Kaip nuimti rankeną nuo baldų?

Dėl naujausių mokslo ir technikos laimėjimų mūsų gyvenimas kasdien tampa vis patogesnis ir paprastesnis. 1904 m. Išrastas tušinukas šiandien yra naudojamas ne tik mokymosi procese, darbinėje veikloje, bet ir kasdieniame gyvenime. Šis labai naudingas ir patogus išradimas turi tik vieną trūkumą - rašalo paliktas vietas sunku pašalinti. Mūsų straipsnyje rasite patarimų ir liaudies receptų, kurie jums padės išspręsti šią problemą. Mes jums taip pat papasakosime, kaip nuimti rankeną nuo baldų, pagamintų iš įvairių medžiagų, nes būtent interjero daiktai tampa mėgstamiausia „drobė“ mažiems rakandams.

į turinį ↑

Kaip pašalinti rašalą iš medinių baldų?

Deja, rankenos pėdsakus labai sunku pašalinti, ypač jei to nepadarote iškart. Šviežias rašalo dėmes yra daug lengviau išvalyti. Kovojant su tušu, „namiškiai“ parodė puikias namų gydymo priemones. Čia yra tik keli iš jų.

 

Soda

Kepimo soda (natrio bikarbonatas) puikiai tinka valyti bet kokį paviršių, nes ji pasižymi lengvomis abrazyvinėmis savybėmis. Įrankis yra pakankamai saugus, kad pašalintų rašalo dėmes nuo medinių paviršių.

Norėdami pašalinti rašalą, naudokite soda:

 1. Išgerkite 0,5 puodelio vandens ir įpilkite soda. Dėl to turėtumėte gauti pastos mišinį.
 2. Mišinį patepkite ant dėmės. Įtrinkite pastą pirštais, kad ji visiškai padengtų nešvarumus.
 3. Palikite produktą 15-20 minučių. Per šį laiką soda atliks savo darbą, ir jums nereikės nuvalyti dėmės nuo rankenos.
 4. Pašalinkite pastą minkštu skudurėliu, sudrėkintu vandeniu.
 5. Jei dėmė yra didelė ir jos nepavyko pašalinti pirmą kartą, pakartokite procesą.
 6. Medinį paviršių nuvalykite sausa, minkšta šluoste.

06

Indų ploviklis

Šis metodas yra efektyviausias pašalinant šviežias rašalo dėmes. Kaip žinote, indų ploviklis puikiai susidoroja su riebalais, todėl puikiai tinka rašalui pašalinti, be to, jis neleis į medieną įsigerti šviežios dėmės. Tačiau prieš naudodamiesi gaminiu, būtinai patikrinkite jo poveikį nepastebimam baldui.

Žingsnis po žingsnio ploviklio naudojimo instrukcijos:

 1. Paruoškite tirpalą: sumaišykite ½ šaukštelio ploviklio su gent puodelio karšto vandens.
 2. Kruopščiai sumaišykite tirpalą, kad susidarytų daug putų.
 3. Įdėkite muilo tirpalą ant medvilnės kilimėlio, patikrinkite vaisto poveikį ant nepastebimo baldo. Jei tirpalas nesugadina medienos, tada pašalinkite dėmes ant viso paviršiaus.
 4. Minkštą audinį panardinkite į putas (ne į patį tirpalą), nešvarumus švelniai nuvalykite skudurėliu ir muiluotomis putomis.
 5. Tirpalą iš medžio pašalinkite drėgnu skudurėliu.
 6. Nuvalykite baldus sausu skudurėliu.

chem-otteret-chernila-ot-ruchki-5

Baltoji dvasia

Prieš naudodami baltojo spirito (terpentino pakaitalą), patikrinkite jo poveikį nepastebimam medinio paviršiaus plotui. Sudrėkinkite vatos tamponėlį, esant baltajam spiritui, ir nuvalykite paviršių nepastebimoje vietoje. Jei viršutinė danga šiuo atveju nėra pažeista, galite naudoti šį metodą taip:

 1. Sudrėkinkite audinį balta dvasia.
 2. Užterštą vietą nuvalykite šluoste.
 3. Nuimkite gaminį drėgna, švaria šluoste.

39b7d8117483833fbcc8313cbc07203c

Baliklis

Balikliai gali būti naudojami rašalo dėmėms pašalinti nuo medinio paviršiaus.Tačiau naudodami agresyvius agentus turėtumėte laikytis saugos taisyklių ir atsakingai kreiptis į baliklio pasirinkimą:

 • Įprastas buitinis baliklis, kuriame yra chloro, puikiai pašalina bet kokias priemaišas.
 • Kitas variantas būtų baliklis, kurio sudėtyje yra oksalo rūgšties, kuri puikiai tinka pašalinti rašalą.
 • Medienai galite naudoti dviejų fazių baliklį.

straipsnis – 2016 m. gruodžio 5–19 d

Visus šiuos vaistus galima įsigyti aparatūros parduotuvėje. Naudokite juos pagal instrukcijas. Po gydymo praskalaukite vietą švariu vandeniu ir nuvalykite sausu rankšluosčiu. Jei reikia (jei lakas ar kita danga buvo pašalinta), per dieną paviršių padenkite laku.

