Kaip išplauti jodo vietą iš linoleumo ir kaip pašalinti jį iš laminato

Visi gyvenamųjų patalpų paviršiai, be išimčių, yra veikiami tam tikros taršos. Šlapias valymas padės saugiai susidoroti su dauguma jų. Tačiau plaunant grindų dangą būtina išspręsti sudėtingesnes užduotis, nei tiesiog rinkti dulkes. Pavyzdžiui, toli gražu ne visi žino, kaip plauti jodą iš linoleumo, netyčia išsiliejusį naudojimo metu.

Kaip pašalinti jodą iš linoleumo

Jodo dėmių ypatybės

Jodo dėmių pašalinimas iš grindų yra nelygus linoleumo paviršius. Jis turi briaunotą porėtą struktūrą, dėl kurios bet koks skystis gali patekti į mažas raukšles. Todėl bandant nuvalyti tokią dėmę įprastu šlapiu skuduru, norimo rezultato nėra.

Kaip plauti jodą iš linoleumo

Bet ne viskas taip blogai. Šis antiseptinis dezinfekavimo priemonė turi daugybę savybių, kurios neleis užteršimui ilgą laiką likti ant grindų. Jis ištirpsta ne tik šarminėje aplinkoje, bet ir vandenyje, todėl laikas padės pašalinti jodą iš linoleumo. Kitaip tariant, jei visai neliečiate dėmės, tada po kelių dienų ji visiškai išnyks iš grindų dangos. Jums tereikia tęsti šlapio valymo darbus pagal įprastą tvarkaraštį.

Jodas yra medžiaga, kuri labai greitai išgaruoja veikiant saulės spinduliams. Be to, alkoholio bazė kiek įmanoma paspartina šį procesą. Jei linoleumas ar laminatas buvo užterštas šviesioje patalpoje, tada po poros savaičių visi pėdsakai savaime dings. Norėdami greitai pašalinti taršą, turite kreiptis į kitus metodus.

Taršos pašalinimas liaudies metodais

Jei nedelsdami ištrinsite išsiliejusį jodą, greičiausiai tai padės išspręsti susidariusią situaciją. Tai užtruks švarų skudurą ir kelias minutes laiko. Norėdami sustiprinti efektą, turite jį sudrėkinti vandeniu ir šiek tiek nušluostyti dėmę.

Jei laikas prarandamas ir taršos negalima pašalinti vandeniu ir skuduru, tada naudoti šias medžiagas:

Kaip nuvalyti jodą nuo linoleumo

 • alkoholis ar bet kokie jo pagrindu pagaminti tirpalai, kuriuose nėra dažiklių;
 • kepimo soda;
 • krakmolas;
 • citrinos rūgšties arba šviežios citrinos.

Citrinos rūgštį galima sėkmingai pakeisti įprastos askorbo rūgšties arba aspirino tabletėmis. Jų sudėtyje jis yra dideliais kiekiais ir gana gerai susidoroja su užduotimi.

Alkoholio tirpalo vartojimas

Šiems tikslams puikus grynas alkoholis ar skysčiai, kuriuose jo yra. Svarbiausia nenaudoti tų, kurie gali pabloginti situaciją ir užteršti dažais naujomis spalvomis arba dėmę padaryti riebią.

Kaip pašalinti jodą iš linoleumo

Paviršiaus valymo procesą nudažytas laminatas arba linoleumas trina skudurėliu, įmirkytą alkoholio turinčiame skystyje. Jei dėmė ilgai išlieka ir ją sunku išvalyti, turite užpilti šiek tiek alkoholio tiesiai ant jos ir šiek tiek palaukti. Tada pakartokite procedūrą.

Po sėkmingo jodo pašalinimo iš linoleumo gerai nuplaukite paprastu vandeniu ir nuvalykite šluoste. Taip pat bus naudinga vėdinti kambarį. Etanolis turi nuolatinį nemalonų kvapą ir gali sukelti nepatogumų žmonėms, kuriems jis ypač jautrus.

Naudojant kepimo soda

Ši priemonė yra labai plačiai naudojama kasdieniame gyvenime. Indų plovimas, plytelių, vonios ar kitos santechnikos valymas retai būna be kepimo sodos. Tai taip pat padės pašalinti jodo dėmę nuo linoleumo be jokių sunkumų. Bet turės atitikti kai kurias technologijaskad nepažeistumėte naujo grindų paviršiaus.

Užteršimo vietoje užpilkite porą šaukštelių soda ir sudrėkinkite vandeniu.Turėtų susidaryti gumulėlis, kurį be vargo reikės įtrinti į dėmę švariu, drėgnu skudurėliu.

Kaip pašalinti jodą iš linoleumo

Po kelių minučių, kai tirpalas pradeda ėsdinti nešvarumus, jį reikia nuplauti vandeniu. Nepaisant tariamo kepimo sodos nekenksmingumo, reikia laikytis visų būtinų atsargumo priemonių. Neteisingai naudojant, gali kilti nežymus cheminis nudegimas.

