Kodėl dažomi drabužiai?

Naujų drabužių pirkimas yra labai malonus įvykis kiekvienam, ypač moteriai. Gerai, kai įsigijimas yra sėkmingas - daiktas sėdi tobulai, pabrėžia šeimininkės orumą, be to, yra aukštos kokybės. Tačiau kiek apmaudu yra tai, kad neseniai įsigyti drabužiai yra labai žemos kokybės, kai juos vilkint, viskas aplinkui dažoma dažais, kuriais audinys buvo apdorotas. Bent kartą gyvenime kiekvienas yra susidūręs su situacija, kai, nusiavusi kelnes ar džinsus, po jais rasi mėlynas kojas ir panašius apatinius. Tokia pati situacija gali nutikti su viršuje ar megztiniu, batais ir rankinėmis. Šiame straipsnyje sužinosite, kodėl dažomi drabužiai, kaip nustatyti šį faktą iki pirkimo laiko, ką daryti, jei vis tiek įsigijote dažančią prekę.

į turinį ↑

Kodėl dažomi drabužiai?

Pirmiausia turite suprasti, kodėl kai kurie drabužiai visur palieka dažų pėdsaką. Paprastai tai būdinga nekokybiškiems dalykams. Gamindamas audinius, skirtus siuvinėti įvairius drabužius, nesąžiningas gamintojas gali naudoti prastą dažą arba nevisiškai laikytis medžiagos dažymo technologijos. Tai ateityje sukels tokias nemalonias pasekmes.

Svarbu! Svarbu atsižvelgti į tai, kad drabužiai, kurie labai stipriai dažosi ir liejasi, yra ne tik prastos kokybės, bet ir dažomi žemos kokybės dažais. Be visų nemalonių dėvėjimo momentų, dažantis pigmentas ne tik palieka savo žymę visur, bet ir gali būti nesaugus. Dažnai prastos kokybės dažai yra toksiški, gali sukelti alergines reakcijas ir odos niežėjimą. Todėl turėtumėte atidžiai kreiptis į naujų drabužių spinta pasirinkimą.

odezhda

Kaip matote, nėra daug priežasčių, kodėl audinys dažosi. Laikas išsiaiškinti, kaip išvengti blogų pirkinių.

Svarbu! Dažniau šiam reiškiniui būdingi dalykai, kurių gamyboje buvo naudojami paviršiaus dažai. Jei daiktas buvo siuvamas iš siūlų, kuriems iš pradžių buvo suteiktas norimas atspalvis, neigiamos pasekmės yra retesnės. Bet vargu ar pavyks išsiaiškinti tiesą apie to ar kito daikto gamybos technologijas, ypač jei drabužius perkate ne iš garsių prekės ženklų.

į turinį ↑

Kaip apsisaugoti nuo dažymo drabužių pirkimo?

Jei norite vengti pirkti nekokybiškus drabužius, po kurių dėvėjimo apatiniai drabužiai ir kūnas keičia įprastą spalvą į daikto spalvą, prisiminkite keletą paprastų aprangos pasirinkimo rekomendacijų:

  • Pirkite tik aukštos kokybės prekes, per pigūs daiktai gali pateikti nemalonių staigmenų. Be kūno ir apatinių drabužių dažymo, nekokybiškas daiktas gali sukelti diskomfortą dėvint ir būti trumpalaikis.
  • Patikrinkite, ar audinys dažosi vienodai. Jei aprangoje iš pradžių matomi trūkumai, žinoma, reikia atsisakyti jo pirkimo.
  • Parduotuvėje atlikite paprastą ir labai daug atskleidžiantį testą. Paimkite drėgną skudurėlį ar lengvo, drėgno audinio gabalėlį, įtrinkite juos ant mėgstamo daikto. Jei servetėlė ar skudurėlis beicuotas, tada pasiruoškite už tai, kad tokie drabužiai dažo kūną. Geriausia atsisakyti tokio produkto pirkimo.

Kaip matote, nėra sunku iš anksto nustatyti, kokie drabužiai yra dažomi, ir laiku užkirsti kelią nesėkmingam pirkiniui.

1.3.4.0_2

į turinį ↑

Ką daryti, jei drabužiai dažomi?