Svarbu! Nemaišykite baliklio su plovikliu, nes tai gali sukelti toksiškas dujas. Nenaudokite amoniako ant medinio paviršiaus, kitaip medienos spalva gali pasikeisti.

kakim-sredstvom-mozhno-otteret-chernila-ot-ruchki-s-odezhdy-i-mebeli-20

Patarimai:

 1. Jei nepavyko nuimti rankenos nuo baldų, kaip aprašyta aukščiau, naudokite metalinę skalbinių servetėlę Nr. 000, pamirkytą skystame vaške. Metalinė skalbimo mašina gali pašalinti ploną paviršiaus sluoksnį. Tačiau medieną švelniai nušluostykite skudurėliu, kad nepašalintumėte storo paviršiaus sluoksnio. Po valymo nuvalykite apdorotą vietą švaria šluoste, kad pašalintumėte nešvarumus. Jei pastebite įbrėžimų susidarymą ant paviršiaus, spustelėkite nuorodą ir vadovaukitės mūsų straipsnio patarimais „Baldų įbrėžimų pašalinimas“.
 2. Jei valymo proceso metu nuėmėte viršutinį medinio paviršiaus sluoksnį, tada paviršių apdorokite laku. Jei tai nėra būtina, tiesiog nušlifuokite apdorotą plotą. Sužinokite apie tai, kaip gaminti „pasidaryk pats“ baldų poliravimas.
į turinį ↑

Kaip pašalinti rašalą iš odinių baldų?

Natūralios ir dirbtinės odos valymo procesas turėtų prasidėti iškart po to, kai ant jų paviršiaus pateko rašalas, nes šios medžiagos puikiai sugeria bet kokias dažančias medžiagas. Prieš naudodamiesi dėmių valikliu, būtinai patikrinkite, ar interjero medžiaga nėra pastebima, kad nepažeistumėte savo vertybių.

 

Norėdami efektyviausiai kontroliuoti taršą, naudokite šiuos produktus:

 • Muilo tirpalas. Ši priemonė puikiai tinka šviežioms dėmėms. Didelės koncentracijos tirpalui paruošti naudokite buitinį muilą ar bet kurį indų ploviklį. Nešvarumus kruopščiai nuvalykite tirpalu ir nuplaukite švariu vandeniu, tada nusausinkite minkštu skudurėliu.
 • Druska Šviežią dėmę iš tušinuko galite lengvai pašalinti iš baldų muiluotu tirpalu, jei į jį pridėsite šiek tiek druskos. Taikykite koncentratą probleminei sričiai ir palikite 2 valandoms. Po to - naudokite švarią, sudrėkintą vandeniu šluostę, kad pašalintumėte gaminį, ir nušluostykite paviršių.

Svarbu! Po valymo patrinkite apdorotą vietą glicerinu, kad atstatytumėte paviršiaus minkštumą. Šis metodas taip pat gali būti naudojamas eko oda.

 • Amoniakas. Tai yra efektyvi priemonė šalinti įvairios kilmės teršalus. Amoniakas gali būti naudojamas drabužių dėmėms nuo eko odos pašalinti. Sumaišykite 1 valg. šaukštą amoniako užpilkite 1 stikline vandens ir gautą tirpalą, apdorokite probleminę vietą. Pasibaigus manipuliavimui, nuvalykite paviršių švariu, drėgnu skudurėliu ir gydykite glicerinu, kad nepablogėtų baldų apmušalai.
 • Citrina Sudrėkinkite minkštą audinį su citrinų sultimis ir nuvalykite užterštą vietą juo. Kartokite procesą, kol rašalas bus visiškai pašalintas.

Svarbu! Citriną galima pakeisti acto tirpalu, privalant jos likučius pašalinti švariu vandeniu.

 • Alkoholis Sudrėkinkite audinį alkoholiu, nuvalykite užterštą paviršių. Po apdorojimo uždenkite vietą glicerinu. Alkoholis gali būti naudojamas pašalinti dėmes iš dirbtinės odos baldų.
 • Plaukų lakas. Užpurkškite lako ant dėmės, po kelių minučių nuplaukite pastą nuo dirbtinės odos sofos paviršiaus. Jei dėmė yra labai įsiskverbusi į medžiagą, tada procedūrą galima pakartoti keletą kartų.
 • Specialios buitinės chemijos. Retais atvejais gali būti naudojamos tokios medžiagos kaip benzinas, žibalas ar acetonas. Naudokite agresyvius tirpiklius tik tuo atveju, jei kiti metodai ir priemonės nebuvo sėkmingi. Chemikalai gali lengvai sugadinti medžiagą ir sugadinti baldą, todėl būtinai patikrinkite jų poveikį nepastebimam medžiagos plotui. Norėdami išvengti neigiamų pasekmių, naudokite tik aukštos kokybės patikrintus tirpiklius, švelniai, atsargiai ir trumpai užtepkite juos, o po apdorojimo nuvalykite vietą muilu ir vandeniu ir nuvalykite švaria šluoste. Norėdami atkurti jos minkštumą ir išvengti neigiamo agresyvių vaistų poveikio, odą gydykite glicerinu.

