Kaip pašalinti prakaito dėmes po pažastimis ant baltų drabužių?

Kaip pašalinti prakaito dėmes po pažastimis ant baltų drabužių? - Anksčiau ar vėliau bet kuri namų šeimininkė susidurs su tokiu klausimu, nes labai sunku apsaugoti lengvus drabužius nuo geltonų dėmių atsiradimo po pažastimis.

Skalbimo procesą labai palengvino skalbimo mašinų atsiradimas, tačiau po apdorojimo milteliais ne visada įmanoma pašalinti prakaito dėmes ant baltų drabužių. Norėdami išspręsti šią problemą, turėtumėte būti kruopščiai pasirengę. Norėdami išsaugoti daiktų baltumą ir nesugadintą išvaizdą, jums reikia specialių receptų.

Svarbu! Prakaituojant iš organizmo išsiskiriantis skystis labai tvirtai įsisavinamas į audinio pluoštus. Todėl, net atidžiai laikantis higienos ir laiku keičiant drabužius, pažastyse ir apykaklėje vis tiek gali atsirasti geltonų prakaito pėdsakų. Dažnai yra informacijos, kad antiperspirantų vartojimas apsaugo nuo estetinių dėmių atsiradimo. Tačiau dauguma dezodorantų tik blokuoja ir pašalina nemalonų prakaito kvapą. Ir kai kurie produkto sudėties komponentai, priešingai, prisideda prie dėmių atsiradimo.

į turinį ↑

Kaip pašalinti prakaito dėmes po pažastimis?

Dažniausiai geltoni prakaito pėdsakai paveikia kasdienius drabužius šviesiais atspalviais arba griežtai juodai. Nuolat dėvisi, labai greitai ant jų atsiranda neetiški geltoni pėdsakai. Dėl to daiktai praranda savo išvaizdą ir tampa netinkami naudoti. Nesijaudinkite ir nepanikuokite, yra paprasti receptai, kaip atsikratyti geltonų dėmių po pažastimis ant baltų daiktų. Visus valymui reikalingus ingredientus rasite savo namuose, virtuvėje, sandėliukuose ar pirmosios pagalbos rinkinyje.

Svarbu! Geltonas dėmes nuo prakaito po rankomis galima pašalinti žymiai lengviau, jei jos yra šviežios ir ilgai nelieka ant audinio.

Indų plovimo skystis

Pirmasis ir lengviausias sprendimas nei pašalinti geltonus dėmes nuo prakaito po pažastų ant baltų drabužių, patyrusios namų šeimininkės atkreipia dėmesį į indų plovimo skysčio naudojimą. Ši virtuvės chemijos priemonė puikiai pašalina riebius pėdsakus iš indų, ji taip pat dažnai naudojama, kai ant audinių atsiranda riebių žymių.

Naudojimo būdas:

 1. Paruoškite negilų dubenį, įpilkite į jį 200 ml vandens.
 2. Įpilkite 10 ml skysčio į vandenį ir gerai išmaišykite.
 3. Ant lygaus paviršiaus paskleiskite suteptą daiktą arba padėkite jį į baseiną, kurio dėmės būtų aukštyn.

Svarbu! Geriausia vieta tai padaryti yra vonios kambarys.

 1. Supilkite putų mišinį tiesiai ant palaidinės.
 2. Palikite apdorotą daiktą kelioms valandoms.
 3. Galiausiai likusias dėmes nuplaukite įprastu buitiniu muilu.

Svarbu! Atminkite, kad ant lengvų drabužių gali atsirasti dėmių, nes jie buvo netinkamai išvalyti ar netinkamai naudojami.. Galbūt jums nereikės jokių papildomų pastangų - tik kompetentingas požiūris.

Prieš mesti tokius gaminius į skalbimo mašiną ar apdoroti dėmių valikliais, perskaitykite kaip plauti baltuosius daiktus

Skalbimo muilas

Įrodytas, nors ir ne pats efektyviausias būdas pašalinti geltonus prakaito dėmes nuo baltų daiktų namuose yra naudoti buitinį muilą. Tokiu būdu galite išvalyti drabužius nuo šviežių, nelabai užsispyrusių pėdsakų. Kovojant su senomis prakaito dėmėmis, muilas, deja, neduos jokio rezultato.

Svarbu! Daugelis namų šeimininkių rekomenduoja įsigyti specialų muilą „Antipyatinas“. Jis puikiai susidoroja su tarša ir, be to, sudėtyje esančių balinamųjų medžiagų dėka pagerins balto audinio spalvą.

Naudojimo būdas:

 1. Smarkiai trinkite ant užterštų marškinių vietų.
 2. Palikite tam tikrą laiką, kad pasiektumėte geresnį efektą.
 3. Po valandos ar dviejų nuskalaukite po vandeniu ir atlikite įprastą skalbimą.

Svarbu! Ar žinote, kad kartais po pažastimis atsiranda dėmių dėl to, kad nenaudojate labai gero ar netinkamo antiperspiranto? Perskaitykite mūsų apžvalgas:

Kepimo soda

Kepimo soda visada galite rasti kiekvienos namų šeimininkės virtuvės spintelėje. Švieži, nelabai užsispyrę prakaito pėdsakai lengvai pašalinami naudojant paruoštą produktą su maisto milteliais.

