Kaip atsikratyti aliejaus kvapo ant drabužių?

Aplink mus yra tiek daug skirtingų skonių, kad drabužiai kartais būna impregnuoti per juos. Šalia žmonių, kurie rūko, daiktai yra prisotinti dūmais, gyvūnams būdinga nuojauta, o jei daug laiko praleidžiate virtuvėje, kur viskas kepama ir virta, kyla klausimas, kaip atsikratyti aliejaus kvapo ant drabužių ir kitų nemalonių kvapų, nes skalbti ne visada lengva padeda juos pašalinti. Atkaklų nuolatinį kvapą, žinoma, gali nutraukti kažkas malonesnio ir stipresnio, pavyzdžiui, tualetinis vanduo arba drabužiams naudoti purškalą nuo kvapo. Tačiau reikia suprasti, kad tai neišspręs problemos, nes tik tualetinį vandenį pajusite jūs, o aplinkiniai pajus visiškai kitokią „paletę“. Purškalų neutralizatorius puikiai tinka tik greitai pašalinti kvapus, tačiau audinio struktūroje įsiskverbęs aromatas turi būti pašalintas kitu būdu.

į turinį ↑

Būdai, padėsiantys pašalinti drabužių kvapą

Kaip pašalinti saulėgrąžų, rūdžių ar variklio alyvos kvapą? Visi nemalonaus kvapo pašalinimo būdai yra sutrumpinti iki vienos užduoties - suskaidyti audinio pluoštuose įsiskverbusią medžiagą, kuri yra gintaro šaltinis.

Dažniausiai erzinantys kvapai yra šie.

Pelėsis, drėgmė

Drabužiai kvepia drėgna, pelėsiais turi būti gerai išdžiovinami saulėje. Pakartotinis skalbimas ir džiovinimas saulės šviesoje padės atsikratyti kvapo. Kaip alternatyva - užšalimas, vėdinimas esant stipriems šalčiams.

Svarbu! Jei grybelis pateko į audinio pluoštus, tada situaciją ištaisyti bus daug sunkiau, turėsite naudoti liaudies gynimo priemones: actą, amoniakas, vandenilio peroksidas, citrinos rūgštis, natrio chloridas ir dar vienas būdas - askorbo rūgštis, ištirpinta degtinėje.

Jei norite, kad ši problema daugiau netrukdytų, pasinaudokite mūsų patarimais ir sužinokite tinkamai laikyti daiktus spintelėje.

Kvepia maistu kaip kepta žuvis

Veiksminga priemonė iš namų arsenalo yra actas, prisotintas druskos tirpalas. Be liaudies vaistų, kvapams pašalinti gali būti naudojamos specialios cheminės kompozicijos.

Svarbu! Indų plovikliai puikiai dera su žuvies kvapu. Tam tikslui geriausiai tinka priemonės su citrinų kvapu.

Tabakas, cigarečių dūmai

Derva cigarečių dūmuose yra labai patvari, todėl ne visi valymo junginiai gali jas pašalinti. Geriau vartoti specialius vaistus, skirtus nikotinui pašalinti.

Galite naudoti: skalbinių muilą, actą, vandenilio peroksidą, tačiau efektyviausias metodas yra amoniakas.

Prakaitas

Actas, citrinos rūgštis gali pašalinti ir aktyviai nutraukti nuolatinį prakaito kvapą. Šios lengvosios rūgštys geba suskaidyti fermentus, dezinfekuoti audinius. Jis puikiai susidoroja su organinėmis medžiagomis ir vandenilio peroksidu.

Tačiau viena iš problemų, pašalinančių kvapą, yra riebalai, išsiskiriantys iš prakaito liaukų. Todėl, jei droselis ilgą laiką nepašalinamas, tuomet galite naudoti indų ploviklį, derindami jį su kitais vaistais.

Svarbu! Būtina ne tik pašalinti problemos padarinius, bet ir kovoti su jos šaltiniu. Straipsnyje raskite naudingos informacijos šia tema."Gausaus prakaitavimo priežastys".

Benzinas, dyzelinas

Nemalonių kvapų pašalinimo procesas lemia, kad dujos išgaruotų. Tokiu atveju padės ilgalaikis drabužių vėdinimas gryname ore. Įvairūs adsorbentai ir liaudies medžiagos, galinčios sugerti kvapus, pavyzdžiui, soda, aktyvuota anglis ar druska, gali padėti išspręsti problemą.