Jei taip atsitiko, kad įsigijote drabužius, kurie spalvina ne tik jūsų kūną ir apatinius drabužius, bet ir viską, kas aplink jus, tada nenusiminkite. Įgudusios namų šeimininkės išrado keletą veiksmingų būdų, po kurių daiktas pradės skleisti daug mažiau ar net visiškai liks palikti neapykantos kupinų dažų pėdsakų.

skaidrę

Patarimai dėl skalbiamų drabužių skalbimo:

  • Visada plaukite tokius dalykus atskirai nuo kitų, dažų perteklius gali dažyti audinius, o jūsų apranga taps bevertė.
  • Skalbdami įpilkite į vandenį kelis šaukštus druskos - kai kuriais atvejais tai padės išspręsti problemą. Tačiau nemerkite audinio tokiame vandenyje ilgiau nei pusvalandį.

Svarbu! Šį metodą geriausia naudoti paprastiems dalykams.

  • Pirmenybę teikite rankų plovimui - taip galėsite atlikti visas rekomenduojamas manipuliacijas. Be to, lipdytus drabužius nerekomenduojama skalbti su kitais daiktais. Nenaudokite skalbimo mašinos tik dėl vieno dalyko. O mašinų plovimo intensyvumas yra daug didesnis nei rankinis. Prastos kokybės daiktas gali visiškai prarasti savo atspalvį dėl tokių manipuliacijų ir atrodo, kad yra nuplaunamas ir dėvimas.
  • Po skalbimo nuplaukite drabužius vandenyje su actu. Norėdami tai padaryti, pirmiausia pamirkykite daiktą šiltame vandenyje, pridėdami miltelių rankoms plauti. Po 15-20 minučių gerai nuplaukite rankomis ir nuplaukite šiek tiek šiltu vandeniu. Kelis kartus nuplaukite šiltu vandeniu. Kai pamatysite, kad vanduo beveik nenusidažo, dažų perteklius nuplaunamas, supilkite vandenį į indą ar dubenį ir įpilkite 5 šaukštus acto. Panardinkite drabužius į šį indą, palikite kelioms minutėms, tada nuplaukite tame pačiame vandenyje. Nesuspauskite išskalbto drabužio per daug ir leiskite natūraliai išdžiūti. Ši procedūra padės pritvirtinti audinio spalvą, netgi šiek tiek ją atnaujinti. Po šios procedūros gali tekti nesidomėti, kodėl drabužiai išblukę.
  • Jei jūsų drabužiai pagaminti iš vilnos skiedinio, tada yra ypatinga paslaptis. Reikėtų plauti daiktą įprastu būdu rankomis, o po to nuplauti vandeniu, pridedant skysto glicerino. Šeimininkėms patariama įpilti porą šaukštų glicerino į litrą vandens. Po kruopštaus skalavimo tokiu tirpalu reikia šiek tiek išspausti daiktą, jo nesukant, leisti natūraliai išdžiūti, nenaudojant šildymo radiatoriaus. Vandeninis tirpalas su glicerinu gerai fiksuoja vilnos gaminių spalvą.
  • Jei nuolat draskom džinsus, plaukite juos tik rankomis. Keletas plovimų pastebimai sumažins šią problemą. Norėdami pritvirtinti spalvą, naudokite džinsus, nuplautus vandenyje, pridedant acto. Atminkite, kad kuo tamsesni džinsai, tuo didesnė tikimybė, kad jie suteiks jūsų kojas ir apatinius drabužius. Mažiausiai išblukę klasikiniai mėlyni džinsai. Kuo turtingesnis pigmentas, tuo daugiau džinsinio audinio. Turėkite kantrybės, po 3–5 plovimų problema praktiškai išnyks.
  • Jei daiktas dažytas, niekada neplaukite ir neplaukite soda.
į turinį ↑

Standartinė filmuota medžiaga

Kaip matote, šioje situacijoje yra išeitis. Svarbu atsiminti, kad nepaisant jokių internete rastų patarimų, visų pirma, laikykitės gaminio etiketėje nurodytų daiktų priežiūros patarimų. Remdamiesi gamintojo patarimais, išsirinkite skalbimo mašinoje rekomenduojamą temperatūrą. Naudokite tik leidžiamą skalbimo metodą - jį atpažinsite pažvelgę ​​į etiketėje esančius simbolius. Jei daiktą rekomenduojama skalbti tik rankomis, jokiu būdu nedėkite jo į skalbimo mašiną. Laikydamiesi visų skalbimo rekomendacijų, kiek įmanoma ilgiau išlaikysite originalią gaminio išvaizdą.

1 žvaigždė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (Dar nėra įvertinimų)
Įkeliama ...

Pranešti apie klaidą

Tekstas, kuris bus nusiųstas mūsų redaktoriams:

Adblock detektorius

Spinta

Elektronika

Skalbimas