Kaip skalbti drabužius iš skirtingų audinių?

Kiekvieno šiuolaikinio žmogaus drabužių spinta apima daiktus iš skirtingų medžiagų. Norėdami suprasti, kaip skalbti drabužius iš skirtingų audinių, turite žinoti, kuo šie audiniai skiriasi vienas nuo kito ir ar juos galima derinti skalbiant. Šiame straipsnyje mes apsvarstysime pagrindinius įvairių rūšių tekstilės priežiūros principus ir padėsime išsirinkti tinkamą skalbiklį.

į turinį ↑

Kodėl man reikalingas ypatingas skalbimo būdas?

Audinį sudaro gyvūninės, augalinės ar dirbtinės kilmės pluoštai. Labiausiai paplitusios yra vilna, šilkas, linas, medvilnė, viskozėpoliamidas. Skirtingos kilmės pluoštai reikalauja skirtingo požiūrio į skalbimą. Tai yra ne tik specialūs plovikliai, bet ir tinkamas režimas, vandens temperatūra. Atitinkamai - prieš kraunant skalbinius į mašinos būgną, jie turi būti rūšiuojami:

 • Pirmiausia atskirkite vaikų daiktus nuo suaugusiųjų.

Svarbu! Tai turi būti daroma dėl higienos priežasčių. Dėl tų pačių priežasčių skalbkite patalynę atskirai.

 • Taip pat neplaukite kartu su kitais naujais, tik įsigytais daiktais. Tokiu būdu apsaugote skalbinius nuo pelėsio.

Svarbu! Pirmą kartą naujus drabužius reikia skalbti atskirai rankomis, nes likę pertekliniai dažai iš audinio gali išsiskirti, todėl likę drabužiai taps spalvoti.

 • Tolesnis rūbų rūšiavimas atliekamas taip:
  1. Atskirkite baltą.
  2. Atskirkite tamsą ir šviesą.
  3. Atskirkite vilną, šilką, sportinę aprangą iš membraninio audinio.
  4. Iš bendros masės pasirenkame subtilius dalykus.
  5. Daliname dalykus pagal temperatūros režimą (tuos, kurie plaunami šiltu vandeniu, ir tuos, kurie gali būti veikiami aukštesnės temperatūros).
 • Yra tokių audinių ir drabužių spintos daiktų, kuriuos reikia skalbti tik rankomis arba atiduoti cheminėms valymo priemonėms. Pavyzdžiui, natūralus šilkas, plonos megztos palaidinės ir suknelės, pliušas ir aksomas, drabužių spintos daiktai, išsiuvinėti akmenimis, cirkoniais, blizgučiais, dekoruoti brangiais rankų siuvinėjimais, nėriniais, tikru kailiu ir oda. Tokie gaminiai turi būti plaunami atskirai, griežtai laikantis gamintojo rekomendacijų.
į turinį ↑

Dėmių mirkymas ir paruošimas

Susitvarkę dalykus, pereikite prie kito etapo. Atskirkite skalbinius, kuriuos reikia mirkyti, kad skalbtumėte drabužius iš skirtingų audinių.

Svarbu! Paprastai iš anksto mirkytos patalynės, virtuviniai rankšluosčiai ir staltiesės, labai nešvarūs drabužiai. Taigi pagerinsite vėlesnio skalbimo kokybę.

8a6ff98c5e613c4ab3250d0206722511

Pagrindinės mirkymo taisyklės:

 • Daiktus pamirkykite vandenyje, kurio temperatūra apie 40 laipsnių, nedideliu kiekiu ploviklio.

Svarbu! Stenkitės neviršyti vandens temperatūros, kitaip - organinė tarša gali dar labiau patekti į medžiagą.

 • Virtuvinius rankšluosčius rekomenduojama mirkyti vandenyje, pridedant stalo acto. Tai pašalins nemalonų kvapą.
 • Jei rankšluosčiai yra riebaluose, patariama dėti ne miltelius indų plovimo skystisarba tiesiog šlapius rankšluosčius kruopščiai įtrinkite skalbinių muilu ir palikite valandai, tada nuplaukite ir nuplaukite.

