Kaip pašalinti riebias dėmes ant šilko?

Atostogų metu visada norisi atrodyti „viršuje“. O kas, jei riebaus maisto gabalas nukrito ant tavo mėgstamos šilko palaidinės ir paliko nemalonią dėmę? Ne kiekvieną kartą yra patogu leisti jai atlikti sausą valymą. Kaip pašalinti riebias dėmes ant šilko, nes medžiaga yra labai subtili, brangi ir aš visai nenoriu jos gadinti. Šiame straipsnyje pabandysime atsakyti į tokį sunkų klausimą.

į turinį ↑

Šilko audinio ypatybės

Prieš suprasdami, kaip pašalinti ir pašalinti riebalines dėmes ant šilko namuose, pažiūrėkime, kodėl šis audinys yra toks ypatingas.

Šilkas turi labai lygią ir patvarią struktūrą. Turint galvoje tai, vienaip ar kitaip, viskas visada buvo aišku. Tačiau tik nedaugelis žino, kad toks audinys visai nesukelia alerginių reakcijų ar kitokio dirginimo. Tai labai svarbu žmonėms, turintiems polinkį į tokius reiškinius.

Svarbu! Natūralaus šilko sudėtyje nėra dulkių erkučių ir grybelių, todėl tai yra ideali medžiaga siuvant apatinius ir patalynę.

Tuo pačiu metu šilkas turi ir trūkumų. Jis labai jautriai reaguoja į temperatūrą tiek skalbdamas, tiek lygindamas. Taigi būkite ypač atsargūs, kad jūsų mėgstamiausias produktas neparodytų nereikalingų iškraipymų ar susitraukimų. Norėdami išvengti šios problemos, naudokitės mūsų straipsnių instrukcijomis:

į turinį ↑

Pasirengimas valymui

Norėdami išvalyti jį be sunkumų ir komplikacijų, audinį reikia paruošti iš anksto:

  1. Pirmiausia turite pašalinti susikaupusias dulkes ir nešvarumus. Su tuo sausas šepetys gali lengvai susitvarkyti. Pirmiausia nuvalykite ją dulkėmis, tada sudrėkinkite vandenyje ir dar kartą perbraukite pro gaminį, kad nieko neliktų.
  2. Kitas, verta išbandyti pasirinktą įrankį kokioje nors nepastebimoje srityje. Jei produktas nepakeitė savo formos ir spalvos, drąsiai pradėkite valyti dėmę.

Svarbu! Norėdami didesnio efektyvumo, drabužių vidų rekomenduojame pašalinti dėmėmis. Geriau būtų sudėti gaminį ant popieriaus lapo ir, apsiginklavus pasirinktu įrankiu, nuvalyti dėmę nuo kraštų iki centro.

į turinį ↑

Valymo metodai

Net ir tokiam subtiliam audiniui yra keli būdai, kaip pašalinti riebią dėmę nuo šilko. Jūs tikrai rasite tai, kas jums patinka.

Skalbimo muilas

Įprastas skalbimo muilas, kuris nuo sovietmečio „gyvena“ bet kuriame bute, puikiai padės pašalinti riebias dėmes ant šilko. Užmerkite užterštą vietą ir palikite daiktą 12–13 valandų, o tada plaukite kaip įprasta. Jums gali būti įdomu paskaityti apie tai, kodėl ši priemonė yra tokia universali ir efektyvi. Visa išsami informacija apie šio įrankio sudėtį ir taikymo metodus yra aprašyta straipsnyje. „Iš ko gaminamas skalbinių muilas?“.

Svarbu! Taip pat yra greitesnis variantas. Nuvalę aliejaus taką buitiniu muilu, ant viršaus pabarstykite cukrų ir kruopščiai įtrinkite šepetėliu. Po 15-20 minučių nusiųskite prekę į skalbimą.

Kreidos milteliai

Kreidos miltelius užpilkite ant aliejaus tako, o po 20 minučių viską nuimkite drėgnu skudurėliu ir nuplaukite gaminį. Tai padės greitai ir be pastangų pašalinti riebią dėmę iš šilko.

Dantų milteliai arba talko milteliai

Padėkite savo gaminį ant lyginimo lentos, apibarstykite milteliais ir ant viršaus uždenkite blizgintuvu ar atsekamuoju popieriumi. Tada belieka tik paimti nelabai karštą lygintuvą ir dėti dėmeles ant viršaus 8-10 minučių.

Svarbu! Jei reikia, pakartokite, kad visi riebalai patektų iš audinio į „pūtiklį“.

Druska

Paprasta druska gali būti nepakeičiamas pagalbininkas kovojant su riebiomis dėmėmis. Ant užterštos vietos įpilkite šiek tiek druskos, gerai nuplaukite ir nuvalykite likučius.

Šį paprastą veiksmą reikia pakartoti tol, kol riebi dėmė visiškai išnyks. Tuomet belieka tik nuplauti šilko gaminį specialiu režimu.

Svarbu! Jei norite plauti mašiną, pasirinkite specialų „Šilko“ režimą arba nustatykite rankinius nustatymus tokiu būdu:

  • atsiskyrimas;
  • temperatūra - 30C;
  • papildomas skalavimas - įtrauktas;
  • išdžiūvimas.

Jei iki šiol dar neturėjote tokio poreikio ir nesate visiškai susipažinęs su kai kuriomis savo įrangos galimybėmis, naudokite apžvalgą su iššifruoti skalbimo mašinos piktogramas.

Amoniakas

Amoniakas taip pat bus jūsų atsakymas į klausimą, kaip pašalinti riebias dėmes ant šilko:

  1. Būtina ištirpinti 1 arbatinį šaukštelį amoniako 100 ml vandens.
  2. Tada sudrėkinkite medvilnės kilimėlį tirpale ir eikite palei tašką nuo kraštų iki centro.
  3. Ant viršaus uždėkite medvilninį audinį ir gerai išlyginkite užterštą vietą.
į turinį ↑

Standartinė filmuota medžiaga

Štai viskas, jūsų mėgstamiausias šilko dalykas bus kaip naujas. Tokie paprasti patarimai bet kurioje gyvenimo situacijoje sutaupys naują suknelę ar palaidinę. Svarbiausia - nepamirškite iš anksto išbandyti visus metodus ant nepastebimos daikto dalies ar ant panašaus audinio ir ieškoti unikalaus požiūrio į kiekvieną gaminį.

1 žvaigždė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (Dar nėra įvertinimų)
Įkeliama ...
Adblock detektorius

Spinta

Elektronika

Skalbimas