmė, kurios jūs nieko negalite pašalinti.

į turinį ↑

Standartinė filmuota medžiaga

Tikimės, kad dabar jūs galite išsiaiškinti, kodėl ant jūsų baltų daiktų atsiranda geltonos dėmės. Žinant, kaip to išvengti, nebereikės užduoti tokio klausimo ir keisti savo drabužių spintos. Vadovaudamiesi mūsų naudingais patarimais, jūs visada atrodysite gražiai ir tvarkingai.

1 žvaigždė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (Dar nėra įvertinimų)
Įkeliama ...
Adblock detektorius

Spinta

Elektronika

Skalbimas