Kaip valyti zomšinius batus namuose: taisyklės ir patarimai

Suede batai visada atrodo labai elegantiški ir kilnūs. Tačiau išlaikyti pasirinkto modelio grožį ir ilgaamžiškumą nėra lengva. Pirkdami batus, mokasinus ar batus, pagamintus iš aksominės natūralios odos, turėtumėte pasirūpinti, kad jiems perkate specialias priežiūros priemones. Tokių gaminių gamintojai dažnai išleidžia instrukcijas, kaip namuose valyti zomšinius batus, kad jie neprarastų patrauklios išvaizdos.

Kaip valyti zomšos batus

Svarbios priežiūros taisyklės

Suede yra švelni natūrali medžiaga, gaunama iš avių ir kai kurių kitų artiodaktilių. Jis pasižymi atsparumu vandeniui, dideliu stiprumu ir ilgaamžiškumu. Tačiau dėl savo nevienalyčio paviršiaus jis dažnai būna užterštas - dulkės greitai nusėda, atsiranda dėmių, subraižymų, druskų ruožų. Norėdami pratęsti tokių gaminių naudojimo laiką, turite atsiminti šias taisykles:

Svarbios zomšos priežiūros taisyklės

 1. Reguliarus valymas yra būtinas. Norėdami pašalinti teršalus, reikia įsigyti specialių įvairaus kietumo šepetėlių, taip pat tinka poliuretano servetėlės ​​ir kempinės.
 2. Nerekomenduojama naudoti produktų normaliai odai. Būtina teikti pirmenybę produktams, skirtiems zomšos batams, kuriuos galima įsigyti parduotuvėse ar paruoštus sprendimus namuose.
 3. Batai turi būti valomi lengvais judesiais.
 4. Reikia vengti sąlyčio su purvu ir vandeniu. Jei lietingą dieną turėjote dėvėti batus, rekomenduojama iš anksto apdoroti jį repelentu, kuris neleis drėgmei patekti į vidų.
 5. Polius ant batų, batų ar batų reikia nuolat tiesinti, neleidžiant jiems prilipti.
 6. Siunčiant tokius produktus saugojimui, būtina užpildyti juos popieriumi, kad būtų išvengta raukšlių.
 7. Jei batai pakeitė spalvą ir įgavo gerai nusidėvėjusią išvaizdą, tuomet zomšą turėtumėte naudoti tonizuojančias medžiagas - dažančiąsias purškiamas medžiagas arba kremą su atspalviu.

Reikėtų prisiminti, kad neįmanoma džiovinti batų šalia šildymo prietaisų, kitaip jie gali deformuotis ir prarasti patrauklią išvaizdą.

Batus galima išvalyti iš zomšos specialiu šepetėliu, kurio vienoje pusėje yra kieti šeriai, o kitoje - guminiai pluoštai. Šeriai padeda atkurti dėmėtas vietas ant batų, o gumos pluoštai pašalina batų paviršių nuo nešvarumų ir dulkių.

Šviesūs, spalvoti ir juodi batai

Balta ir spalvota zomšos avalynė turi būti reguliariai šluostoma. Sportbačių, batų ar batų, tokių kaip smėlio, šviesiai rudos ir rožinės spalvos, nešvarumai gana greitai užsiteršia ir atrodo netinkami. Todėl tokiems modeliams reikalinga ypatinga priežiūra. Zomšinius batus namuose galite valyti šiais būdais:

Sumaišykite 9% acto su vandeniu

Kaip valyti raudonus zomšinius batus.

 1. Būtina sumaišyti 9% acto su vandeniu santykiu 1: 5. Gautą mišinį tolygiai paskirstykite ant produkto paviršiaus, ypač atkreipdami dėmesį į užterštas vietas. Palikite 15-20 minučių, kad paveiktų, tada nugriebkite natūralią medžiagą audinio gabalėliu, kad pašalintumėte likusį tirpalą.
 2. 5 g kepimo sodos sumaišykite su 100 ml pieno ir į tirpalą įlašinkite kelis lašus amoniako. Gautame mišinyje sudrėkinkite švarią kempinę ir kruopščiai nuplaukite dėmių vietą. Šis metodas taip pat lengvai išgelbės šviesos modelį nuo nešvarumų, dulkių ir užsikimšusių vietų.
 3. Riebalų dėmes galima lengvai nuvalyti benzinu ir talko milteliais.Užterštą vietą nuvalykite kempine, pamirkyta benzino, ir pabarstykite talko milteliais. Po kelių valandų atsargiai nuvalykite specialiu šepetėliu.
 4. Jei batas turi nešvarumų, tada jį reikia pašalinti. Tai galima padaryti muiluotomis putomis, kurias reikia nuplauti šiltu vandeniu. Po tokių manipuliacijų produktas turi būti užpildytas popieriumi ir kruopščiai išdžiovintas. Išdžiūvę nešvarumų gabalai valomi šepetėliu su kietais šeriais.