Virimo būdas:

 1. Nedideliame inde sumaišykite 50 gramų sodos ir vandens lygiomis dalimis.
 2. Maišykite, kol susidarys bandelė.
 3. Naudodami šaukštą, gautą medžiagą užtepkite ant užterštų marškinių vietų.
 4. Naudodami minkštą šepetį švelniais judesiais, kad nepažeistumėte medžiagos, įtrinkite apdorotą paviršių.
 5. Palikite gaminį šioje padėtyje vienai valandai.
 6. Galų gale kruopščiai nuplaukite marškinius su milteliais ir kelis kartus nuskalaukite tekančiu vandeniu.

Svarbu! Labai atsargiai pašalinkite likusią soda nuo produkto paviršiaus. Priešingu atveju gali susidaryti balkšvos dėmės.

Druska

Norėdami pašalinti prakaito po pažastų dėmes iš subtilių audinių, tokių kaip šilkas, turėtumėte pasirinkti švelnesnes priemones. Šilkas, kaip žinote, yra labai plonas ir subtilus audinys, todėl šiuo atveju naudokite įprastą stalo druską.

Naudojimo būdas:

 1. Į praustuvę įdėkite šilko gaminį.
 2. Paruoškite druskos tirpalą, sumaišydami 1 litrą vandens ir 250 gramų druskos.
 3. Kruopščiai sumaišykite skystį, kad druska visiškai ištirptų.
 4. Užpildykite dažytą daiktą skysčiu ir palikite kuriam laikui.
 5. Galiausiai nuplaukite produktą šaltu vandeniu ir plaukite mašina arba rankomis.

Actas

Norite sužinoti, kaip pašalinti spalvotų drabužių prakaito dėmes po rankomis? - Stalo actas yra veiksminga priemonė, tačiau jis turėtų būti naudojamas ant audinių labai atsargiai. Jei spalvotas audinys yra linkęs į pelėsių susidarymą, po perdirbimo gali atsirasti baltų dėmių.

Svarbu! Prieš tepdami actą, išbandykite jį ant nepastebimos drabužių vietos.

Naudojimo būdas:

 1. Nedideliame inde praskieskite 10 ml acto su 80 ml vandens.
 2. Gautame skystyje sudrėkinkite minkštą šluostę ar kempinę, nuvalykite užterštą vietą.
 3. Po perdirbimo produktą gerai nuplaukite po vandeniu.
 4. Paskutiniame dėmių pašalinimo etape plaukite mašina arba rankomis su milteliais.

Citrinos rūgštis

Galite išplauti geltonų dėmių nuo prakaito iš baltų drabužių su citrinos rūgštimi. Metodas yra gana paprastas ir nereikalauja daug laiko, tuo pačiu atkuriant jūsų daiktų baltumą.

Naudojimo būdas:

 1. Nedideliame indelyje praskieskite 10 ml citrinos rūgšties ir 200 ml vandens.
 2. Maišykite, kol rūgštis visiškai ištirps.
 3. Gausiai nuvalykite pažeistas drabužių vietas skysčiu.
 4. Palikite veikti 2 valandas, kad veiktų rūgštis.
 5. Galiausiai nuplaukite milteliais arba muilu.

Vandenilio peroksidas

Nežinote, kaip pašalinti prakaito dėmes ant baltų drabužių? - Laikas pasižvalgyti į savo namų medicinos kabinetą ir jame rasti vandenilio peroksido, kuris labai efektyviai padės atkurti jūsų daiktų baltumą.

Svarbu! Šis metodas yra tinkamiausias prakaito žymėms pašalinti iš medvilnės audinių. Naudodami peroksidą per trumpą laiką, jūs pasieksite nuostabų rezultatą.

Apdorojimo būdas:

 1. Nešvarius marškinėlius paskleiskite ant lygaus paviršiaus.
 2. Supilkite peroksidą į geltonomis dėmėmis užterštą vietą.
 3. Leiskite audiniui 5 minutes mirkyti skystyje.
 4. Galiausiai nuplaukite produktą po tekančiu vandeniu.

Svarbu! Norėdami perdirbti šilkinius drabužius, būtina sumažinti žaliavų koncentraciją.Tokiu atveju tirpalui paruošti naudokite 15 ml vandenilio peroksido ir 200 ml vandens.

Aspirinas

Šis vaistas ne tik padės sumažinti karščiavimą, bet ir yra puiki priemonė pašalinti geltonas dėmes po pažastimis ant baltos spalvos. Be to, jei ant palaidinės susidaro antiperspiranto pėdsakai, aspirino tabletės jas taip pat puikiai pašalins.

