Kaip plauti skalbtą patalynę?

Ko gero, kiekvienas iš mūsų susidūrė su tokia problema, kad skalbiniai po skalbimo atrodo ne visai tvarkingi. Net ir naujausias skalbimo mašinos modelis ne visada gali užtikrinti kokybišką skalbimą, kurio dėka viskas atrodys maloniai, o ne išblukusi ir neišplauta. Jau nemalonu juos naudoti, bet ne visiems užtenka pinigų naujiems. Todėl mes jums papasakosime keletą paslapčių, kaip nuplauti išplautą patalynę, pavyzdžiui, riebaluotą paklodę ar pageltusias pagalvių užvalkalus, kad galų gale tai atrodytų visiškai nauja.

į turinį ↑

Tinkama skalbimo technologija yra raktas į sėkmę

Ar prieš skalbimą skalbimo mašinoje reikia mirkyti skalbinius? Pirmas dalykas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį, yra patalynės skalbimo proceso teisingumas. Žinoma, automatinis aparatas labai supaprastina kiekvienos namų šeimininkės gyvenimą, nes tereikia susikrauti daiktus ir įjungti norimą ciklą. Tačiau tokio skalbimo rezultatai ne visada patenkinti. Todėl, kad ateityje neturėtumėte griuvimų, labai svarbu tinkamai nuplauti nešvarią patalynę.

Šis procesas susideda iš šių etapų:

  1. Iš anksto mirkyti naudojant baliklis (baltam) arba dėmių valikliai (spalvotiems skalbiniams).
  2. Virinimas naudojant šiuolaikines buitines chemikalus.

Bet jei vis dėlto kažkas nutiko ne taip ir jūsų patalynė prarado spalvą ir tapo gelsvai pilku atspalviu, siūlome jums keletą veiksmingų būdų, kaip padėti išspręsti problemą.

į turinį ↑

Šiuolaikinės priemonės

Šiandien buitinės chemijos parduotuvėse parduodama tona produktų, kurie padės plauti skalbtą patalynę ir atkurs patrauklią išvaizdą bei minkštumą.

Skalbimo muilas

Šio įrankio dėka galite ne tik pašalinti įvairias dėmes, bet ir plauti senus daiktus. Galite tiesiog juos įtrinti buitiniu muilu ir palikti tokią būklę kelioms dienoms arba keletą valandų iš anksto pamerkti į muiluotą vandenį ir tada užvirinti.

Svarbu! Skalbimo muilas iš esmės laikomas universaliu vaistu nuo bet kokios rūšies taršos. Kodėl - sužinok iš mūsų straipsnio „Iš ko gaminamas skalbinių muilas?“.

Baltumas

Balinant baltuosius skalbinius be šios priemonės, deja, negalima išsiversti, nes tai padeda susidoroti su geltonumu ir pilku nuplautu atspalviu. „Baltumas“ su savo užduotimis susiduria taip efektyviai, kad namų šeimininkės dažnai prideda jį tiesiai prie skalbimo mašinos miltelių dėklo. Ir jūs galite naudoti jį kitu būdu, kad užtikrintai pasiektumėte laukiamą rezultatą. Tik tam prireiks laiko. Skaitykite kaip virti daiktus su baltumu ir ne tik.

Svarbu! „Baltumas“ yra gana agresyvi priemonė, žymiai sutrumpinanti jūsų daiktų „gyvenimo“ periodą.

Indų plovimo skystis arba „Domestos“

Šie du produktai taip pat skirti pašalinti geltonumą ir balinti patalynę. Jie yra labai veiksmingi, tuo pat metu būdami daug atsargesni už dalykus, skirtingai nei baltieji. Jie gali būti naudojami tiek išankstiniam mirkymui, tiek tiesiogiai skalbiant.

Svarbu! Sėkmingai išsprendę skalbimo problemą, taip pat turite teisingai išlyginti lakštus.Kad šis procesas jums nebūtų per daug varginantis, perskaitykite išsamias instrukcijas, kaip greitai išlyginti patalynę.