Ypač sudėtingais atvejais, jei po procedūrų dėmė nepašalinama, turėtų vykti taip:

 1. nuplaukite paviršių ir užpildykite jį keliais šaukštais kepimo sodos;
 2. sudrėkinkite, kol susidarys minkštimas;
 3. uždenkite drėgnu skudurėliu ir palikite kelioms valandoms.

Per šį laiką soda visiškai ištirps dėmę ir jums reikės tik plauti grindis. Paviršius bus švarus, o jodo pėdsakų nebeliks.

Linoleumo krakmolo valymas

Kaip nuvalyti jodą nuo linoleumo

Jei neturite sodos ar kitų naudingų namų ūkio gaminių, kad valytumėte grindis nuo taršos, galite naudoti paprastas bulves, kurios, kaip taisyklė, visada yra bet kuriame name. Tokiu atveju idealus sprendimas yra gryno krakmolo naudojimas, tačiau jei jo nėra, tada pati daržovė bus originalios formos.

Valymas naudojant krakmolo miltelius yra panašus į kepimo sodą, tačiau gumbai turės šiek tiek sutirštėti. Šiems tikslams pageidautina naudoti ne didžiausią iš turimų, bet ne mažiausią. Jis turi būti supjaustytas į dvi dalis tiksliai viduryje ir, laikydamas pusę jo rankoje, patrinkite dėmę.

Po kurio laiko išpjaustę nedidelį sluoksnį iš pusės panaudotos gumbų dalies, pakartokite procedūrą. Lygiai taip pat reikia daryti ir su antrąja bulvės puse. Pasibaigus visai procedūrai, grindis reikia nuplauti ir išdžiovinti.

Valykite paviršių citrina

Citrinos rūgštis turi geras valymo savybes. Jo naudojimas kasdieniame gyvenime neapsiriboja vien maisto gaminimu. Ji sėkmingai padės susidoroti su daugeliu dėmių, įskaitant jodą ant grindų.

Procesą sudaro drėgno skudurėlio sutrynimas užteršimo vieta, ant kurios anksčiau buvo užpilama citrinos rūgšties, anksčiau sudrėkintos vandeniu, suspensija. Procedūra kartojama, kol jodas visiškai išnyksta iš linoleumo ar laminato. Nerekomenduojama pašalinti nešvarumų su blogai sudrėkintais milteliais. Tai gali sukelti subtilius įbrėžimus ant grindų.

Jei namuose nėra koncentruotų miltelių, tada tinka švieži vaisiai. Pjaustę ją į dvi dalis, dėmę turite trinti su jomis, kol ji nubyrės.

Kaip plauti jodą iš linoleumo

Saugi buitinė chemija

Buitinės chemijos, turinčios chloro, ir iš jo gauti dariniai kartais yra geriausia priemonė, nes jo pagalba iš linoleumo pašalinus jodą labai greitai paaiškės, kad dėmė bus visiškai pašalinta. Tačiau šis metodas turi ne tik teigiamų, bet ir neigiamų aspektų.

Chemija, naudojama grindims, linoleumui ir laminatui valyti:

Kaip pašalinti jodą iš linoleumo

 • „Balta“;
 • Pemolux;
 • „Kometos“;
 • Sanfor.

Svarbu prisimintikad daugelyje miltelių valymo priemonių yra abrazyvinių dalelių, kurios valymo proceso metu įbrėžia paviršius per didelę jėgą. Jei senam linoleumui šis momentas nekelia jokios reikšmingos rizikos, tada naujam laminatui tokia padėtis gali tapti šiek tiek sugadinta.

Taip pat nebūtina užpildyti dėmės chloro turinčiu skysčiu arba užpildyti valymo milteliais. „Balta“ turėtų būti praskiesta santykiu nuo 1 iki 10. Šis tirpalas turėtų pašalinti taršą, įtrindamas skudurėliu, gausiai sudrėkintu.

Naudojant miltelius, procedūra praktiškai nesiskiria. Šlapios skuduros panardinamos į konteinerį su valymo priemone, o dėmės pašalinamos užterštose vietose sukamaisiais judesiais.

Kaip nuvalyti jodą nuo linoleumo

Ne visos buitinės chemijos yra vienodai nekenksmingos vienokiam ar kitokiam grindų tipui. Atsižvelgiant į šį aspektą, jums reikia atsargiai kreiptis į problemos sprendimą. Negalima iš karto pradėti valyti.Linoleumui geriau užtepti truputį miltelių ar chloro turinčio skysčio kitoje vietoje, kuri paprastai yra paslėpta nuo akių. Palaukite šiek tiek laiko ir patikrinkite, kaip produktas paveikė grindų išvaizdą. Jei jis yra pažeistas ar prarado pradinį atspalvį, tada jo naudoti negalima.

1 žvaigždė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (Dar nėra įvertinimų)
Įkeliama ...
Adblock detektorius

Spinta

Elektronika

Skalbimas