Kaip pašalinti kraujo dėmes?

Daugeliui iš mūsų teko spręsti užsispyrusių dėmių, kurias kraujyje paliko pjaustant, problemą. Ypač gaila, jei dėmės liko ant baltos elegantiškos palaidinės, mėgstamo daikto ar tiesiog sugadino brangius drabužius. Yra daug šiuolaikinių vaistų ir senų liaudies būdų, kurie gali padėti išspręsti problemą. Šiandien mes jums pasakysime, kaip pašalinti kraujo dėmes nuo drabužių ir skirtingų paviršių. Mūsų nepaprastai paprasti ir patogūs metodai nereikalauja brangių dėmių valiklių, o rezultatas tikrai jus pradžiugins.

į turinį ↑

Kaip pašalinti drabužių dėmę nuo kraujo?

Kruvinų pėdsakų pašalinimo iš drabužių problemos sudėtingumas ir laikas priklauso nuo to, kiek seniai užteršta tarša ir nuo to, ar bandėte ją pašalinti anksčiau. Jei anksčiau bandėte pašalinti kraują karštu vandeniu, tada galite atsisveikinti su mėgstama palaidine. Be to, lėtinius kraujo pėdsakus nėra taip lengva pašalinti, o ant kai kurių tipų audinių jie gali likti amžinai. Norėdami veiksmingai susidoroti su sunkiai pašalinamomis kraujo dėmėmis, turite atsiminti keletą taisyklių, kurias aprašysime toliau.

Kaip plauti kraują?

Bet kokias priemaišas, įskaitant kraujo priemaišas, geriausia išplauti šviežias:

 1. Krauju nudažytą produktą supilkite į šalto vandens (geriau į ledą) baseiną ir palikite pusvalandžiui.
 2. Nusausinkite nešvarų vandenį, užpilkite šviežiu.
 3. Nuplaukite audinio gabalą skalbinių muilu tiesiai šaltu vandeniu.
 4. Išnykus taršai, plaukite gaminį įprastu būdu. Baltuosius daiktus, naudotus paskutiniame skalbime, naudokite baliklis skalbiniams.

Svarbu! Negalima mirkyti nudažyto daikto karštame vandenyje, nes baltymai, kurie yra kraujo dalis, koaguliuoja aukštoje temperatūroje. Dėl to jis neišplaunamas iš audinio pluoštų.

Jauna šeimininkė

Priemonės šalinti šviežias kraujo dėmes

Prieš naudodamas specialius preparatus ar improvizuotus buitinius prietaisus, produktą pirmiausia turite pamirkyti paprastame šaltame vandenyje, nepridedant jokių valymo priemonių. Jei kraujo pėdsakas yra šviežias, jums jo nereikia trinti - jis turi atsirasti pats. Jei po mirkymo užteršimas išlieka, naudokite šias improvizuotas priemones:

 1. Skalbimo muilas. Nuplaukite dėmę rankomis. Muilas puikiai pašalina kraujo pėdsakus ir nepalieka geltonų nešvarumų pėdsakų.
 2. Vandenilio peroksidas. Vaistą vartokite atsargiai, nes peroksidas gali balinti ar sutrikdyti tam tikrų tipų audinių struktūrą. Iš anksto patikrinkite vaisto poveikį nematomam medžiagos plotui, o tada naudokite peroksidą kaip numatyta: užpilkite gaminį ant dėmės (delikačiam audiniui peroksidą praskieskite per pusę vandeniu). Nuvalykite putas švaria šluoste ir vėl užpildykite peroksidu. Tęskite procedūrą, kol užteršimas išnyks. Nuplaukite produktą šaltu vandeniu su muilu ar plovikliu. Apskritai, vandenilio peroksidas yra universali priemonė. Sužinokite daugiau, kur dar galite namuose naudokite vandenilio peroksidą.
 3. Krakmolas. Jei norite subtilių audinių, tokių kaip šifonas ir šilkas, naudokite krakmolą. Kraujo dėmę priekinėje ir galinėje pusėse sutepkite vandenyje praskiestu krakmolu. Leiskite produktui išdžiūti ir nuplaukite likusį mišinį. Nuplaukite daiktą, jei reikia.
 4. DruskaGreitai elkitės, nes kuo greičiau užteršite druskos ir vandens pasta, tuo mažiau laiko kraujui prasiskverbs materijos skaidulos. Kraujo taką praskalaukite dideliu kiekiu šalto vandens, patepkite druskos ir vandens pasta. Sugerti dėmę su produktu, įtrindami pastą į užterštą vietą. Nuplaukite druską šaltu vandeniu ir plaukite produktą kaip įprasta.
 5. Citrinų sultys + druska. Paruoškite srutą iš ingredientų ir užterškite. Palikite tam tikrą laiką, tada patrinkite vietą kempine arba nedelsdami nuplaukite. Nuplaukite gaminį įprastu būdu.
 6. Indų plovimo skystis. Užterškite šaltu vandeniu. Paruoškite muilo tirpalą su pakankamai putų. Užpurkškite putų ir palikite kuriam laikui. Nuplaukite produktą dideliu kiekiu šalto vandens.
 7. Glicerinas Efektyviai pašalinti kraują iš drabužių padės šiltas glicerinas. Pašildykite buteliuką su vaistu šiltame vandenyje, pamirkykite vatos tamponėlį glicerine, užtepkite probleminę vietą. Kraujas greitai bus pašalintas. Nuplaukite ir nuplaukite gaminį įprastu būdu.
 8. Amoniakas. Norėdami pašalinti įsisenėjusias dėmes, naudokite amoniako tirpalą. Sumaišykite 1 arbatinį šaukštelį vaisto su 1 puodeliu šalto vandens. Supilkite gautą tirpalą ant dėmės. Pašalinę užteršimą, audinį plaukite dideliu kiekiu šalto vandens. Nenaudokite amoniako audiniams, pavyzdžiui, linams, šilkui ir vilnai.