į turinį ↑

Liaudiški būdai, kaip elgtis su skalbtais skalbiniais

Nepaisant skalbimo mašinų ir brangių šiuolaikinių ploviklių trūkumo, mūsų močiutės ir motinos patalynė buvo sniego baltumo ir maloniai kvepėjo. Taigi, kas yra tokios sėkmės paslaptis? Yra keli labai veiksmingi būdai, kuriais mūsų tėvai aktyviai naudojosi ir kurių dėka paprasčiausiai neatsirado problema, kaip plauti skalbtą patalynę.

Kepimo milteliai arba krakmolas

Tai puikus būdas atkurti pagalvės užvalkalą, antklodžių dangtį ir paklodę iki buvusio baltumo ir gaivumo. Norėdami tai padaryti, pamirkykite skalbinius tirpale, kuris yra paruoštas santykiu 1–2 šaukštai krakmolo arba kepimo miltelių 5 litruose vandens.

Svarbu! Plaudami skalbinius krakmolo tirpale, vėliau jų negalima nuplauti švariame vandenyje. Krakmolas suteiks jam glotnumo ir malonaus minkštumo.

Kitas variantas - krakmolą dėti tiesiai į skalbimo mašinos būgną. Dauguma išbandžiusių šį metodą giria ir sako, kad poveikis nėra blogesnis nei skalaujant tirpalą.

Boro rūgštis

Šį įrankį galima lengvai rasti vaistinėje. Jį namų šeimininkės naudoja daiktų grynumui pagerinti ir yra savotiškas „kondicionierius“ skalavimo procese. Norėdami tai padaryti, 1–3 šaukštus boro rūgšties reikia praskiesti 3 litrais pakankamai šilto, bet ne karšto vandens. Pabaigoje nuplaukite skalbinius švariu vandeniu.

Svarbu! Atkreipkite dėmesį į tai, kad daiktų plovimo procesas turėtų trukti 3–10 minučių, ne daugiau.

Amoniakas

Ypač sunkiais atvejais, skalbdami skalbtus skalbinius, galite kreiptis į pagalbą amoniakas. Ši priemonė yra labai efektyvi prieš mirkant. Svarbiausia, kad vanduo būtų pakankamai karštas, apie 70 laipsnių.

Svarbu! Stenkitės nenaudoti vieno amoniako, o į skalavimą įpilti įvairių priedų, tokių kaip druska, vandenilio peroksidas ar kepimo soda.

Be to, tirpalas su amoniaku yra labai efektyvus virškinant patalynę. Svarbiausia, kad šiuo metu nebūtų virtuvėje, nes išsiskiria kenksmingi dūmai, kurie gali pakenkti jūsų sveikatai.

Hidroperidas arba vandenilio peroksidas

Šios dvi priemonės padės sugrąžinti seną ir patrauklią skalbtos patalynės išvaizdą. Šio metodo esmė yra tai, kad jums reikia ištirpinti 200 mililitrų vandenilio peroksido arba 10 tablečių hidroperido 3 litruose vandens ir pamirkyti patalynę gatavame tirpale.

Svarbu! Norėdami sustiprinti efektą, galite pridėti 1 šaukštelį druskos arba kepimo sodos.

Soda ir druska

Šie du ingridientai yra kiekvienos namų šeimininkės gyvenime. Be maistinių savybių, soda ir druska gali balinti plaunamą patalynę. Savo gryną pavidalą soda galima įpilti tiesiai į skalbimo mašiną, o prieš tai mirkant ją geriausia maišyti su drožlėmis iš skalbinių muilo ir vandenilio peroksido.

Svarbu! Atkreipkite dėmesį į tai, kad sprendimas turi būti labai karštas.

Skalbiniai mirkomi šiame tirpale kelias valandas, po to skalbiami įprastu režimu.

į turinį ↑

Standartinė filmuota medžiaga

Kaip matote, galite plauti skalbtą patalynę. Svarbiausia - turėti kantrybės ir ištvermės. Tik tokiu atveju negalite pasigirti pilkais ir geltonais, bet ryškiais ir maloniai kvepiančiais daiktais.

1 žvaigždė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (Dar nėra įvertinimų)
Įkeliama ...

Pranešti apie klaidą

Tekstas, kuris bus nusiųstas mūsų redaktoriams:

Adblock detektorius

Spinta

Elektronika

Skalbimas