Tačiau benzino, dyzelinio kuro pėdsakai lėlesni ilgiausiai dėl įvairių priedų, priemaišų. Problemą, kaip atsikratyti techninės alyvos kvapo ant drabužių, išspręs rafinuotas „Kalosha“ benzinas. Tai padės nuplauti priemaišų likučius nuo dėmės. Po apdorojimo daiktai bus vėdinami daug aktyviau.

Svarbu! Neplaukite drabužių su benzino ar dyzelino kvapu įprastame automobilyje, nes likęs kuras gali patekti į metalines, plastikines prietaiso dalis. Ir tai juos sunaikina. Be to, degalų kvapas gali patekti į kitus produktus, kurie bus plaunami automobilyje.

Antra ranka

Būdingo aštraus kvapo priežastis yra agresyvūs ir toksiški formaldehidai, stipri medžiaga yra bromido metalas. Šie vaistai yra naudojami norint sutvarkyti daiktus nuo erkių, grybelių.

Veiksmingiausi būdai pašalinti nemalonų kvapą yra ilgalaikis vėdinimas saulėje ir amoniako tirpalas, kuriame būtina laikyti daiktus bent 2–3 valandas.

Amoniako kiekį lemia produkto dydis: marškinėliams ir marškinėliams pakanka 20 ml 5 l vandens, didesniems daiktams - 100 ml 10 l vandens.

Svarbu! Peržiūrėkite dar daugiau būdų ir receptų, kaip išspręsti šią problemą, mūsų specialiajame straipsnyje. "Kaip pašalinti kvapą iš dėvėtų drabužių?".

Gyvūnai

Katės kvapą nepaprastai sunku pašalinti. Kačių „aromatų“ išlikimas šlapime, būtent specialioje medžiagoje - šlapimo rūgštis, kuri labai greitai kristalizuojasi, netirpsta vandenyje, nereaguoja į ploviklius.

Todėl šiuo atveju nenaudinga naudoti įprastus skalbimo miltelius. Naudokite improvizuotas priemones, pavyzdžiui, actą, kuris veiksmingai pašalina kvapą iš bet kokio paviršiaus, įskaitant batus, drabužius.

Svarbu! Jei toks elgesys nėra vienkartinis jūsų augintinio protestas, būtinai peržiūrėkite mūsų leidinį, skirtą išspręsti šią problemą. Spustelėkite nuorodą "Katė yra šūdas ant lovos, batai - ką daryti?".

Patarimai:

 1. Nemėginkite neutralizuoti benzino kvapo balikliu ar dėmių valikliu, kuriame yra chloro. Tai gali sukelti cheminę reakciją, išskiriant kenksmingus dūmus.
 2. Jei drabužiai kvepėjo benzinu, pirmiausia juos reikia išnešti į gryną orą, kad būtų galima vėdinti, o tada pamirkyti aukštos kokybės ploviklio tirpale. Palikite daiktus vienai dienai skalbimo tirpale, tada nuplaukite oro kondicionieriumi. Džiovinkite drabužius lauke.
į turinį ↑

Rankinis kvapo pašalinimas

Apsvarstykite įvairius kvapų pašalinimo iš drabužių variantus, susijusius su įvairiais audiniais.

Soda

Soda yra unikalus junginys, skirtas pašalinti įvairius aromatus, įskaitant nemalonius. Soda sugeba atlaisvinti ir suskaidyti sustingusius nešvarumus ir riebaluotas vietas. Sausas produktas puikiai absorbuoja daugumą kvapų ir skysčių, įskaitant: sultis, riebalus, deginimo likučius ir dūmus. Tai taip pat tinka norint atsikratyti aliejaus kvapo ant drabužių.

Naudokite soda taip:

 1. Pabarstykite miltelius ant šlapios dėmės. Po pusvalandžio nuplaukite produktą.
 2. Norėdami mirkyti, paruoškite tirštą sodos tirpalą: į keptuvę supilkite 1 litrą vandens ir kaitinkite ant ugnies iki 70-80 laipsnių. Įpilkite partijos soda į vandenį, nuolat maišydami.
 3. Po to - užpildykite drabužius tirpalu. Mirkykite daiktus bent pusvalandį.

Svarbu! Skalbdami mašina, naudokite soda ir skalbimo miltelius santykiu 1: 2.

Druska

Druska radikaliausiu būdu gali sunaikinti kvapo šaltinį. Be to, druska puikiai sugeria ir sugeria drėgmę.Produktą galite naudoti tiek žaibiškai pašalindami kvapą ir dėmes, tiek norėdami atsikratyti aliejaus kvapo ant drabužių, kai jis jau kruopščiai prisotino audinį.