Šie metodai taip pat padeda išvalyti raudonus zomšos batus. Jei yra skirtingų atspalvių zomšos gaminių, tada kiekvienai porai apdoroti reikia įsigyti savo šepetėlį. Kadangi valydami tą patį įrankį, šviesios spalvos batai nuo tamsios gali lengvai nešvarūs.

Norėdami atsigaivinti juodo zomšos modelį, reikia įtrinti jo paviršiaus kavos tirščius. Norėdami tai padaryti, šią problemą tepkite šlapia ant probleminės vietos ir leiskite jai išdžiūti. Likusią gaminio dalį nuvalykite sausa šluoste ir nuvalykite guminiu šepetėliu. Veiksmingą rezultatą taip pat galima gauti apdorojus batų paviršių anglies popieriumi.

Kiti valymo būdai

Atsižvelgiant į dėmių pobūdį, naudojami tam tikri jų pašalinimo būdai. Veiksmingiausi yra šie metodai:

Suede dėmės ant zomšos

 1. Valgytas purvas. Valyti zomšinius batus namuose nuo senų dėmių gali būti gana sunku. Prieš drėkinimą garas dažnai būna efektyvus iki penkių minučių. Tada turėtumėte atsargiai vaikščioti šepetėliu su gumine krūva.
 2. Druskos dėmės. Ši tarša laikoma problemiškiausia. Muilo, alkoholio ir vandens padės atsikratyti. Būtina ištirpinti 10 ml skysto muilo 200 ml vandens ir įpilti 2–3 ml amoniako. Gerai išmaišykite, kol susidarys muilinės putos, tada kempine užtepkite mišinį probleminei sričiai. Po kurio laiko likusį gaminį nuvalykite švaria šluoste. Taigi paaiškės, kad nuplaukite druskos dėmes.
 3. Druskingumas. Dažnas rankų prisilietimas prie batų paviršiaus sukuria riebumą, kuris sugadina išvaizdą. Bet su šia tarša galima kovoti, kad ir kokia rimta jie būtų. Plauti juos neveiks, nes zomšas nemėgsta drėgmės. Suede batus galima valyti medvilniniu tamponu, pamirkytu amoniake. Užterštą vietą reikia laikyti garuose, o po to trinti trintuku.
 4. Šviežios priemaišos pašalinamos actu. Po apdorojimo šia medžiaga nuvalykite drėgna šluoste. Tokiu pat būdu galite valyti ir veliūrinius batus.
 5. Jei spintelėje guli sportbačių ar batų su zomšos danga pora, galite pastebėti, kad ant jų atsiras pelėsių. Sporos turėtų būti sunaikintos kuo greičiau naudojant parduotuvėje esančius produktus arba kalio permanganato tirpalą. Pasirinkus antrąjį būdą, būtina sudrėkinti kempinę silpname mangano tirpale ir kruopščiai nušluostyti batus ir gerai išdžiovinti.

Atsikratyti skaučių

Net jei viskas bus padaryta teisingai ir reguliariai stebima, ar nėra zomšos gaminių, dėvėti batai pasirodys įbrėžimai. Šie metodai padės atkurti subtilų ir aksominį paviršių:

Atsikratyti skaučių

Sumaišykite talką, krakmolą ir kreidą

 1. Viena efektyvių priemonių yra benzinas, kuris naudojamas žiebtuvėliams užpildyti. Šioje medžiagoje sudrėkinkite skudurą ir gydykite batus. Paviršius turėtų būti sudrėkintas, bet ne šlapias. Po valandos įtrinkite specialiu šepetėliu. Šis metodas tinka ir bateliams, pagamintiems iš dirbtinio zomšo.
 2. Parduotuvėse esančios lėšos padės ne mažiau efektyviai išspręsti problemą. Šiems tikslams reikia įsigyti putų ir purškalų. Prieš naudojant rekomenduojama atidžiai perskaityti instrukcijas. Bendra visų putplasčio gaminių taisyklė - pirmiausia tepkite juos ant teptuko ir tik tada apdorokite gaminį. Purškalą reikia purkšti ant batų iš visų pusių ir palikti gerai vėdinamoje vietoje, kol jis visiškai išdžius.
 3. Batus iš zomšos galite valyti specialiai paruoštu mišiniu.Norėdami tai padaryti, lygiomis dalimis sumaišykite talką, krakmolą ir kreidą, po to produktą gausiai tepkite ant susidėvėjusių vietų ir palikite veikti dvi – tris valandas. Norėdami atkurti krūvos struktūrą ir atsikratyti absorbentų likučių, naudokite šepetį.

Tinkama priežiūra gali žymiai pailginti jūsų mėgstamų zomšos batų gyvenimą.

Todėl geriau iš karto gauti specialų dvipusį šepetį, taip pat reikalingus profesionalius įrankius ir nepamirškite laikytis aprašytų taisyklių.

1 žvaigždė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (Dar nėra įvertinimų)
Įkeliama ...

Pranešti apie klaidą

Tekstas, kuris bus nusiųstas mūsų redaktoriams:

Adblock detektorius

Spinta

Elektronika

Skalbimas