Svarbu! Jei norite taupyti laiką ir energiją, pažiūrėkite į savo mašinos nustatymus. Galbūt ji turi tinkamų variantų. Atskirame straipsnyje mes išsamiai kalbėjome apie išankstinio plovimo ir mirkymo režimas.

1490x900_kaip pasirinkti-wm-24

Dėmių gydymas

Taip pat skalbiant drabužius iš skirtingų audinių reikia apdoroti dėmes. Nesvarbu, kaip reklamos nudažo „stebuklingą“ skalbiklio kiekį, dėmės po skalbimo vis tiek gali likti.

Universalus vaistas, kuris susidoroja su dauguma nešvarumų, yra dėmių valiklis parduotuvėje - jis gali būti skirtas baltai ir spalvotai skalbiniams. Dėmių valikliai yra miltelių pavidalo, skysto pavidalo ir kieti („pieštukas“, akmenukas). Norėdami pasirinkti geriausią, naršykite mūsų dėmių valiklis įvertinimas.

Svarbu! Jei neturite dėmių valikliu ant rankų, galite naudoti liaudies gynimo priemones, kurios dažniausiai susideda iš turimų lėšų, kurios yra pažodžiui kiekviename name: soda, druska, actas, amoniakas, acetilsalicilo rūgštis, alkoholis. Kiekvienam dėmių tipui (iš vyno, rašiklio su flomasteriu, arbata, dažais, krauju) yra mažiausiai trys jo pašalinimo namuose receptai. Peržiūrėkite juos atskirame leidinyje. "Dėmių pašalinimas".

„OLYMPUS“ SKAITMENINĖ KAMERA

į turinį ↑

Skalbiniai iš skirtingų audinių

Rūšiavę skalbinius, pereikite prie skalbimo. Šiuolaikinėse skalbimo mašinose yra programų, skirtų beveik bet kokio tipo audiniams. Išmanioji technologija, atsižvelgiant į pasirinktą režimą, pati parinks vandens temperatūrą, skalbimo trukmę, gręžimo intensyvumą. Jums net nereikia nieko galvoti, nes kodėl mes rūšiuodavome drabužius? Tai, kas nekenkia medvilnei, yra visiškai draudžiama iš vilnos ar švelnių audinių. Pvz., Balta patalynė, staltiesės ir medvilniniai rankšluosčiai gali būti skalbiami 95 laipsnių kampu, tačiau dėl aukštos temperatūros gali nukentėti kiti dalykai (išsisklaidymas, sėdėjimas, deformacija ir pan.).

Mes analizuojame skirtingų rūšių audinių skalbimą atskirai.

Svarbu! Prieš pirmąjį skalbimą būtinai perskaitykite gamintojo rekomendacijas ant etiketės (skalbimas, džiovinimas, baliklio naudojimas). Norėdami suprasti visus ženklus, padėsite mūsų ženklų dekodavimas ant drabužių.

15131640635a310d1f7ca60

Medvilnė

Medvilnė yra natūralus audinys. Tai ekologiška ir malonu dėvėti. Skalbdami turite atsižvelgti į šiuos dalykus:

Svarbu! Būkite atsargūs su drabužiais - jie gali atsisėsti. Džiovinimas mašina taip pat gali sukelti medvilninio audinio susitraukimą.

 • Optimali nešvarios medvilnės skalbinių temperatūra, įskaitant spalvą, 45 laipsniai.
 • Norėdami skalbti spalvotus skalbinius, naudokite spalvotą skalbiklį, kad išlaikytumėte audinio ryškumą.
 • Medvilnę galima lengvai skalbti greito skalbimo režimu, tačiau rekomenduojama geriau nuplauti.
 • Jei audinys yra kilnus nėrinių apdaila, daiktas neturėtų būti susuktas. Tokį audinį galima lengvai balinti tiek liaudies gynimo priemonėmis, tiek parduotuvėse.

