Kaip nuvalyti jodą nuo baldų?

Medicininis jodo tirpalas yra naudingas antiseptikas, naudojamas žaizdoms gydyti ir išgelbėjęs daugybę žmonių gyvybių. Tačiau tokia naudinga medžiaga gali palikti užsispyrusias dėmes ir nešvarumus ant tekstilės paviršių. Todėl daugumai namų šeimininkių tenka įveikti sunkią užduotį - kaip nuvalyti jodą nuo baldų, grindų ar drabužių.

į turinį ↑

Kas gali būti naudinga valant?

Prieš valydami jodą iš baldų, paruoškite preparatus, kurie gali būti naudingi valymo proceso metu:

 1. Virtuvės kempinė.
 2. Kosmetiniai tamponai.
 3. Šviežia citrina.
 4. Askorbo rūgšties tabletės.
 5. Medicininis vandenilio peroksido tirpalas.
 6. Pusė žalios bulvės.
 7. Indų ploviklis.
 8. Kepimo soda.
 9. Chloro pagrindu pagamintas dėmių valiklis.
 10. Natrio hiposulfitas.

Svarbu! Tikėtina, kad daugumą aukščiau išvardytų medžiagų galite rasti kiekvienuose namuose, o trūkstamų komponentų galite lengvai nusipirkti artimiausioje parduotuvėje. Tačiau norint negaišti laiko reikiamų medžiagų paieškai, patartina iš anksto paruošti viską, ko reikia artėjančiam valymui.

į turinį ↑

Kaip nuvalyti jodą nuo baldų?

Gydydami žaizdas, nedaugelis galvoja apie tinkamiausios vietos paiešką, todėl namų šeimininkėms gana dažnai tenka spręsti sunkiai pastebimų baldų ir grindų paviršiaus problemą. Norėdami išvalyti jodą iš sofos ar kėdės, naudokite vieną iš šių metodų.

Kepimo soda

Kepimo soda, kurios greičiausiai yra beveik kiekvienoje virtuvėje, padės nuvalyti antiseptiku suteptą paviršių. Norėdami pasiekti aukščiausią kokybės rezultatą, laikykitės šių rekomendacijų:

 1. Antiseptiku nudažytą paviršių sudrėkinkite švaria, drėgna šluoste.
 2. Pabarstykite kepimo sodos miltelius ant dėmės.
 3. Uždenkite apdorotą vietą šlapiu rankšluosčiu ir palikite per naktį arba bent 10–12 valandų.
 4. Drėgnu skudurėliu pašalinkite soda nuo baldų paviršiaus.
 5. Sausai nuvalykite apdorotą vietą.

Svarbu! Jei netyčia išpylėte jodo ant kilimo, tada sekite nuorodą ir sužinokite kaip pašalinti jodą iš kilimo.

Natrio hiposulfitas

Tai lengvai susitvarkys su užduotimi pašalinti jodo dėmes iš natrio hyposulfite baldų, kuriuos galite įsigyti artimiausioje vaistinėje. Norint pasiekti aukštos kokybės valymo rezultatą, pakanka atlikti šiuos veiksmus:

 1. Užteršimo vietą užpildykite pakankamu kiekiu medicinos prietaiso.
 2. Palaukite, kol dėmė visiškai išnyks.
 3. Nuplaukite nuvalytą paviršių švariu vandeniu.
 4. Išdžiovinkite baldus švaria šluoste.

Svarbu! Natrio hiposulfitą galite naudoti ne tik valydami baldų paviršių nuo jodo, bet ir pašalindami antiseptiko pėdsakus iš kilimų ir dekoratyvinių odos gaminių.

Chloro dėmių valiklis

Norėdami pašalinti nešvarumus nuo mėgstamos sofos, esančios buitinės chemijos parduotuvėje, įsigykite dėmių valiklius, kurių sudėtyje yra chloro. Naudokite jį taip:

 1. Pamerkite pažeistą vietą reikiamu kiekiu skysčio ar gelio.
 2. Palikite apdorotus baldus 10 minučių, kurie būtini cheminei reakcijai.
 3. Nuvalykite visus nešvarumus vidutinio kietumo šerių šepetėliu.
 4. Po valymo nuvalykite baldų paviršių drėgnu skudurėliu.

