Kokie turėtų būti bėgimo bateliai?

 

Tinkamas bėgimo batelių pasirinkimas užtikrins patogų, neskausmingą ir tinkamą mokymą. Nuo batų priklauso, kaip greitai kojos pavargs bėgimo metu, ar po treniruotės nepakenks raumenys.

Batų dydis

Svarbiausia yra pasirinkti tinkamą batų dydį. Sportbačiai turėtų būti patogūs. Treniruočių sportbačių svoris neturėtų viršyti pusės kilogramo.

Montavimo metu batai turėtų visiškai priglusti prie pėdos. Sportbačiai turi būti užsirišti ir vaikščioti, o jei įmanoma, pereiti per parduotuvę. Svarbu, kad batai būtų visiškai tinkami, bet ne ankšti.

Atkreipkite dėmesį, kad bėgiojant, pėda dėl apkrovos šiek tiek padidėja, todėl montuojant koją būtina padaryti 0,5–1 centimetro paraštę. Turėtumėte laisvai judinti pirštus.

Taip pat verta atkreipti dėmesį į raukšlės vietą. Sportbačiai turi būti sulenkti aplink kojų pirštus, o ne batų viduryje. Norėdami patikrinti, kur eina sulankstymo linija, turite pailsėti koją ant grindų ir paspausti ant kulno. Po to bus aiškiai matoma, kurioje batų dalyje eina lenkimo linija.

Kitas svarbus dalykas: bandant ant batų geriau dėvėti kojines, kuriose treniruositės. Paprastai treniruočių antblauzdžiai yra šiek tiek storesni nei įprastų sintetinių kojinių, ir tai gali turėti įtakos pasirinktam batų dydžiui ir dėl to treniruočių patogumui.

Bėgimo batelių pasirinkimas atsižvelgiant į aprėptį

Bėgimo bateliai turi būti parenkami atsižvelgiant į treniruotės vietą: asfaltas, sporto salė, nelygus reljefas.

Treniruotėms ant asfalto geriau tinka sportbačiai su minkštu padu. Bėgiojant ant asfalto ir kito kieto paviršiaus, batai turėtų būti pakankamai sušvelninti, kad sumažėtų kulkšnies skausmas. Norėdami išvengti slydimo, sportbačiai turėtų būti žemo protektoriaus rašto su vagos piešiniu, kad galėtų važiuoti ant asfalto.

Bėgimui ant sintetinių paviršių tinka lengvi sportbačiai su mažu protektoriumi ir lengva, atvira viršutine dalimi. Paprastai tai yra sportbačiai, kurių tinklinė medžiaga yra ant kojos piršto.

Tiesą sakant, tie patys sportbačiai tinka asfaltui, stadionui ir sporto salėms.

Bėgimui nelygiu reljefu jau reikia pasirinkti sunkesnius sportbačius su kietu pirštu, griežtai fiksuojant pėdą, ypač kulną. Šių sportbačių protektoriaus gylis turėtų būti apie 1 centimetras. Taip pat svarbu, kad sportbačiai turėtų didelę liežuvį. Tai leis jums papildomai pritvirtinti pėdą, taip pat užkirs kelią purvo ir mažų akmenų įsiskverbimui į batų vidų.

Treniruotėms žiemą verta pasirinkti sportbačius iš membranos, vandenį atstumiančio audinio. Tai apsaugo nuo drėgmės patekimo ir apsaugo jūsų kojas nuo drėgmės daug geriau nei oda. Ant tokių batų protektorius turėtų būti gilus, ir geriau, kad ant pado būtų smaigalių.

 

1 žvaigždė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (Dar nėra įvertinimų)
Įkeliama ...
Adblock detektorius

Spinta

Elektronika

Skalbimas