Svarbu! Reikėtų pažymėti, kad balikliai su chloru geriau ir greičiau atlieka savo darbą, tačiau medvilnės pluoštai susidėvi greičiau. Deguonies balikliai ne tik pašalina dėmes, bet ir išsaugo pluošto struktūrą. Ir yra optinių, kurie tik vizualiai suteikia daiktams blizgesį ir kristalų baltumą. Jei norite suprasti visas skirtingų prekės ženklų fondų savybes, rekomenduojame perskaityti mūsų atskirą leidinį "Baliklių balikliai".

1516864714749105

Linai

Šis audinys nėra labai populiarus, nes reikalauja kruopštaus ir nuolatinio lyginimo, tačiau šiluma jis yra būtinas. Lininiai drabužiai ir skalbiniai ypač populiarūs vasarą. Mieli staltiesės, servetėlės ​​taip pat siuvamos iš lino. Beje, tokius namų apyvokos daiktus galite lengvai pasigaminti savo rankomis. Norėdami tai padaryti, spustelėkite nuorodą ir vykdykite išsamias meistriškumo klasių instrukcijas, kaip siūti staltiesę. Jis gerai sugeria drėgmę, daug nešvarėja ir greitai džiūsta.

Kaip skalbti lininius drabužius:

 • Linai, kaip ir medvilnė, gali susitraukti aukštoje temperatūroje, todėl patartina skalbti drabužius 30–40 laipsnių temperatūroje.
 • Galite nuplauti rankiniu būdu arba į vidų subtilus režimas.

Svarbu! Jei stipriai nespausite linų, tada jums bus lengviau juos lyginti. Bet tai palengvins informacijos apie audinį paskleidimą iš straipsnio "Kaip lyginti linus?".

 • Plaudami baltuosius linus naudokite ploviklius, kuriuose nėra chloro, optimaliai skysto pavidalo, tada jie bus geriau nuplauti.
 • Pašalinus dėmes, tinka tik balinamasis deguonis.
 • Spalvotus linus rekomenduojama skalbti šiltame pasūdytame vandenyje.

1516864714989465

Šilkas

Natūralus šilkas yra gana retas dalykas. Suknelės, palaidinės, kaklaskarės iš natūralaus šilko audinio nėra pigios, todėl su jais turite būti ypač atsargūs:

 • Tokius dalykus rekomenduojama plauti rankiniu būdu (nors yra skalbimo mašinų su „šilko“ režimu) su specialia skystų ploviklių kompozicija.
 • Vanduo turėtų būti vos šiltas, nes šilkas gali išblukti.
 • To negalima stipriai trinti rankomis, kitaip pluoštai išsisklaidys, ant audinio bus matomos spragos.
 • Po skalbimo šilkas turėtų būti kruopščiai nuplaunamas vandeniu su actu ir pakabintas, kad nutekėtų.

Svarbu! Šilko audinio susukti neįmanoma.

 • Džiovinimas nuo akumuliatoriaus ir saulės spindulių.

„iStock_000046128660_Medium“

Vilna

Vilna taip pat skalbiama atskirai nuo kitų skalbinių, nes tam reikalingas individualus požiūris. Jis gerai sulaiko šilumą, nėra labai nešvarus ir raukšlėtas.

Skalbimo taisyklės:

 • Vilnos gaminius rekomenduojama plauti rankiniu būdu šiltame vandenyje (maždaug 35 laipsnių) pridedant specialų vilnos ploviklį (jei jo nebuvo po ranka, galite naudoti net šampūną).

Svarbu! Šiuolaikiniuose modeliuose skalbimo mašinos paprastai turi vilnos skalbimo programą.