Svarbu! Atidžiai perskaitykite gamintojo instrukcijas.Tokie gaminiai netinka naudoti visoms medžiagoms, nes jie gali nepataisomai sugadinti audinio struktūrą ar spalvą.

Žalios bulvės

Tamsiomis jodo dėmėmis galima greitai ir lengvai pašalinti šviežias bulves. Norėdami pasiekti gerą rezultatą, vykdykite šias instrukcijas:

 1. Bulvių gumbą perpjaukite į dvi dalis.
 2. Dėmę kruopščiai nuplaukite.
 3. Kai užteršimas tampa nepastebimas, baldų paviršių nuplaukite švariu vandeniu.

Svarbu! Šis valymo būdas tinkamas ne tik valyti baldų paviršius, bet ir pašalinti medicininio tirpalo pėdsakus nuo vinilo tapetų, grindų ar metalo paviršiaus.

Vandenilio peroksidas

Viena iš paprasčiausių ir finansiškai pelningiausių priemonių plauti jodą iš baldų yra vandenilio peroksido tirpalas, kuris parduodamas kiekvienoje vaistinėje. Naudokite šią kompoziciją taip:

 1. Sugerti medvilninį tamponą vandenilio peroksido tirpale.
 2. Kruopščiai nuvalykite dėmę.
 3. Po tampono nešvarumo nuvalykite baldus švaria šluoste.
 4. Jei reikia, pakartokite procedūrą, kol dėmė visiškai išnyks.

Svarbu! Kad pernelyg neapšviestumėte mėgstamos sofos apmušalų, prieš tepdami vandenilio peroksidą, dėmės kraštus sutvarkykite koncentruotu muilo tirpalu. Taigi jūs ne tik apsaugosite tekstilės medžiagą nuo spalvos praradimo, bet ir išvengsite jodo dėmių pasklidimo ant paviršiaus.

į turinį ↑

Kaip pašalinti jodo pėdsakus iš šviesių baldų?

Jei ant lengvos sofos ar kėdės paviršiaus randate dėmių ir dėmių iš antiseptiko, nenusiminkite. Šios rekomendacijos padės greitai ir efektyviai išspręsti problemą:

 1. Kietus paviršius galima nuvalyti aspirino tirpalu, kuris paruošiamas ištirpinus 1 tabletę 100–150 ml šilto vandens.
 2. Šviežią jodo vietą iš šviesaus paviršiaus galima lengvai pašalinti boro rūgštimi, taip pat etilo ar skruzdžių alkoholiu.
 3. Norint pasiekti norimą rezultatą, taip pat galima užterštą paviršių apdoroti natrio tiosulfatu, kuris ampulėse parduodamas beveik kiekvienoje vaistinėje. Po valymo baldų plotą nuplaukite šiltu muiluotu vandeniu.
 4. Amoniako tirpalas, paruoštas santykiu 1 arbatinis šaukštelis, padės atsikratyti jodo dėmių. amoniako 2 puodeliuose vandens. Po valymo nuvalykite baldus švaria, drėgna šluoste.

Svarbu! Dirbant su jodu, labai tikėtina, kad šiuo produktu nudažysite odą. Atskiroje apžvalgoje mes išsamiai aprašėme kaip išplauti jodą iš odos.

į turinį ↑

Standartinė filmuota medžiaga

Šiame straipsnyje mes pasidalinome su jumis rekomendacijomis, kaip pašalinti jodą iš baldų. Tikimės, kad ši problema jums nebekels diskomforto, o baldų komplektas džiugins jus estetiniu patrauklumu.

1 žvaigždė2 žvaigždutes3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (Dar nėra įvertinimų)
Įkeliama ...
Adblock detektorius

Spinta

Elektronika

Skalbimas