Kaip vilkti kėdę savo rankomis: vadovas po žingsnio

Net jei baldų apmušalai yra susidėvėję ir juos reikia pakeisti, tai nėra priežastis leisti pinigus naujiems baldams. Galite vilkti kėdę savo rankomis, žingsnis po žingsnio ji yra pakankamai išsamiai nupiešta, kad visa tai būtų galima padaryti savarankiškai. Bet jūs turite pradėti nuo medžiagų ir įrankių pasirinkimo. Tik laikydamiesi pagrindinių taisyklių galėsite gerai atlikti darbą.

Kaip vilkti kėdę savo rankomis

Apmušalų ir užpildų pasirinkimas

Priveržti tokius baldus pavyks tik tada, kai tam bus pasirinkta ne tik graži, bet ir patvari bei atspari dilimui medžiaga, kuri taip pat bus derinama su bendru interjero stiliumi. Bendrieji reikalavimai: audinys turėtų būti ne tik tvirtas, bet ir gerai išlaikytas. Jis turėtų būti lengvai nuplaunamas, kad prireikus jį būtų galima net nuplauti muiluotu vandeniu.

Dažniausiai pasitaikantys variantai yra natūrali oda, tekstilė ir oda, kuri kasdieniame gyvenime dažnai vadinama dermantine. Tačiau ne visi tekstilės gaminiai yra tinkami kėdei apmušti.. Šiems tikslams specialistams patariama pasirinkti iš šių variantų:

Žakardo audinys

 1. Žakardo audinys - laikomas patvariausiu ir patvariausiu.
 2. Sausas ir aksomas, dažniausiai dirbtiniai, yra aukštos kokybės audiniai, kurie neišblukę saulėje, tačiau vis tiek reikalauja gana kruopštaus priežiūros.
 3. Šenilis yra labai praktiškas audinys, universalus, gana tankus ir atsparus mechaniniam poveikiui.
 4. Gobelenas yra labai graži audinio rūšis, be to, jis puikiai ištrinamas.

Akivaizdu, kad įvairiais būdais medžiagos, kuri bus apmušta kėdė, pasirinkimas priklauso nuo to, kokiomis sąlygomis ji bus naudojama. Pvz., Jei tai yra baro kėdės, tada prasminga atkreipti dėmesį į tankią šenilą ar net natūralią odą. Žinoma, biure taip pat reikia pasiimti kažką panašaus. Tačiau namų kėdėms geras pasirinkimas galėtų būti žakardo spalvos. Virtuvės yra išimtis, nes joms reikės odos.

Nepakanka pasirinkti audinį apmušalams. Mums taip pat reikia užpildo, kurį iš esmės sudaro kėdės sėdynė. Be to, viskas priklauso nuo modelio, kai kuriuose vis tiek reikia užpildyti nugarėlę. Ir tam, ir kitam lakštinė gumos kaučiukas laikomas geriausia medžiaga (optimalus storis 40-50 mm, tankis nuo 30 iki 50 kg / kub. Metro). Bet birių medžiagų, kad užpildytumėte kėdę, jūs negalite naudoti. Geromis galimybėmis taip pat laikomos poliuretano putos ir lateksas, tačiau nešioti kėdes namuose su jomis bus sunkiau.

Be to, jums reikia sintetinio šiltintuvo, kurio sluoksnis dedamas tarp audinio ir putplasčio. Tada apmušalai bus tolygiai ištempti ir nesudarys raukšlių. Kai kurie meistrai pataria naudoti grubų audinį.

Svarbus dalykas - negalima nusipirkti atsarginių medžiagų. Geriau pirkti daugiau. Jos likutis visada gali būti naudojamas interjere. Pavyzdžiui, pagaminkite dekoratyvines pagalves, kad jos atitiktų naujas kėdes.

Būtini įrankiai ir pradžia

Tam, kad namie išsitrauktumėte kėdes, jums prireiks įrankių. Geriau juos paruošti iš anksto. Pvz .:

Svarbiausi minkštų baldų įrankiai

 • atsuktuvų rinkinys;
 • raktas;
 • plosgobutsy;
 • pliurpti;
 • specialus baldų segiklis ir kabliukas, skirtas nuimti senus kabutes;
 • žirklės;
 • centimetras;
 • kreida arba žymeklis raštams;
 • veržliaraktis varžtams.