 • Kai skalaujate, galite pridėti vyno acto arba kondicionieriaus, kad minkštintumėte kailį.
 • Taip pat, norėdami suminkštinti vilnonį daiktą, paskutiniam skalavimui galite įpilti į vandenį 1 arbatinį šaukštelį glicerino.
 • Dėmutes geriau pašalinti actu, negalima naudoti baliklio.
 • Tokių produktų susukti neįmanoma, galite atsikratyti drėgmės pertekliaus, įvynioję daiktą į kilpinį rankšluostį.
 • Išdžiovinkite vilną horizontalioje padėtyje. Megztos kepurės, skirtos džiovinti, įdarytos baltu popieriumi, suteikiančios norimą formą.

Svarbu! Jei vilnos gaminys yra brangus ir aukštos kokybės, geriau išvalykite jį sausai.

kak-postirat-svadebnoe-plate-17

Trikotažas

Trikotažas yra labai linkęs į tempimą, o siūlų elastingumą gali sugadinti per aukšta skalbimo temperatūra ir intensyvus nugaravimas. Todėl:

 1. Skalbdami laikykitės norimo režimo - vandens temperatūra yra 35–40 laipsnių, nugara švelni.
 2. Valikliai turi būti švelnūs ir kruopščiai nuplauti.
 3. Jei daiktas plonas, nespauskite nei rankiniu būdu, nei rašomosios mašinėlės. Geriau leiskite vandeniui šiek tiek nutekėti, tada apvyniokite jį lakštu ar rankšluosčiu ir sušlapkite.
 4. Džiovinkite horizontaliai.

Svarbu! Prieš skalbdami drabužius, galite švelniai sriegiuoti gaminio kaklą ir dugną, kad jie nebūtų ištempti. Siūlas turėtų būti pašalintas tik po visiško džiovinimo.

kak-postirat-veshchi

Sintetika

Sintetiniai audiniai (ypač su elastanu) netoleruoja karšto vandens. Balti ir šviesūs daiktai gali pagelsti, spalvoti daiktai gali prarasti ryškumą, audinių pluoštai gali deformuotis. Todėl:

 • Sintetinius reikia nuplauti šiltame vandenyje (30–40 laipsnių) švelniais plovikliais.
 • Plaudami rankas, labai netrinkite jo rankomis (ypač acetato), aktyviai susukite gaminį.
 • Jei daiktas yra labai nešvarus, galite jį iš anksto mirkyti, bet ne ilgai.
 • Plaudami rašomąja mašinėle pasirinkite režimą „Sintetika“, „Subtilus“, tada proceso metu vanduo bus vidutiniškai šiltas, o ištraukimas - vidutiniškas.

Svarbu! Iš visų sintetikos rūšių nepretenziausia poliesteris.

 • Jei gaminio sudėtyje yra akrilo (dirbtinės vilnos), paskutiniame skalbimo etape rekomenduojama pridėti minkštiklio, tada susiformuos mažiau ritinių.

Svarbu! Skalavimo metu patartina pridėti antistatinisnes sintetiniai gaminiai yra labai elektrifikuoti, ypač šildymo sezono metu, kai oras yra sausas.

Kak-stirat-belye-veshhi-3

Membraninis audinys

Šie audiniai nelabai mėgsta skalbti, nes gali prarasti kvėpuojančias ir vandenį atstumiančias savybes:

 1. Jei yra mažų dėmių, jas galima įtrinti minkšta, drėgna kempine.
 2. Jei daiktas yra specialiai užterštas, geriau jį nunešti į sausą valymą.
 3. Jei nuspręsite patys išsivalyti, turite nusiprausti šiltame vandenyje, greitai ir specialiu skalbimo geliu, skirtu sportinei aprangai.
 4. Nuplaukite, naudokite ploviklį, dėmių valiklius, įpilkite kondicionierių ir skalavimo priemonės. Drabužiai iš membraninio audinio taip pat negali būti susukti. Vanduo turėtų pats nutekėti.

Svarbu! Po skalbimo tikrai nėra mažesnio, o kartais ir darbingesnio lyginimo proceso. Bet ne visada. Sužinok apie kokių audinių nereikia lyginti.

kak-stirat-veshchi

į turinį ↑

Kaip skalbti drabužius iš skirtingų audinių?