Naudojimo būdas:

 1. Norėdami paruošti mišinį, susmulkinkite 4 miltelius aspirino tablečių.
 2. Gautus miltelius supilkite į stiklinę šilto vandens.
 3. Gerai išmaišykite, kad visi grūdai ištirptų.
 4. Nešvarius daiktus sudėkite į vonią ar baseiną, ant dėmių užpilkite aspirino.
 5. Palikite produktą valandai geresniam efektui.
 6. Galiausiai gerai nuplaukite marškinius vandenyje ir nusiplaukite mašina.

Benzinas

Kaip įrodė mokslininkai, vyrai turi didesnį prakaitavimo lygį nei moterys. Tuo remiantis geltoni prakaito ženklai ant vyriškų marškinių yra gana dažnas reiškinys. Kai kuriais atvejais prakaitas taip stipriai absorbuojamas audinio pluoštuose, kad skalbimas mašina ir brangus dėmių valiklis negali susidoroti su tokia tarša. Tokiu atveju dujos padės išsaugoti mylimo vyro marškinius.

Naudojimo būdas:

 1. Ištieskite suteptus marškinius ant lygaus paviršiaus.
 2. Sudrėkinkite medvilnės kilimėlį arba švaraus audinio gabalėlį švariu benzinu.
 3. Trina visą purvo perimetrą.

Svarbu! Jums reikia atsikratyti geltonų dėmių, judant nuo dėmelės krašto iki jo centro. Tokiu būdu išvengsite dėmių ant marškinėlių.

 1. Kai nuo paviršiaus nebeliks taršos pėdsakų, sudrėkinkite vatos tamponą amoniaku, vėl apdorokite plotą.
 2. Galiausiai plaukite marškinius įprastu būdu.
į turinį ↑

Savarankiškas dėmių valiklis

Visi aukščiau išvardyti metodai puikiai susidoros su šviežiomis prakaito dėmėmis. Bet kaip pašalinti prakaito geltonas dėmes, kurios ilgą laiką buvo ant gaminio ir sugebėjo tinkamai patekti į medžiagą? - Tokiu atveju jums reikės labiau koncentruoto produkto, nei paminėti aukščiau. Tokį dėmių valiklį galite lengvai paruošti namuose.

Naudojimo būdas:

 1. Metaliniame arba stikliniame inde sumaišykite 30 ml rafinuoto benzino, 40 ml denatūruoto alkoholio ir 20 ml amoniako.
 2. Kruopščiai sumaišykite visus komponentus.
 3. Ant gaminio dėmių apdorokite paruoštą produktą ir palikite 5 minutėms.
 4. Pasibaigus laikui, nuplaukite daiktus po tekančiu vandeniu.

Svarbu! Jei pėdsakai nėra visiškai ištrinti, patrinkite apdorotas vietas minkštu šepetėliu ir skalbinių muilu.

Virinama

Jei nesate baikštus ir nebijate sunkumų ar nenuspėjamų padarinių, papasakosime jums metų ir mūsų močiutės įrodomą metodą, kaip pašalinti geltonas dėmes nuo prakaito ant balto. Jei jums reikia restauruoti lininius ar medvilninius drabužius, galite pabandyti virti savo daiktus.

Svarbu! Jei dažnai naudojate agresyvius dėmių valiklius baltiems dalykams, sužinokite kaip pašalinti dėmę nuo baltumobūti pasirengusiam netikėtumų.

Apdorojimo seka:

 1. Paruoškite geležinį kibirą, metalinį indą ar kitą indą, kurį galima uždegti, skalbinių muilą (geriausia - 72%) ir metalinę trintuvę.
 2. Ant metalinės trintuvės sutarkuokite skalbinių muilą ir supilkite jį į pilamo vandens kibirą.
 3. Maišykite medine lazda, kol muilas ištirps vandenyje.

Svarbu! Norėdami pasiekti geriausią rezultatą, galite papildomai įpilti sodos arba amoniako.

 1. Į muiluotą vandenį įdėkite gaminį, kurį ketinate užvirti.
 2. Palaukite, kol vanduo užvirs, sumažinkite liepsnos intensyvumą ir troškinkite ant ugnies maždaug valandą.

Svarbu! Kaušo turinį reikia periodiškai maišyti su medine mentele.

į turinį ↑

Standartinė filmuota medžiaga

Taikydami paprastas šio straipsnio rekomendacijas ir žinodami, kaip pašalinti prakaito dėmes po pažastimis, atsikratyti nejautrų dėmių bus gana lengva. Periodiškai žiūrėkite į daiktus, kad atsirastų negražios geltonos dėmės nuo prakaito. Laiku identifikuoti pėdsakai padės greitai ir be pastangų, kad jūsų drabužiai atrodytų gražiai ir tvarkingai bei pailgėtų. Jei palaidinė ar marškiniai yra pasiūti iš labai brangaus subtilaus audinio ir bijote sugadinti, susisiekite su sauso valymo specialistu. Specialios priemonės kokybiškai ir efektyviai atkurs buvusį jums brangių daiktų grožį.

1 žvaigždė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (Dar nėra įvertinimų)
Įkeliama ...

Pranešti apie klaidą

Tekstas, kuris bus nusiųstas mūsų redaktoriams:

Adblock detektorius

Spinta

Elektronika

Skalbimas