Kaip plauti epoksidą

Epoksidiniai klijai yra plačiai naudojami įvairių dalių ir medžiagų sujungimui. Ne visada meistrai sugeba tiksliai atlikti darbus, todėl visada išlieka aktualus klausimas, kaip plauti epoksidinę dervą.

į turinį ↑

Ką reikia žinoti apie epoksidą

Tokie klijų tirpalai yra sudaryti iš 2 komponentų. Tam tikromis sąlygomis - pridedant plastifikatoriaus ir termiškai apdorojant, jie reaguoja, dėl to vyksta polimerizacija. Ypatingas tokių kompozicijų populiarumas atsiranda dėl to, kad sukietėjusios formos klijai yra labai stiprūs, atsparūs drėgmei ir mechaniniam poveikiui, taip pat ilgą laiką nepraranda savo savybių.

Svarbu! Ši medžiaga naudojama ne tik kaip klijai, bet ir medienai, stiklui bei stiklo pluoštui impregnuoti, siekiant padidinti jų fizikines ir chemines savybes bei sumažinti sunaikinimo riziką.

į turinį ↑

Kaip pasirinkti metodą, kaip pašalinti epoksidą?

Kaip pašalinti arba pašalinti nekeptą epoksidinę dervą? Kadangi tepimo technologija apima išankstinį medžiagos pašildymą ir skysto pavidalo padengimą ant norimo paviršiaus, tai ne visada įmanoma padaryti labai atsargiai ir aiškiai ant sienos.

Nepaisant puikių savybių, vis dar galima plauti epoksidinę dervą, ir tam tinka kelios priemonės. Pagrindinis principas yra pradėti atvirkštinį procesą, ir tai gali sugadinti pagrindinį paviršių. Štai kodėl prieš pasirinkdami įrankį, skirtą pašalinti epoksidinius klijus, nurodykite, ar jį galima naudoti kartu su pagrindine medžiaga, užkertant kelią jo sunaikinimui.

į turinį ↑

Kaip nuplauti epoksidinę dervą?

Epoksidinei dervai plauti naudojami keli metodai:

 1. Įprastas grandymas aštriu daiktu - tinkamas tik tiems paviršiams, ant kurių šis procesas nepaveiks sunaikinimo. Pavyzdžiui, metalui ši parinktis kategoriškai netinka, taip pat dažytiems paviršiams. Tokiu atveju greičiausiai susidarys lustai ir įbrėžimai, kurie vėliau ims koroziją.
 2. Šildantys klijai. Šis metodas reiškia, kad reikia tam tikrų įgūdžių dirbant su statybine įranga, ir reikalauja maksimalaus tikslumo. Puikus sprendimas būtų toks plastikinių ir medinių nedažytų paviršių apdorojimas.
 3. Naudojami skysti tirpikliai, kurie sumažins polimerizuotos dangos tankį ir padarys ją klampią, tinkančią pašalinti. Čia būkite atsargūs, nes ne kiekvienas produktas tinka tam tikrai medžiagai.

Kaip pašalinti epoksidinę dervą - 1 metodas

Norėdami mechaniškai valyti sukietėjusio skiedinio paviršių, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Paimkite bet kurį daiktą su aštriu plokščiu darbiniu paviršiumi - metaline mentele ar peiliu. Pasirinkimą atsižvelkite į dirbamą plotą.
 2. Švelniais judesiais pamažu nušveiskite nedidelius klijų sluoksnius.
 3. Labai atsargiai atlikite šį veiksmą, kai atsidursite kuo arčiau pagrindo.

Svarbu! Būkite kantrūs, nes ši procedūra yra labai varginanti ir pareikalaus daug laiko.

Kaip valyti epoksidą - 2 metodas

Norėdami termiškai apdoroti klijus ir pasiekti jiems reikalingą temperatūrą, naudokite lituoklį arba statybinį plaukų džiovintuvą. Darykite šį darbą taip:

 1. Nuvalykite paviršių vaitspiritu.
 2. Įjunkite įrankį ir pašildykite sukietėjusią masę iki 100-200C.
 3. Kai tik mišinys taps klampus ir skystas, į kompoziciją įpilkite šiek tiek acetono, kad palengvintumėte valymo procesą.
 4. Atsargiai nuimkite jį peiliu ar bet kokiu kitu tinkamu įrankiu, jei yra didelis perteklinės dervos tūris.
 5. Nuvalykite medvilnine vata acetonu, jei mažai epoksidinių klijų.

Svarbu! Negalima virti masės ir atsižvelkite į gana greitą vėlesnio kietėjimo laiką. Tolesni veiksmai valymas mažomis dalimis, kaitinant juos iš eilės.

Kaip nuplauti epoksidinę dervą - 3 metodas

Epoksidinė derva ar klijai nuplaunami naudojant skirtingus tirpiklius. Šiuo tikslu naudokite šiuos įrankius:

 • 5% tirpiklis lakams;
 • lakus tirpiklis;
 • acetonas;
 • denatūruotas alkoholis;
 • koncentruota sieros rūgštis;
 • tetrafluorbobo rūgštis;
 • super rūgštis.

Populiariausi gatavi tirpikliai epoksidiniams klijams nuplauti:

 • Praplovimas SP-6;
 • DMSO;
 • DMF.
į turinį ↑

Standartinė filmuota medžiaga

Svarbu! Šios parinktys yra tokios veiksmingos, kad leidžia greitai pasiekti nuplaukite dervą santykinai atsargiai, atsižvelgiant į pagrindinę paties subjekto medžiagą.

1 žvaigždė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (Dar nėra įvertinimų)
Įkeliama ...
Adblock detektorius

Spinta

Elektronika

Skalbimas