Išleidimo formos plovikliai skirstomi į miltelius ir skystus produktus. Mes išsiaiškinsime, kaip skalbti drabužius iš skirtingų audinių.

stirka

Milteliai

Milteliai efektyviau plauna nešvarumus, bet blogiau išplaunami iš pluošto. Jie skirstomi į:

 • universalus (tinkamas skalbti įvairių rūšių audinius);
 • už baltos spalvos skalbinius;
 • spalvai;
 • apatiniams kūdikiams.

kak-stirat-veshchi-kotorye-nelzya-stirat

Skystas

Skystieji produktai gali būti gelių ar kapsulių pavidalo, kurių viduje yra gelis. Jie geriau išplauna, tačiau šiek tiek blogiau susiduria su tarša (veikliųjų medžiagų koncentracija jose mažesnė).

Svarbu! Specialūs produktai, skirti tam tikrų tipų audiniams, dažniausiai gaminami skystu pavidalu.

susigrąžinta-002_01

Skalbimo skysčiai gali būti skirti:

 1. už juodą;
 2. šilkui, vilnai, švelniems audiniams, sportinei aprangai.

Svarbu! Taip pat paskutiniame skalbimo etape pridedami skalavimo ir kondicionieriai, kurie yra skirti minkštinti audinius, suteikti jiems aromatą ir sumažinti statinę elektrą.

kak-stirat-veshchi-vruchnuyu

į turinį ↑

Naudingi patarimai skalbiant įvairius audinius:

 • Norėdami ilgiau išlaikyti gėlių ryškumą naujame spalvingame daikte, pritvirtinkite jas druska ir actu. Pirmiausia valandą mirkykite produktą druskos tirpalu (1 šaukštas 1 litrui vandens), paskui pusvalandį vandenyje su actu (3 šaukštai 10 litrų vandens).

Svarbu! Tas pats metodas yra gana efektyvus skalbiant formavimo drabužius ir namų tekstilę.

 • Mirkymas sūryme padės atnaujinti mėlynos, juodos ir mėlynos spalvos spalvas.
 • 10 minučių pamirkykite rudos spalvos gaminius, pamirkykite arbatos lapuose.
 • Vilnonių daiktų elastingumas grąžins skalbimo vandenyje pridėtą alkoholį.
 • Šiluminiai apatiniai drabužiai patartina švelniai plauti rankomis švelniais skystais produktais, ne aukštesnėje kaip 40 laipsnių temperatūroje. Nenaudokite medžiagų su chloru. Gerai nuplaukite terminius apatinius drabužius, nepridedant jokių kondicionierių ar kitų priedų.
 • Skalbdami apatinę striukę, prieš tai jos nemirkykite. Tiesiog patrinkite ypač nešvarią vietą minkštu šepetėliu. Pirmiausia atsukite kailį ir užtrauktukus užsekite. Nusiplaukite “subtilus skalbimasĮdėdami 3–5 teniso kamuoliukus į būgną. Patartina naudoti skystą ploviklį, o norint išvengti muilo dėmių, reikia papildomai nuplauti. Kol striukė džiūsta, periodiškai purtykite ją skirtingomis kryptimis.
 • Norėdami, kad kilpiniai produktai po skalbimo liktų purūs, nuplaukite juos pasūdytame vandenyje.
į turinį ↑

Standartinė filmuota medžiaga

Skalbimo iš įvairių rūšių audinių paslaptys yra daugybė. Straipsnyje aprašomi tik patys paprasčiausi ir naudingiausi iš jų. Neignoruokite medžiagos sudėties, atidžiai perskaitykite etiketes, nes tik taip sužinosite galimus draudimus rūpintis savo mėgstamu daiktu. Naudingos pateiktos medžiagos rekomendacijos padės ilgą laiką išlaikyti drabužių ir namų tekstilės spalvą ir gražią išvaizdą.

1 žvaigždė2 žvaigždutes3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (Dar nėra įvertinimų)
Įkeliama ...
Adblock detektorius

Spinta

Elektronika

Skalbimas