Norėdami jį pritaikyti, jums taip pat reikia PVA klijų ir šepetėlio. Norėdami sukurti modelius, paimkite kartoną.

Bet kokia žingsnis po žingsnio instrukcija pradedama šio proceso aprašymu tokiu žingsniu kaip senos odos pašalinimas. Čia jums reikės baldo rakto, nes medinę kėdę geriausia atskirti. Tada ateityje bus lengviau savo rankomis ištraukti kėdės atlošą ir atskirai atkurti sėdynę.

Išmontuojant, metalinės plokštės pašalinamos. Seni kabės yra ištraukiamos su segtuku, o jei jo nėra, tada naudokite plokščią atsuktuvą.

Senas apmušalas ir minkštas užpildas pašalinami atsuktuvu arba užsegami. Reikėtų elgtis atsargiai, nes jei negalite suplėšyti šio audinio, tada bus galima iškirpti modelius. Priešingu atveju turėsite išmatuoti sėdynę centimetru (kiekvienoje pusėje turėsite pridėti dar bent 5 cm daugiau, kad pritvirtintumėte apmušalą).

Būtinai apžiūrėkite kėdės rėmą. Galbūt jame yra įtrūkimų, tokiu atveju juos reikės užpildyti sandarikliu ar bent PVA klijais. Jei rėmas yra laisvas, trūkumus reikia sutvarkyti.

Kėdės traukimo procesas

Norėdami savo rankomis vilkti kėdės sėdynę, naudokite tam tikrą algoritmą. Reikia atlikti visus veiksmus. Taigi:

Pagal šabloną sėdynė yra iškirpta iš naujo užpildo

 1. Pagal šabloną sėdynė yra iškirpta iš naujo užpildo. Putplastis klijuojamas prie faneros pagrindo naudojant PVA klijus. Iš šonų putos taip pat yra padengtos klijais. Tada jis yra padengtas sintetiniu žiemos keitikliu arba grimzlės audiniu ir pritvirtinamas prie pagrindo segtuku. Pertekliniai audinio gabalai yra kruopščiai pjaustomi žirklėmis.
 2. Iškirpkite audinį naujam apmušalų modeliams. Tai atliekama atsižvelgiant į jos dizainą, kad gerai atrodytų, kai bus baigta montuoti.
 3. Paruošta medžiaga uždedama ant sėdynės, kraštai sulenkiami, audinys šiek tiek traukiamas, kad jis tolygiai atsigultų ant sėdynės, ir tada pritvirtinamas segtuku. Žingsnis tarp kabių neturėtų viršyti 2 cm.

Paprastai vilkimas buvo baigtas. Tačiau po to vis tiek turite uždaryti sėdynės dugną šiurkščiu audiniu, o tada pritvirtinti gatavą sėdynę prie kėdės rėmo, pritvirtindami metalines plokšteles ir varžtus. Dabar pakeitimas yra teisingas.

Norint pasiekti maksimalų sėdynės pagrindo sukibimą su užpildu, keletas dienų ant kėdės paliekama šiek tiek svorio, o ne per sunki, pavyzdžiui, pora svarmenų knygų.

Jei jums reikia savo rankomis uždengti kėdę odine oda, tada veiksmų algoritmas bus visiškai tas pats. Tačiau dirbti su šia medžiaga yra daug sunkiau. Jei pažvelgsite į meistriškumo klasę internete, pastebėsite, kad odai naudojamos papildomos priemonės. Tas pats pasakytina apie odą, kuris taip pat dažnai būna daug tankesnis, todėl jį sunkiau vilkti.

Vilkimo išmatos

Virtuvėje dažnai būna ne kėdės, o kėdės. Jei jie turi minkštą sėdynę, juos galima traukti lygiai taip pat, kaip ir kėdę. Tiesa, taburetėje dažnai būna apvalios sėdynės. Bet tai neatsispindi veiksmų seka. Tuo pačiu būdu būtina pakeisti putų gumą ir padengti ją audiniu, tik nėra kampų ir reikia atidžiai stebėti, kad neatsirastų raukšlių.

Vilkint kėdę tampa įmanoma patobulinti šį baldą. Pvz., Jei iš pradžių tai buvo be spyruoklių, tada sėdynės dugną galite vilkti odiniais dirželiais. Tačiau, jei spyruoklės yra ir yra geros būklės, tada jų nereikia nuimti, nes, palyginti su diržais, jos yra patvaresnės.