Valgomą druską rekomenduojame naudoti taip:

 • Jei jums reikia greitai absorbuoti trafaretą iš audinio, tada pabarstykite dėmę smulkiąja druska ir palaukite 30 minučių. Nuplaukite gaminį muilu arba rašomąja mašinėle. Po plovimo druska ištirps ir paliks audinio pluoštus, nepalikdama pėdsakų.
 • Natūraliems audiniams (linas, šilkas, medvilnė) naudokite druskos tirpalą. Ištirpinkite stiklinėje vandens 1 valg. šaukštas druskos. Nuvalykite problemines vietas tirpalu.

Svarbu! Šis metodas padės atsikratyti ne tik dėmių, bet ir kvapo.

 • Baltųjų audinių veiksmingumui į tirpalą galima pridėti 1 arbatinį šaukštelį amoniako.
 • Megztus vilnonius dirbinius naudokite koncentruotame tirpale. Norėdami jį pagaminti, įpilkite 3-4 šaukštus druskos į 1 litrą vandens. Kruopščiai išmaišykite produktą, kol jis visiškai ištirps, ir užpildykite drabužiais. Palikite daiktus 15 minučių, kad įsigertų (geriausia 45 minutes), tada nuplaukite ir nusausinkite produktą.

kak-izbavitsya-ot-pyaten

Actas arba citrinos rūgštis

3% acto tirpalas padės pašalinti kvapą iš drabužių. Parduodamas 9% tirpalas, tačiau rūgštis mažiau veikia audinio struktūrą:

 1. Praskieskite vandeniu santykiu 1: 3.
 2. Paruoštą tirpalą probleminėmis drabužių vietomis užtepkite drėgnu skudurėliu ar purkštuvu.
 3. Po 5-10 minučių nuplaukite gaminį muilu (buitiniu arba ant dėmių).

Svarbu! Jei nuspręsite derinti du ingredientus - soda ir actą, tada šiame tandeme rūgštis užpilama paskutinė:

 • Pirmiausia užpilkite sodos koncentrato (arba sausų miltelių).
 • Po kurio laiko supilkite acto tirpalą, tada įpilkite ploviklio.

Nedėkite į skalbimo mašiną sodos ar acto. Ši parinktis tinka tik atviroms išcentrinėms mašinoms, kuriose vanduo gali būti toliau putojamas ir aeoruojamas. Automatinėms mašinoms šiuo tikslu naudokite deguonies miltelius.

Amoniakas

Įsigykite 10% vandeninio amoniako tirpalo ir naudokite jį taip, kad pašalintumėte dėmes ir kvapus iš drabužių:

 1. Norėdami mirkyti ir purkšti daiktus, produktą praskieskite vandeniu santykiu 1: 100 (10 ml amoniako 1 litrui vandens). Norėdami pašalinti drabužių kvapus ir pašalinti dėmes, pakanka 2 valandų mirkymo ir vėlesnio skalbimo.

Svarbu! Mirkykite naudotus daiktus tirpale 4–6 valandas.

 1. Jei ant kostiumo rasite dėmę su nemaloniu kvapu, naudokite šį mišinį: 4 šaukštai. šaukštai amoniako, 1 valgomasis šaukštas. šaukštas druskos, 4 šaukštai. šaukštai vandens. Sumaišykite ingredientus ir užtepkite probleminę vietą nosine ar audiniu. Nuvalykite dėmę mišiniu ir nuplaukite šiltu vandeniu.

Svarbu! Kailio apykaklę galima pašalinti iš prakaito kvapo naudojant rafinuotą benziną arba naudoti mišinį, kurį sudaro šie komponentai:

 • amoniako (10 dalių);
 • druska (1 dalis);
 • vanduo (100 dalių).

Mišinį užtepkite ant probleminės vietos ir nuvalykite nešvarumus.

Vandenilio peroksidas

Pagrindinė vandenilio peroksido vertė yra galimybė aktyviai skaidyti organinius junginius. Hidroperitas yra labai aktyvus oksidatorius. Namuose jis puikiai susidoroja su prakaito, kraujo dėmių kvapu, pašalina pelėsį. Tačiau jis negali būti naudojamas natūraliems vilnos ir odos dirbiniams.

Svarbu! Prieš naudodamiesi vandenilio peroksidu, pirmiausia patikrinkite jo poveikį nepastebimai drabužių vietai. Tai gali būti siūlės arba zondo dalis, dažnai siuvama gaminiais, pagamintais iš natūralių audinių.