Bojhqcq

Svarbu! Dirbdami su amoniaku, laikykitės saugos taisyklių:

 • Neįkvėpkite amoniako, nes tai pavojinga.
 • Nemaišykite amoniako su balikliu, nes šis mišinys gali sudaryti pavojingus garus.

Jei liaudies receptai nepadėjo, dėmėms pašalinti galite naudoti specialias priemones. Tokiems preparatams priskiriami: „Ariel“, „Domestos“ (tik baltiems natūraliems audiniams), aukštos kokybės baliklis, tinkantis tokio tipo audiniams, kilimų valymo priemonės (nuo užsispyrusių dėmių ant stiprių audinių). Dėmių valiklius geriausia tepti prieš pat skalbimą, laikantis instrukcijų.

į turinį ↑

Kaip pašalinti senas kraujo dėmes?

Jei susiduriate su senais išdžiūvusio kraujo žymėmis, naudokite vieną iš šių būdų:

 • Sugerti produktą druskos tirpale (1 valgomasis šaukštas druskos už 1 litrą vandens). Palikite prekę 8-10 valandų (galima ir naktį). Nuplaukite produktą milteliais, kad pašalintumėte užsispyrusias dėmes.

Svarbu! Nepersistenkite su druska, nes baltymai gerai tirpsta tik šiek tiek pasūdytame vandenyje. Su druskos pertekliumi baltymai gali likti ant audinio skaidulų.

 • Indų plovimo skystis. Praskieskite lašą vaisto nedideliu kiekiu vandens, užtepkite ant probleminės vietos ir palikite 2 valandoms. Po - plaukite įprastu būdu.
 • Aspirinas Kraujo pėdsakai ant vilnonių daiktų gerai išsiskiria aspirinu. Ištirpinkite vaisto tabletę stiklinėje vandens, nuplaukite dėmę. Nešvarumus nuvalykite ir nuplaukite šaltu vandeniu.
 • Krakmolas. Jei tarša pasirodė neseniai, bet jau išdžiūvo, naudokite krakmolo kruopas, kad ją pašalintumėte. Paruoškite homogeninės krakmolo ir vandens konsistencijos mišinį, mišinį užtepkite ant probleminės vietos. Tešlą leiskite išdžiūti ir nuplaukite likusį produktą. Nuplaukite gaminį įprastu būdu. Šis metodas puikiai tinka šilko audiniams.
 • Dantų pasta. Jei norite skalbinių ir drabužių, dažytų krauju, naudokite dantų pastą. Įdėkite pastą ant dėmės, leiskite išdžiūti. Nuplaukite pastą šaltu vandeniu. Užterštą vietą nuvalykite muilu ir gerai nuplaukite šaltu vandeniu. Jei reikia, pakartokite.
 • Amoniakas Paruoškite 3 šaukštelių amoniako ir 0,5 litro vandens tirpalą. Įmerkite dėmę į tirpalą, palikite kurį laiką. Švelniai nušluostykite nešvarumus absorbentu, suvilgytu vandenilio peroksidu. Nuplaukite šluostę vėsiame vandenyje.
 • Borax. Norėdami gauti labai senus kraujo žymenis, naudokite borakso, amoniako ir distiliuoto vandens mišinį (1 val.).borakso šaukštas, 1 arbatinis šaukštelis amoniako, 2 šaukštai. šaukštai distiliuoto vandens). Gydykite probleminę vietą tirpalu ir labai atsargiai nuplaukite audinį.
 • Mėsos minkštiklis. Šis metodas tinka tik patvariems audiniams. Kraujas, kaip ir mėsa, gali būti suskaidomas veikiant fermentams: lipazėms, proteazėms ir celiuliozei. Todėl įsigyta minkštiklių mėsa be prieskonių puikiai susidoros su problema, jei bus dedama ant sausų kraujo dėmių. Tie patys fermentai randami indaplovių kapsulėse ir milteliuose. Fermentus naudokite taip: užpildykite nedidelę talpyklą šaltu vandeniu (1 puodelis), įdėkite į indą kruviną audinį, purškite 1 valg. šaukštas vaisto drėgnoje vietoje. Palikite produktą 1 dienai, periodiškai įtrindami pastą į purvą. Nuplaukite gaminį įprastu būdu.