Atlošo atkūrimas

Prieš apklijuodami nugarėlę nauju audiniu, jums reikia tiksliai to, kas aprašyta aukščiau, išardykite ir patikrinkite rėmą. Norėdami tai padaryti, nuimkite dalis (tas, kurios yra nuimamos), nuimkite seną dangą ir patikrinkite, ar nėra įtrūkimų. Ką dar rekomenduojama padaryti, tai paviršių šlifuoti mašina.

Kėdžių restauravimas

Jei yra įtrūkimų, tada jie užpildomi sandarikliu arba klijais. Pastarajam švirkštas naudojamas. Jei norite, kėdę galima perdažyti kita spalva. Bet tam pirmiausia turėsite pašalinti senus dažus nuo viso rėmo, tada nušlifuoti visą paviršių, užtepti gruntą ir tada dažyti.

Galite apsiriboti lako sluoksnio atnaujinimu - viskas priklauso nuo baldo būklės ir meistro fantazijos. Galų gale, kėdės vilkimas iš dalies yra kūrybinis procesas. Svarbu atsiminti, kad dalis galima sujungti tik visiškai išdžiūvus.

Priveržkite minkštą atlošo dalį turėtų būti visiškai tokia pati, kaip sėdynės atveju. Tai yra, putplastis yra priklijuotas prie pagrindo, padengtas audiniu, traukiamas ir pritvirtinamas segtuku. Svarbus skirtumas yra tas, kad audinys turėtų būti siuvamas apvadu. Jis uždengs ne per daug estetinius kabės naujai uždengtoje kėdėje. Taigi galite žymiai prailginti baldų tarnavimo laiką ir gauti originalų dizainą, net jei iš pradžių tai buvo standartinė kėdė.

Siuvamas viršelis

Daugelis žmonių mano, kad viršeliai yra iš mados. Bet iš tikrųjų taip nėra, tik audinio spalva ar tekstūra gali išeiti iš mados, o pati danga visada yra aktuali, nes ji reikalinga ne tik grožiui, bet ir praktiniais tikslais - ji apsaugo apmušalą nuo nešvarumų ir mechaninių pažeidimų, o tai ypač svarbu jei yra naminių gyvūnėlių. Taigi neužtenka kėdę užklijuoti nauju audiniu, vis tiek turite pakeisti dangtelį. Be to, galite siūti kelis iš karto, kad galėtumėte juos pakeisti priklausomai nuo sezono. Beje, dangtelių keitimas yra vienas lengviausių būdų atnaujinti interjerą.

Siuvami kėdės užvalkalą

Viršelio stilius priklauso nuo kėdės dizaino ir buto dizaino stiliaus. Daugeliui atvejų atvejai yra susiję su kavinėse ir restoranuose naudojamais atvejais ir yra gražiai sulankstyti raukšlėse. Tiesą sakant, jiems reikia daug audinio - iki dviejų metrų kiekvienai kėdei, o internete galite ieškoti modelio su kuklesniais parametrais.

Jei senasis atvejis bus išsaugotas, tada jis gali tapti pjaustymo šablonu. Tiesiog nepamirškite apie pašalpas už siūles ir apvadą. Norėdami, kad tokia danga „tilptų“ puikiai, turite padaryti tvirtinimo detales. Patogiausias pasirinkimas yra užtrauktukas, tačiau galite naudoti sagas ar kaklaraiščius, nors pradedantiesiems tai bus sunkiau siuvėjams.

Galiausiai nebūtina sėdynės ir dangtelio galo padaryti tvirta drobė. Jie gali būti siuvami atskirai. Jūs net negalite siūti, bet megzti dangteliai - puikus pasirinkimas žiemai. Bet kokiu atveju restauruotos kėdės su naujais užvalkalais yra galimybė suteikti interjerui individualumo ir prailginti baldų tarnavimo laiką su minimaliomis išlaidomis šeimos biudžetui.

1 žvaigždė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (Dar nėra įvertinimų)
Įkeliama ...

Pranešti apie klaidą

Tekstas, kuris bus nusiųstas mūsų redaktoriams:

Adblock detektorius

Spinta

Elektronika

Skalbimas