kak-ubrat-zhirnye-pyatna-na-kuhne

Patarimai:

 1. Jūs galite pašalinti švirkštimo priemonę iš švelnios odos vandenilio peroksidu. Keli lašai užlašinami užteršimo vietoje ir paliekami 30–40 minučių, kad poveikis įvyktų. Peroksido likučius nuvalykite vatos tamponu, pamirkytu alkoholyje arba degtinėje. Šis metodas puikiai tinka jūsų mėgstamai švarkai, krepšiui ir apmušalams, pagamintiems iš natūralios odos.
 2. Puikus dėmių valiklis, pienas, gali būti naudojamas nuvalyti rašalą nuo baldų iš dermatino. Sudrėkinkite vatą piene, padėkite ant užterštos vietos ir palikite 1 val. Po apdorojimo paviršius nusausinamas.
 3. Senus rašalo pėdsakus galima pašalinti sodos tirpalu, sumaišius 1 arbatinį šaukštelį produkto su ½ puodelio kambario temperatūros vandens. Nuvalykite užteršimą gautu tirpalu. Metodas efektyvus tiek natūraliai, tiek dirbtinei, odai.

Svarbu! Ant tokios dangos labai atsargiai naudokite valymo priemones, kad nepažeistumėte jos išvaizdos. Atskirame naudingų patarimų svetainės leidinyje mes išsamiai kalbėjome apie odinių baldų priežiūros priemonės.

lllllll

į turinį ↑

Kaip nuimti rankeną nuo tekstilės apmušalų?

Dėmę nuo gelio ir tušinuko lengvai pašalinsite iš kieto paviršiaus, tačiau jei rašalas bus suvalgytas į audinio apmušalą, teks sunkiai dirbti. Yra du problemos sprendimo būdai: nusipirkite specialų dėmių valikliu arba pasigaminkite valymo priemonę patys, naudodamiesi namų gynimo priemonėmis.

Svarbu! Neskubėkite išmesti senos sofos, verčiau suteikite jai naują gyvenimą, pasinaudodami mūsų patarimais iš specialios apžvalgos "Kaip atnaujinti sofą?".

Puikios namų priemonės, skirtos pašalinti rašalo dėmes, yra šios:

 1. Citrinų sultys Citrusą supjaustykite į dvi dalis, taršą apibarstykite druska ir ant jos išspauskite citrinos sultis. Po 5 minučių mišinį nuvalykite švaria, drėgna šluoste.
 2. Glicerinas puikiai pašalina dėmes iš dažytų audinių. Sugerti medvilnės kilimėlį arba minkštą šluostę glicerine ir švelniai nušluostyti nešvarumus. Palikite gaminį 1 valandai, tada dėmę nusausinkite sausa, švaria šluoste.
 3. Glicerinas + indų ploviklis. Sumaišykite gliceriną ir skalbiklį šiltame vandenyje. Supilkite gautą tirpalą į purškimo baką. Taikyti užteršimui. Pašalinkite drėgmę sausu skudurėliu ar šluoste. Kartokite procedūrą, kol dėmė išnyks.
 4. Alkoholis + acetonas. Jei minkštų baldų apmušalai yra pagaminti iš natūralių audinių (linų, medvilnės), tada alkoholis ir acetonas padės išspręsti taršos problemą. Sumaišę šiuos du komponentus lygiais kiekiais, gausite puikų dėmių valikliu. Šildykite mišinį vandens vonelėje, uždėkite ant medvilnės tampono ir sutvarkykite dėmę.
 5. Terpentinas. Vilnoniams ir šilkiniams audiniams puikiai tinka išgrynintas terpentinas. Paruošime sudrėkinkite medvilnės kilimėlį ir nuvalykite dėmę. Jei tamponas yra nešvarus, tada pakeiskite jį nauju ir nuvalykite nešvarumus, kol jie išnyks. Po gydymo nuvalykite vietą drėgna, švaria šluoste, kad pašalintumėte likučius.

Svarbu! Visi aukščiau išvardyti metodai ir įrankiai gali būti naudojami rašikliams pašalinti iš drabužių. Tačiau agresyvius preparatus reikia vartoti atsargiai, kad nesugadintumėte produkto. Nepamirškite jų išbandyti ant nepastebimų audinių sričių.

į turinį ↑

Standartinė filmuota medžiaga

Tikimės, kad mūsų patarimai ir gudrybės padėjo jums atsikratyti rašalo dėmių ant baldų ir drabužių. Norėdami dar labiau apsaugoti interjero daiktus nuo vaiko rankų darbo, naudokite baldų apmušalus, kuriuos galima lengvai nuplauti.

1 žvaigždė2 žvaigždutes3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (Dar nėra įvertinimų)
Įkeliama ...
Adblock detektorius

Spinta

Elektronika

Skalbimas