Svarbu! Nenaudokite fermentų audiniams, tokiems kaip linas, vilna, šilkas, nes jie patys yra pagaminti iš baltymų, o įrankis gali tiesiog sunaikinti medžiagos struktūrą.

sqntzlj

į turinį ↑

Kaip pašalinti kraujo dėmę nuo kilimo?

Bet koks užteršimas akivaizdžiai sugadina kilimo išvaizdą, todėl kai nedelsdami pašalinsite juos:

 1. Nuvalykite dėmę sausu baltu audiniu (audiniu), kad pašalintumėte kuo daugiau skysčio.
 2. Paruoškite amoniako tirpalą (1 valgomasis šaukštas šaukšto amoniako užpilkite stikline šalto vandens).
 3. Taikyti ant dėmių.
 4. Iš kilimo iš baltojo skudurėlio išpūskite amoniako tirpalą. Perkelkite nuo purvo krašto į centrą, kad nedidėtų dėmės.
 5. Ant apdorotos vietos užtepkite neutralaus ploviklio (baliklio nereikia). Galite naudoti skystą muilą arba indų ploviklį.
 6. Švelniai įtrinkite vietą šepetėliu ar audiniu.
 7. Kilimą nuplaukite švariu vandeniu, o perteklių paglostykite servetėle ar rankšluosčiu.
 8. Palaukite, kol produktas visiškai išdžius.

LatexBLISS-moteris-apkabinimo pagalvė

Jei kraujo dėmė išdžiūvo, naudokite ją tokiu būdu:

 • Nuplautą kraują nuplaukite sausu, standžiu šepetėliu.
 • Vakuuminis produktas nusiurbiamas ir pašalinamos smulkios, sausos kraujo dalelės.
 • Paruoškite 1 šaukšto tirpalą. šaukštus indų ploviklio ir 2 stiklines šalto vandens.
 • Mišinį patepkite užteršimu.
 • Nuvalykite skysčio perteklių blukimo judesiais.
 • Procedūrą pakartokite keletą kartų.
 • Jei muilo tirpalas neišsprendė problemos, tada paruoškite amoniako tirpalą (1 valgomasis šaukštas šaukšto amoniako stiklinėje šalto vandens). Padėkite gaminį ant probleminės vietos, ant viršaus uždėkite kelis popierinius rankšluosčius ir sutrinkite juos sunkiu daiktu, pavyzdžiui, knyga. Palikite produktą pusvalandžiui.
 • Nuimkite krovinį ir rankšluosčius.
 • Palaukite, kol produktas visiškai išdžius.

pyatna-krovi-na-odezhde

Jei kilimas yra sausas, o ant jo paviršiaus liko geltonos dėmės, naudokite šiuos preparatus:

 1. Actas Sumaišykite produktą su vandeniu santykiu 1: 2, užtepkite užteršimo. Uždenkite apdorotą plotą servetėlėmis, padėkite ant jų krovinį. Po pusvalandžio nuimkite krovinį ir nuimkite servetėles.
 2. Kepimo soda. Sumaišykite 2 dalis produkto su 1 dalimi vandens. Gautą mišinį užtepkite ant užteršimo. Po 5 minučių pašalinkite likusią soda švariu, drėgnu skudurėliu.

Svarbu! Kitame mūsų svetainės straipsnyje mes išsamiai kalbėjome apie kitus efektyvius Kilimų valikliai.

į turinį ↑

Standartinė filmuota medžiaga

Tikimės, kad mūsų patarimai ir gudrybės padėjo jums išspręsti problemą, ir dabar jums nereikia atsisakyti mėgstamo dalyko dėl vienos atsitiktinės vietos. Rūpinkitės savimi ir būkite atsargūs dirbdami su aštriais ir pjaustomais daiktais!

1 žvaigždė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (Dar nėra įvertinimų)
Įkeliama ...
Adblock detektorius

Spinta

Elektronika

Skalbimas