Vandenilio peroksidas gerai tirpsta vandenyje iki be galo mažų dalių, tačiau dėmes ir kvapą pašalins tik 0,3–0,75% koncentracija:

 1. Norėdami paruošti tokį tirpalą, įpilkite 100 gramų peroksido (3%) į 1 litrą vandens.
 2. Šiuo tirpalu pamirkykite drabužius ir batus, kad pašalintumėte nemalonų gintarą.

Natūralūs audiniai, tokie kaip medvilnė ir linas, puikiai toleruoja pradinę produkto koncentraciją - 3%. Todėl siekdami greito ir kokybiško rezultato:

 1. Medvilniniu tamponu patepkite neskiestą tirpalą drabužių atvartų srityje.
 2. Kartkartėmis įpilkite šviežios kompozicijos.
 3. Tokiu būdu daiktas tvarkomas ne ilgiau kaip 5 minutes.

Reakcijos metu išsiskiria deguonis, kuris yra papildomas oksidatorius ir padeda pašalinti net senas dėmeles.

Svarbu! Indų ploviklis gali sustiprinti perdirbimo poveikį. Deguonis bus įstrigęs ploviklio burbuluose ir ilgiau laikysis ant dėmės. Jei nežinote, kaip pašalinti vaiko drabužių išmatų kvapą, naudokite vandenilio peroksidą su plovikliu:

 • Probleminę vietą tepkite neskiestu tirpalu.
 • Palikite įjungti 5 minutes ir užtepkite indų ploviklio. Dėl to pašalinamos ir organinės dėmės, ir kvapas.
 • Po apdorojimo plaukite drabužius įprastu būdu.

Skalbimo muilas ir antipyatinas

Žinoma, norint pašalinti dėmes ir nemalonius kvapus, galite naudoti „močiutės“ metodą ir plauti daiktus baseine skalbinių muilu. Tai universalus metodas, tačiau tam reikia didelių fizinių pastangų.

Produktams mirkyti galite naudoti skalbinių muilą arba „Antipyatiną“:

 1. Drėkinkite drabužius ir trinkite juos muilu, kol jie putos.
 2. Įtrinkite audiniu, įpilkite vandens.
 3. Gerai atsiminkite drabužius, atidėkite pusvalandžiui. Per tą laiką muilas prasiskverbs pro audinio pluoštus, suriš visus nešvarumus ir kvapą.
 4. Nuplaukite produktą tekančiu vandeniu.
 5. Plaukite drabužius automobilyje.
 6. Jei produktas nepadėjo pirmą kartą, pakartokite mirkymo procedūrą dar kartą.

Svarbu! Kad skalbimo efektas būtų produktyvesnis, drabužius galima virinti muilo tirpale. Naudokite tamsų muilą - jame yra daugiau šarmų. Sutarkuokite muilą ir įpilkite į vandenį. Tirpalas turėtų būti kuo tirštesnis.

į turinį ↑

Automobilių plovykla

Daugeliu atvejų įprasti milteliai ir tinkamas skalbimo režimas gali pašalinti dėmes ir atsikratyti drabužių kvapo. Nustatykite maksimalią leistiną gaminio temperatūrą ir nustatykite visus reikiamus parametrus mašinos parametruose, įskaitant: mirkymą, papildomų priemonių, pavyzdžiui, baliklių ir kondicionierių, naudojimą. Norėdami geriau „nuplauti“ nemalonų kvapą ir ploviklius, naudokite papildomą skalavimo skystį.

Svarbu! Chloro ir deguonies turinčios baliklio kompozicijos susidoroja su daugelio rūšių dėmėmis ir puikiai pašalina kvapus, tačiau jose yra komponentų, kurie yra agresyvūs audiniams ir naikina pluoštus bei medžiagos struktūrą. Baliklį naudokite tik pagal instrukcijas, o ne reguliariai, kad apsaugotumėte gaminį nuo galutinių pažeidimų.

Patarimai:

 • Vietoj miltelių į aparatą įpilkite 0,5 puodelio baltojo acto ir 0,5 puodelio borakso (dideli bespalviai kristalai), kad atsikratytumėte nemalonaus drabužių kvapo.
 • Vietoj miltelių naudokite kepimo soda (1 puodelis). Skalbkite maksimalioje audinio temperatūroje. Tai padės visiškai pašalinti kvapą.
 • Norėdami pašalinti prakaito kvapą iš drabužių, praskalaukite daiktus „Lenore“ arba „Lenore“ koncentrate. 15 minučių palikite šviežiai išspaustus drabužius vandeniniame „Lenora“ tirpale. Po to - susukite daiktus ir pakabinkite gryname ore. Drabužiai džiugins ne tik švara ir gaivumu, bet ir minkštumu.

Svarbu! Jei po balinimo nežinote, kaip pašalinti drabužių baltumo kvapą, praskalaukite juos vandeniu su actu, kuris neutralizuoja visus kvapus. Džiovinkite gaminį gerai vėdinamoje vietoje arba lauke.

į turinį ↑

Kaip pašalinti rūbų kvapą?

Po ilgo ir netinkamo drabužių laikymo spintelėje išryškėja būdingas „aromatas“. Priežastys gali būti kelios:

 • Apatiniai drabužiai saugomi neplautoje formoje.
 • Nėra reguliaraus vėdinimo.
 • Patalynė buvo įdėta į spintą drėgna, o ne atvėsinta iškart po lyginimo.
 • Drabužiai laikomi nešvariais skalbiniais.

Įprastu skalbimu negalima susidoroti su neprivalomumu, todėl laikykitės šių rekomendacijų:

 1. Prieš skalbdami, pamirkykite drabužius vandenyje ir acte. Vietoj acto į vandenį galima įpilti soda.
 2. Jei skalbti neįmanoma, tuomet į spintą įdėkite kvapnių servetėlių. Išdėstykite juos tarp dalykų.
 3. Į spintą įdėkite stiklinį indelį kavos pupelių. Patvarus ir malonus kavos aromatas susidoros su bet kokiu būtinumu.
 4. Į degtinę įlašinkite kelis lašus eterinio aliejaus. Palikite dieną reikalauti. Supilkite tirpalą į purškimo buteliuką ir tvarkykite reikalus. Degtinė užmuš mikrobus, kurie yra numylėtinio šaltinis. Apdoroję, išdžiovinkite ir išvėdinkite drabužius.
į turinį ↑

Kaip pašalinti drabužių kvapą neplaunant?

Jei daikto negalima nuplauti, naudokite šiuos efektyvius gintaro pašalinimo būdus:

 • Jei kančia laiko, o drabužiai šiuo metu nereikalingi, tuomet įvyniokite jį į laikraštį ir palikite dienai ar dviem. Popierius puikiai sugeria kvapus. Jei daiktas yra didelis, įdėkite jį į laikraštį iš vidaus. Palikite kelioms dienoms. Didžiąją gintaro dalį sugers popierius.

Svarbu! Laikraštyje galite lašinti kelis lašus eterinio aliejaus. Malonus ir gaivus citrinų aliejaus, pipirmėčių ir eukalipto aromatas išgelbės drabužius nuo nepritekliaus.

 • Kailių gaminių negalima skalbti, todėl norėdami juos išvalyti, ant kailio pabarstykite krakmolo. Palikite produktą pusvalandžiui, o tada nuplaukite.
 • Vėdinkite drabužius saulėje. Saulės spinduliai gali sunaikinti chemines medžiagas, sukeliančias nemalonius kvapus.
 • Jie puikiai susidoroja su nemaloniais drabužių kvapo „kvapais“. Produktų asortimentas yra puikus. Jie ne tik pašalina nemalonius kvapus, bet ir po apdorojimo palieka subtilų aromatą. Kruopščiai apipurkškite drabužius per visą ilgį.

Svarbu! Efektyviai atsikratyti nemalonaus kvapo ant drabužių gali tik sauso valymo specialistai. Jie tiksliai žino, kokius cheminius junginius reikia naudoti tam tikrais atvejais. Taigi, jei daiktas yra išskirtinis ir labai jums brangus, tuomet geriau jo likimą patikėti profesionalams.

į turinį ↑

Standartinė filmuota medžiaga

Atminkite, kad problemos geriau vengti, nei išspręsti, todėl visada laikykitės paprastų taisyklių: po skalbimo išdžiovinkite drabužius gerai vėdinamose vietose, laisvai kabinkite daiktus spintelėje ir nepamirškite pagrindinių higienos taisyklių. Laikydamiesi mūsų rekomendacijų, jums niekada nereikės spręsti drabužių kvapo problemos.

1 žvaigždė2 žvaigždutes3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (Dar nėra įvertinimų)
Įkeliama ...
Adblock detektorius

Spinta

Elektronika

Skalbimas